Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na hak


zev78

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytanie znalezione na innym forum.

Co z tablicą rejestracyjną, gdy wieziemy rowery na bagażniku zamocowanym na haku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma być? Tablica musi być widoczna, a więc nie może być bagaznikiem lub przewozonym rowerem zasłonięta, lub musi posiadac miejsce do przeniesienia na ten bagaznik tablicy, jesli ją zasłania. A to że większośc bagazników tego warunku nie spełnia to inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandacik, Panie Dziejku, mandacik. Ale to sprawa Panów z drogówki :D

Skąd to pytanie na forum diagnostycznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to pytanie na forum diagnostycznym ?

Widocznie tam nie znależli odpowiedzi :hah::ok

Może trzeba metodą Mc Gaywera wykonać dodatkową tablice z nr rej np. z pleksy i umieścić ją na przewożonych rowerach. Wtedy orginalna tablica na samochodzie, a nr rej widoczny :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki bagaznik i jako świadomy kierowca, dodatkowo mam specjalną belkę z lampami, podpinaną pod gniazdo haka. Tablice rejestracyjną niestety też przekładam na belkę.

 

Kiedyś, gdy jechałem z takim "wyposażeniem", zatrzymała mnie drogówka (z innego powodu - prędkość ::(::D:twisted: ) i nie mieli zastrzeżeń :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice zawsze można zgubić ;) i masz dodatkową na bagaznik.

Tylko uwaga na tablice z flagą, czy z gwiazdkami, bo miałem klienta co miał z przodu gwiazdki (bo zgubił) a z tyłu z flagą. :shock: (powiedziałem mu o co chodzi i dostał drugą z gwiazdkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem z jakiego to forum pytanie :):):):)

Ciekawe kto tam włozył tą łyzkę dziegciu ....? :)

 

Dlaczego w niektórych krajach tworzy się prawo dla obywateli a w innych przeciwko obywatelom?

 

A to rozwiazanie (ze wspomnianego forum), któro bez 3 tablicy nie ma racji bytu a trzeba przyznac ze jest naprawdę praktyczne i bezpieczne:

BAGAZNIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice zawsze można zgubić i masz dodatkową na bagaznik.

:shock::?::?:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 27 września 2003 r.

w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

 

Dz. U. Nr 192 poz. 1878

 

Załącznik nr 1

 

INSTRUKCJA W SPRAWIE REJESTRACJI POJAZDÓW

 

§ 10. 1. W przypadku wydawania tablic rejestracyjnych z powodu kradzieży, zgubienia lub zniszczenia dotychczasowych tablic rejestracyjnych, z zastrzeżeniem ust. 2, organ rejestrujący przyjmuje wniosek właściciela pojazdu po przedstawieniu dokumentów określonych w rozporządzeniu o rejestracji pojazdów i:

 

1) przyjmuje dotychczasowe tablice rejestracyjne, w przypadku ich zniszczenia;

2) pobiera określone przepisami opłaty;

3) unieważnia dotychczasowy dowód rejestracyjny;

4) nadaje pojazdowi nowy numer rejestracyjny i na podstawie przedstawionych dokumentów zamieszcza w bazie danych dane i informacje zgodnie z zakresem określonym w § 3 rozporządzenia, z zachowaniem w bazie danych poprzedniego numeru rejestracyjnego;

5) legalizuje odpowiednio tablice rejestracyjne zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu o legalizacji tablic rejestracyjnych;

6) wystawia zgodnie z zasadami określonymi w § 11 dowód rejestracyjny;

7) wypełnia kartę pojazdu, jeżeli była wydana, po czym zwraca ją właścicielowi pojazdu;

8) wydaje za pisemnym potwierdzeniem właściciela pojazdu w karcie informacyjnej pojazdu dowód rejestracyjny pojazdu, nalepkę kontrolną i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne.

2. W przypadku gdy ze zniszczonych tablic rejestracyjnych możliwe jest odczytanie numeru rejestracyjnego i właściciel pojazdu złożył wniosek o wydanie wtórnika tablic (tablicy) rejestracyjnych, organ rejestrujący zamawia u producenta tablic rejestracyjnych wtórnik dotychczasowych tablic (tablicy).

Trzy tablice z tym samym numerem nie mają prawa istnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tablice z tym samym numerem nie mają prawa istnieć

 

Dokładnie. Żeby uzyskać blachę z tym samym numerem trzeba zdać starą (np pogiętą w kolizji) i to jeszcze numer na niej musi być czytelny. Inaczej ponowna rejestracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Barczuk napisał/a:

Trzy tablice z tym samym numerem nie mają prawa istnieć

 

Ja nic takiego nie napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj - mąż takiej żony i taki błąd?! ;)

Od bodajże 2005 roku zmieniły się cytowane tu przepisy (te tutaj sa nieaktualne) - od tego czasu w razie kradzieży lub zgubienia tablic można sie ubiegać o wydanie wtórnika po złożeniu stosownego oświadczenia pod odpowiedzialnościa karną. Tak więc choć takaie działanie byłoby naruszeniem prawa (złożenie fałszywego oświadczenia) to uzyskanie trzeciej (i każdej kolejnej) tablicy jest jak najbardziej możliwe. Inna sprawa, że sprawa posiadania dodtakowej tablicy była by dość trudna jak mniemam do wytłumaczenia w czasie kontroli. Nie zapłacilibyśmy więc mandatu za zasłoniętą bagaznikiem tablicę, ale mogłby nas spotkać duzo poważniejsze konsekwencje za wyłudzenie w WK dodtakowej tablicy. Przyznam jednak, że często mozna spotkać dodtakowa tablicę na pomocach drogowych, śmieciarkach itp. Niektórzy właścicieli przerejetrowując pojazd z rozpędu oddaja nawet wszystkie trzy do WK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop nie napisał, że nie nie można dostać wtórnika - napisał tylko, jakie są warunki uzyskania tego czegoś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tego czegoś tylko tablicy rejstracyjnej.

Ponadto jeśli ktoś ma 3 tablice to jedna z nich jeśli dobrze pamiętam nie przejdzie na badaniu technicznym z powodu naklejki na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że nie przejdzie badania z powodu samego faktu jej zamocowania na pojeździe, bo juz sam fakt posiadania przez pojazd 3 tablic rejestracyjnych jest naruszeniem przepisów...

Co do nalepek legalizacyjnych na tablicach... Proszę mi tak uczciwie powiedzieć, kto w codziennej pracy (i mam tu na myśli wszystkich, których obowiązek kontrolowania tego w zasadzie dotyczy, czyli orgna kontroli ruchu drogowego, SKP, WK) rzeczywiście sprawdza zgodność obu naklejek na tablicach z naklejką w DR...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie ze ponownie zycie wyprzedzilo przepisy. Moze ustawodawca powinien w takim przypadku dopuscic legalne dorobienie 3 blachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ustawodawca powinien w takim przypadku dopuscic legalne dorobienie 3 blachy?

 

A za przeproszeniem kierowcy ręce przyrosły czy cierpi na brak śrubokręta. Ja nie widze problemu aby przełożyć blachę z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnych sytuacjach jest klopotliwe ciagle przekladanie tablicy. Przyjezdzasz z rowerami na biwak, zdejmujesz bagaznik chcesz podjechac do sklepu po zimne napoje chlodzace - przekladka tablicy. Na drugi dzien stwierdzasz ze miejsce nieodpowiednie bo obok balanguja - przekladka w druga strone. Oczywiscie dla chcacego nic trudnego mozna przekladac, ale podobno powinno sie ulatwiac zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest też jeśli ktoś tablicę ma zamocowaną w ramce z tworzywa sztucznego. Przy niższej temp plastik pęka, a częste odpinanie i zapinanie wyrobi zatrzaski tak, że tablica sama odpadnie w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnych sytuacjach jest klopotliwe ciagle przekladanie tablicy. Przyjezdzasz z rowerami na biwak, zdejmujesz bagaznik chcesz podjechac do sklepu po zimne napoje chlodzace - przekladka tablicy.

 

Problem jest też jeśli ktoś tablicę ma zamocowaną w ramce z tworzywa sztucznego. Przy niższej temp plastik pęka, a częste odpinanie i zapinanie wyrobi zatrzaski tak, że tablica sama odpadnie w czasie jazdy.

 

I z tej sytuacji jest wyjście, korzystać z wypożyczalni rowerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystać z wypożyczalni rowerów

Tomek jak kiedys w Ustce wypozyczylem rowery to mialem dosc jazdy na rowerze przez miesiac :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak kiedys w Ustce wypozyczylem rowery to mialem dosc jazdy na rowerze przez miesiac

Zakładać siodełko! Zakładać siodełko! Zawsze to powtarzam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.