Skocz do zawartości

3490 na 3510


fufuta

Rekomendowane odpowiedzi

DMC jest wartością raczej stałą i nie można jej zmienić , możesz zmienic ładownośc lub masę własną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC jest wartością raczej stałą i nie można jej zmienić , możesz zmienic ładownośc lub masę własną

Nie do końca zależy duzo od tego czy marka i modelu tego samochodu miała tylko homologacje fabryczna tylko na DMC 3490 kg czy były tez inne wersje tego samego modelu homologowane na rózne DMC.

Dla przykładu podam LUBLIN jest homologowany z różnymi DMC ( 3400, 3700...) .Tutaj po istotnej udokumentowane zmianie zabudowy powodujacej zmianę położenia środka cieżkości oczywiście potwierdzonej oceną rzeczoznawcy można dokonać zmiany.Przynajmniej tak jest w przepisach chociaż WK róznie do tego podchodzą i sprawa nie jest tak prosta.

 

Osobiscie miałem taki oto przypadek samochód sprowadzony z zagranicy fabryczą homologacje miał na 3500 kg. W Niemczech dokonano zmiany udokumentowane na Brifie na 3700 kg ( była to autolaweta widoczne po dokonanej zmianie zabudowy). Tabliczka druga wykonana umieszczona obok fabrycznej z DMC 3700 .

Klient sprowadził ten samochód i chciał zarejestrowac na fabryczne DMC czyli 3500 kg.

Przyżył prawdziwa gehenne z WK ale mu pomogłem tzn wykonałem opinię techniczna po dokonanych zmianach i badanie pierwsze z DMC 3500 kg i poradziłem żeby się nie poddawał .Złozył dokumenty w WK czekał 30 dni i dopioł swego zarejestrowano auto mu na 3500 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent da taką tabliczkę znamionową z kwitem to OK.

 

Nigdy w życiu!!!

 

Dmc można zmniejszyć, nie zwiększyć. Zerknijcie do 227 zał 6

"W przypadku dokonania zmian... ...dopuszczalna masa całkowita nie może przekraczać jej pierwotnej wielkości"

 

Inną sprawą jest poprawienie błędu, np w dr 3400 a na tabliczce 3500. Tu poprawa się należy jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie - mówi się o niemożności zwiększenia jej pierwotnej wartości, przy czym nie podaje się, czy chodzi o pierwotna wartość podaną w np. w wyciagu homologacji dla pojazdu (jesli takowy istnieje), czy tez chodzi o maksymalna wartość przewidzianą przez producenta na ten dany typ pojazdu, który może być i często jest homologowany z różnymi DMC (IVECO, MAN i wiele innych). Zreszta wystarczy często sam wniosek o zmiane warunków technicznych w WK, bez konieczności dokonywania rzeczywistych zmian konstrukcyjnych w pojeździe, co jest przewidziane w paragfrafie 14 rozp. w sprawie rejestracji pojazdów (Dz.U. Nr 133, poz.1123 z 02) "W przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu wniosku o zmianę danych technicznych pojazdu dotyczących mas i nacisków osi, zawartych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającą ze zmiany właściwych, określonych w przepisach warunków technicznych, do wniosku dołącza się dowód rejestracyjny i oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi".

Przepis oczywiście jest dosyć niejasny, różne WK różnie go traktują, ale możliwość jak widac niby jest... Ale co z tabliczką? O tym ustawodawca nie mówi... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wytłumaczysz fakt homologacja na Chryslera i DMC większe niż na tabliczce znaminowej, to samo w DR. Klient zgłosił się do przedstawiciela na Poslkę i dostał tabliczkę o większej DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo wiem o co Ci chodzi i co mam Ci tłumaczyć... Dostał to dostał - wymiana tabliczki przez producenta to z tego co wiem dość popularna procedura, a przekłamania pomiędzy tabliczką a danymi w homo i dokumentach pojazdu to prawie codzienność szczególnie w przypadku homologacji dwu i więcej etapowych (ciężarówki w nadwoziu samochodu osobowego) - wychodzi to przeważnie po skończeniu leasingu i przerejestrowywaniu pojazdu z powrotem na pierwotny rodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.