Skocz do zawartości

W czerwcu czekają nas ogromne upały


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

"Fakt": - Czerwiec będzie wyjątkowo ciepły. Szykuje się sporo słońca i wiele dni upału powyżej 29 stopni - zapowiada Grzegorz Gumiński, synoptyk z Biura Prognoz PRO-GEM w Gdyni.

Według meteorologa, opadów będzie mało i można się ich spodziewać tylko w pierwszej dekadzie czerwca. Wtedy nad Polską będą też przechodzić gwałtowne burze.

 

Między 11 a 20 czerwca czekają nas upały dochodzące do 34 stopni. Do końca miesiąca również ciepło. Temperatura ma wynieść około 25 stopni - informuje "Fakt".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rewelacje Faktow, to ja akurat nie wierze..... ale z ciepelka sie ciesze. Jestem zimno krwista i cieplo lubna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ty Sis juz jesteś przygotowana na upały:

1. skrzydełka do wachlowania

2. stringi ściągnięte w połowie

A innym pozostanie: Pocić się :D

Aż żal mi się zrobiło Psuja i jego futro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, jak ze 2 lata temu Fakt zapowiadał, że w styczniu będzie 20 stopni, to też nie wierzyłem. A było u nas 18 :ok

Co nie zmienia faktu, że do rewelacji Faktu tak se podchodzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A innym pozostanie: Pocić się

 

Ale za to jakie widoki, jak te kobietki takie porozbierane.

Psuj biedny nawet do kanalu sie schowac nie moze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to jakie widoki

Oj tak, mało mi z głowy kask nie spadnie jak jade przez stolice ziemi lubuskiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy byłeś w Gorzowie

a kto mówi że w Gorzowie :P

Przecież każdy wie że stolica ziemi lubuskiej to Zielona Góra ;)

A tak poważnie to byłem na inspekcji u Psuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mówi że w Gorzowie

 

W barlinku ładniejsze dżagi śmigają... ostatnio gościowi mało w kufer nie wjechałem... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Na lipiec mam raczej wieści smutne :( Chyba już ciepełka nie zobaczymy. Tabelka wszystko powie ośredniej miesięcznej .

geomies.gif.339f0123642c23d371670d59d4e68aa7.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz od niepamiętnych czasów urlop mam zaplanowany - zupełnie przypadkowo - w sierpniu. Może na dobre mi to wyjdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bociany wychowane w tym roku w woj. lubuskim w większości wyruszyły w drogę do Afryki. Według przekazów ludowych, jeśli ptaki te odlatują przed Świętym Bartłomiejem (24 sierpnia), zima nadejdzie szybko i będzie mroźna - poinformował badacz bocianów prof. Leszek Jerzak z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Ludowe przysłowie mówi: "Na Bartłomieja apostoła bocian do drogi dzieci woła".

 

Według przekazów, gdy ptaki odlatują przed 24 sierpnia zwiastuje to rychłe nadejście srogiej zimy; jeśli odlatują później, zima ma być łagodna i krótka. W tym roku z obserwacji przyrodników wynika, że bociany zaczęły podróż już w połowie sierpnia. - Bocianów nie ma już w Kłopocie, naszej bocianiej wiosce, w której jest kilkadziesiąt gniazd i muzeum poświęcone tym ptakom. Grupy lecących ptaków, liczące po kilkaset osobników, obserwowano też w innych rejonach Lubuskiego. Pierwsze bocianie sejmiki odbywały się już pod koniec lipca, a więc dość wcześnie - powiedział Jerzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.