Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam! Mam problem z klientem który kupił z wojska przyczepe ZREMB PN 420W . Chce mnie przekręcić na masy, ma opinie od rzeczoznawcy(zaprzyjaźninego).Potrzebuje danych DMC, naciski na osie(na osi 8 kół) ewentualnie wskazówek jak ją zameldować zgodnie z przepisami. Prośbe kieruje szczególnie do kolegi fiedorowicza.

Napisano

A ile ma osi?

Prawdopodobnie będzie się musiał starać o odstępstwo.

Napisano

Już myślałem że to jakaś typowa do czołgów wożenia. Masy z tabliczki i po sprawie

Napisano
ZREMB PN 420W

 

Dokładnych danych nie mam, ale jak patrzę do katalogu its to "czterysetki" mają ładowności 40 ton i więcej czyli dmc jeszcze większe i odstępstwo murowane.

"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

Napisano

Osobiście przerabiałem taki model ale właściciel dokonał zmian konstrukcyjnych. Skrócił trochę najazdy (nie ingerując w ramę oczywiście) aby szerokość nie przekroczyła 2.5m bo była szersza i aby uniknąć odstępstwa z mas (dmc 42T jak dobrze pamiętam) dmc zostało ograniczone do 24 000kg jak dla przyczepy trzy osiowej i została zarejestrowana. Jeżeli odnajdę dane dokładne to jutro podrzucę.

 

[ Dodano: 30-05-2007, 20:01 ]

Tak jak wspominałem właściciel zdecydował się na zmiany konstrukcyjne a nie na odstępstwo i po zmianach technicznie wyglądało to tak:

masa własna-8 970kg

ładowność-15 030kg

dmc-24 000kg

ilość osi-3

naciski osi-78,4kN

długość-11,92m

szerokość-2,50m

wysokość (z najazdami)-2,70m

rok produkcji-1983

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.