Skocz do zawartości

Termin następnego BTP a KPA. A co ze zgodnością z PoRD ?


Norbert Jezierski

Termin następnego BTP przypada w niedzielę. Co wbijam w DR ?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Sam już nie wiem, co z tym robić i co promować ...

W końcu Dz.U. 227 mówi wyraźnie o KPA w przypadku ustalania terminu następnego BTP, ale brakuje zgodności z PoRD ("przed upływem roku" itp.).

Co Państwo na To ? Zmieniać czy nie ...

 

Ps. Dla zainteresowanych - system STACJA 2000 ma możliwość włączenia / wyłączenia tej opcji (Stałe Systemowe / BTP / Termin BTP/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    6

  • Norbert Jezierski

    6

  • S.K.P-POZNAŃ

    6

  • Tomek D

    4

Termin następnego BTP przypada w niedzielę. Co wbijam w DR ?

Takie proste pytanie :roll: i nikt ,powtarzam nikt nie da konkretnej odpowiedzi na piśmie.

A może coś w tym temacie macie pisemnego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustalam termin zgodnie z PoRD czyli w dowodzie klient ma badanie ważne do niedzieli (jak w ankiecie) a klient/policjant i cała reszta wie że zgodnie z KPA termin obowiązuje do poniedziałku. Czyli ja daje badanie do niedzieli ale obowiązuje one do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestawiam na poniedziałek.

Badanie wykonane dziś mają ten przywilej

W skrajnym przypadku trzeba przestawić na wtorek - "poniedziałek wielkanocny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknęłem do KPA: Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

Czyli ja pisze niedziela a uważa się że poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

Czyli ja pisze niedziela a uważa się że poniedziałek.

Potwierdzam to co pisze Seba.

Na rok i koniec-taki byłem ciekawy i dostałem zjebke .....

Konsultowalem ze starostwem. Robic zgodnie z KPA. I mam sprawe jasna.

 

ijm z jakim starostwem konsultowałeś-w Poznaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem chłopaki, że mnie przekonaliście. Wracam do mojej starej praktyki i rok to rok. Wyłączyłem w opcjach tą funkcję. Ale w programie niech zostanie, może niektórzy ją będą wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

 

a co, jeśli dzień powszedni ustalony przez Was (wypadała niedziela a daliście poniedziałek) zostanie ustanowiony dniem wolnym od pracy ?? [np: 2 maja święto flagi zostanie uchwalone dniem wolnym] ?? :evil:

 

czy jesteście w stanie to przewidzieć ?? :shock:

 

a swoją drogą kto ruszył tą "maszynę" z tym wyznaczaniem "po niedzieli" [nie chodzi mi o zapisy w rozporządzeniu bo one już dawno mówią o KPA] ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daje poniedziałek , ale to i tak nie ma znaczenia ,bo większość pojazdów przyjeżdza wcześniej ,ale i wiele póżnij -taka jest specyfika badań pojazdów resortowych na stacjach MON .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - przyznam Wam się do czegoś. Odkąd pacuję w branży (idzie mi 9 rok) nigdy jakoś mi nie przyszło do głowy sprawdzić co to będzie za dzień w tym wyznaczonym terminem badania... Może czas zacząć? :cool: Nigdy jakos nie było czasu... :lol: Ale dodam też, że nigdy nie miałem z tego tytułu żadnych problemów z klientem - i byc może to jest powodem.

Bardzo za to podoba mi się ankieta w tym temacie - szczególnie ostatnia odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściciel jest zobowiązany dokonać badania przed upływem roku, więc jeśli kończy mu się w niedziele to powinien przyjechać w sobotę albo piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wy tak z tą" niedzielą" -czy ludzie w niedziele nie pracują?(markety itp....).

w niedziele mogą byc otwarte SKP :-( (tydzień pracy nie musi zaczynać sie od poniedziałku i kończyć sie na piatku.-sprawdźcie).

z tym terminem w kpa to jest tak(tak mysle)jak termin zaplaty czegoś tam przypada mi w niedziele to moge zapłacić w poniedzialek -BEZ odsetek i kar.

banki tez nie powinny wyznaczać płatności rat do np 29.07.2007 bo to niedziela ,a wyznaczaja i nie patrzą na date kiedy co wypada za 6 lat-bo jest KPA i mówi że jezeli termin wypadnie w niedziele................... i dalej wszyscy znają na pamięć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś kończy sie w niedzielę to skierujcie go do mnie , ja zasuwam na okrągło sobota ,niedziela , u nas jest już kilka stacji na których pracują tacy przymusowi stachanowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie w systemie jest tak jeżeli badanie przypada w niedziele auomatycznie termin badania przeżuca na poniedziałek.

 

U nas w systemie też tak jest, ale mamy możliwość tego wyłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.