Skocz do zawartości

Termin następnego BTP a KPA. A co ze zgodnością z PoRD ?


Norbert Jezierski

Termin następnego BTP przypada w niedzielę. Co wbijam w DR ?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Termin następnego badania technicznego ustala się na zasadach określonych

w art. 57. paragraf 12. ust.3. Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

Myślę że pomogłem.... pozdrawiam TOSPOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    6

  • Norbert Jezierski

    6

  • S.K.P-POZNAŃ

    6

  • Tomek D

    4

nie za bardzo pomogłes :roll:

"Najwyższe miejsce w hierarchii aktu normatywnego zajmuje konstytucja, po niej ustawa, niżej akty wykonawcze, do których zalicza się rozporządzenia i zarządzenia oraz akty normatywne wydawane przez organy samorządu terytorialnego, a także wojewodę "

Ustawa PoRD mówi na rok ,a rozporządzenie na "rok i dzień" ,no bo według ciebie jeżeli przypada w niedziele to dajemy do poniedziałku!

Czyli sprzeczność :roll::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. u, 227 wyraznie mówi o KPA. Czyli rok + dzień.

Ale PoRD wyraźnie mówi - przed upływem roku :(

I jesteśmy w punkcie wyjścia.

 

Ps. Większość starostw i tak umyje ręce przed zajęciem jednoznacznego stanowiska ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej przekonuje argumentacja Sebastiana i ją zacytuję:

 

Zerknęłem do KPA: Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni

Czyli ja pisze niedziela a uważa się że poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoRD art 81 ust 10 minister właściwy do spraw transportu.......określi w drodze rozporządzenia, zakres i sposób przeprowadzania badań technicznych...........

Tym DZ.U. jest 227 , gdzie określono sposób m.in. obliczenie terminu BT.

Do tej pory wbijałem na rok , ale tylko dla tego , że nie chciało mi się szukać w kalędarzu .

Obecnie mam tą opcję w komputerze i chętnie z niej korzystam [ stacja 2000 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto Polska właśnie... jak zrobisz zgodnie z jednym & to w razie "w" przyłożą ci z drugiego & bo on jest zaprzeczeniem pierwszego - jak się nie odwrócisz tak d...a z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy na chwilę obecną niedziela jest ustwowo dniem wolnym od pracy? To po pierwsze.

A podrugie właściciel samochodu jest zobligowany wykonać badanie przed upływem określonego terminu. Już toczyła się dyskusja na podobny temat gdzieś na forum.

Jeśli nie wyrobi się w terminie to niech szuka stacji otwartej w niedzielę, żaden przepis nie nakazuje przecież robić badanie na tej samej stacji co poprzedni przegląd .

Ja tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem , tydzień roboczy jest od poniedziałku do soboty. Dniami wolnymi , za które płaca wynosi 100 procent ,są niedziele i święta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyłączyłem to i robie tak jak zawsze obojętnie kiedy przypada następny termin BT niektórzy jeszcze robią że ucinają 1 dzień tak jak kiedyś bywało bo takie DR trafiają do mnie :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. u, 227 wyraznie mówi o KPA. Czyli rok + dzień.

Ale PoRD wyraźnie mówi - przed upływem roku :(

I jesteśmy w punkcie wyjścia.

 

Ps. Większość starostw i tak umyje ręce przed zajęciem jednoznacznego stanowiska ...

Witam!!

Dz.U. 227 jest aktem wykonawczym do Ustawy PoRD ...więc nie widzę tu sprzeczności i ustalam termin badania wg KPA :-)

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiennik robił badanie techniczne materiały niebezpieczne zaświadczenie wystawione nie do niedzieli tylko do poniedziałku i co TDT odrzuciło badanie ma być na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre wypowiedzi to pisza chyba diagnosci którzy dopiero zaczynaja ta prace w tym zawodzie, widze ze az taki wielki problem z nastepnym terminem badanmia :-D a co to pomylic sie nie mozna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre wypowiedzi to pisza chyba diagnosci którzy dopiero zaczynaja ta prace w tym zawodzie, widze ze az taki wielki problem z nastepnym terminem badanmia :-D a co to pomylic sie nie mozna???

 

Dostał byś kilka wezwań do sądu i na policję to zmieniłbyś zdanie i mniej się "mylił" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem juz nie raz wciagu 12-stu lat

 

[ Dodano: 09-06-2007, 11:54 ]

Niezrozum mnie zle ale jak sobie poczytasz niektóre wypowiedzi diagnostów to widze ze innych problemów chyba nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o inne problemy ,tu chodzi o niespójność prawa i brak jednolitej oceny zapisów

aktów prawnych . Nie myli się ten kto nic nie robi , ale zwalać wszystko na pomyłki to chyba najprostrze - a po to są takiem forum aby pokazać jaki jest problem i trzeba go jakoś rozwiązać ,aby wszyscy twierdzili ,że białe jest białe ,a czarne czarne . A wiedz ,że prokurator czyta również tak jak jemu wygodniej i nie będzie go obchodziło ,że tok twojego rozumowania jest taki , albo ,że się pomyliłeś - saper myli się dwa razy -raz gdy nim zostanie a drugi raz ........ i napiszą mu na nagrobku - pomylił się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum jest od tego, żeby pomóc wszystkim tym, którzy takiej pomocy potrzebują.

Poruszamy i tematy błahe, i bardzo poważne.

 

Rozumiem, że w związku z tym, iż zaliczasz siebie do bardzo doświadczonych diagnostów, pomożesz kolegom po fachu w rozstrzygnięciu różnych kwestii związanych z niejasnymi przepisami ? Możemy na Ciebie liczyć ? Bo wizytami takich, którzy potrafią tylko krytykować, nic od siebie nie dając, grzecznie dziękujemy :D

 

BTW - odpowiadając na Twoje grzeczne przywitanie - witam równie serdecznie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę iż zapis o wyznaczaniu terminu zgodnie z KPA miał nadać "uniwersalności" rozporządzeniu. Skoro inne różne terminy (wspominane bankowe) wyznacza się według reguły już gdzies w prawie usankcjonowanej to logicznym jest żeby i diagnosci mogli stosować się do powszechnych reguł. IMHO intencją ustawodowacy było to, by dać szansę obywatelowi który nie mógł dotrzymać terminu z powodu niezależnego od niego (np. jakieś nieprzewidziane święto) i zezwolił na dopełnienie tego obowiązku w pierwszym możliwym dniu. Po przeczytaniu całego wątku stoję na stanowisku, że wpisujemy termin na niedzielę, a jeśli po tej niedzieli wypadnie 3 dni świąt to własciciel powinien wykonać badanie w pierwszym najpozniej w pierwszym dniu po swietach.

 

Oczywiscie problem jest z policjantami bo nie ukrywajmy nie mają o tym pojęcia. Przykładem niech będzie DR zabrany w poniedziałek 28 maja 2007 , w którym termin był wyznaczony przez starostwo do niedzieli 27 maja. Niby nic tyle ze samochód nalazał do prawnika dosyć wysoko postawinego w palestrze Lubelskiej :)

 

Przy okazji po raz kolejny dochodzimy do wniosku, iż wyznaczanie terminu co do jednego dnia jest delikatnie mówiąc bzdurne i nawet w Polsce niektóre instytucje działają według zdrowego rozsadku wysnaczają termin badania z dokładnoscią do miesiąca - np. UDT i podnosniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji po raz kolejny dochodzimy do wniosku, iż wyznaczanie terminu co do jednego dnia jest delikatnie mówiąc bzdurne i nawet w Polsce niektóre instytucje działają według zdrowego rozsadku wysnaczają termin badania z dokładnoscią do miesiąca

Przeszczepić to na grunt BTP miało by tragiczne skutki. Wyobraź sobie ostatni dzień miesiąca i kolejki pod stacją - a akurat wypada twoja zmiana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum jest od tego, żeby pomóc wszystkim tym, którzy takiej pomocy potrzebują.

Poruszamy i tematy błahe, i bardzo poważne.

 

Rozumiem, że w związku z tym, iż zaliczasz siebie do bardzo doświadczonych diagnostów, pomożesz kolegom po fachu w rozstrzygnięciu różnych kwestii związanych z niejasnymi przepisami ? Możemy na Ciebie liczyć ? Bo wizytami takich, którzy potrafią tylko krytykować, nic od siebie nie dając, grzecznie dziękujemy

 

BTW - odpowiadając na Twoje grzeczne przywitanie - witam równie serdecznie !!

_________________

Mało casu, kruca bomba, mało casu ...

 

Może pracuje w tym zawodzie juz pare lat ale niejasnsci w naszym prawie i tak zawsze bedą.

 

Jak najbardziej jesli bede w stanie pomóc służe pomoca.

 

[ Dodano: 11-06-2007, 09:45 ]

Dobra to mam pytanie co robicie jak przyjeżdża kklient zamiast przed upływem trzech lat chodzi o nowy samochód a przyjedzie po powiedzmy trzech latach i jedenastu miesiacach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to mam pytanie co robicie jak przyjeżdża kklient zamiast przed upływem trzech lat chodzi o nowy samochód a przyjedzie po powiedzmy trzech latach i jedenastu miesiacach

 

Jest już kilka wątków na ten temat na forum - możesz sobie wybrac jedną z dwóch wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.