Skocz do zawartości

PRZYCZEPA ŚREM T035


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 years later...

odgrzebię temat. Czy taką przyczepę da się zrobić na ciężarową-rolniczą? Obecnie w DR jest ciężarowa. Rolnicza jak wiadomo OBT na 2 latka, brak podatku od środków transportu w gminie.

Ktoś spyta po co rolnikowi przyczepa z najazdami, otóż przydaje się, drewno, słupy, szyny no i słoma+siano da się wozić, od biedy nawet jak ciągnik się rozkrzaczy 15km od domu to lepiej taką pojechać niż holować ciągnik drugim ciągnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś tu od dziś, więc chyba znasz odpowiedź...

 

Z drugiej strony szalenie ciekaw jestem uzasadnienia tezy:

 

jak ciągnik się rozkrzaczy 15km od domu to lepiej taką pojechać niż holować ciągnik drugim ciągnikiem.

 

Że co? Że ta przyczepa jest samojezdna i nie wymaga aby ją inny ciągnik holował? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli da się zmienić na rolniczą ;)

Za samochodem nie będzie latała.

 

Co do rozkrzaczenia się ciągnika, zawsze jest drugi ciągnik a jak nie ma to jest sąsiad co ściągnie swoim ale holować do 500m to ok ale nie więcej. Przerobiliśmy raz urwany wąs kierowniczy w ciągniku (jedno koło lata jak chce), demontaż koła+blokada belki i wracać ponad 10 km 5-10km/h żeby nie wyrwało drugiego "wąsa kierowniczego" a po drodze jakiś dzielny patrol nie zabrał DR;)

Drugim razem też pękł ale wąs od serwa układu kierowniczego - 200 metrów i miałem dość bo co zakręt musiałem wyjść i przestawiać ręcznie koło-dobrze że polne drogi. Innym razem poszedł płyn z ukł.wspomagania - ciężko się kręci bez wspomagania, na serwie jeszcze się da ale na orbitrolu nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,

Diagnosta dziś mi powiedział, że jak dostanę skierowanie z WK to zrobi ;) z wynikiem pozytywnym.

Zostaje podmiot co wykona zmianę - raczej wystawi (3x wystawiał i nie pytał).

W WK będę po niedzieli ;)

 

 

Czy ktoś wie jak ta przyczepa jest obecnie klasyfikowana?

 

 

No jeszcze muszę podpytać w WK czy aby uniknąć podatku od środków transportu w U.Gminy wystarczy że będę współwłaścicielem czy też muszę być w 100%właścicielem (płacę podatek rolny jak każdy inny rolnik). Bo wg znajomej z U.Gminy to czy podatek się płaci zależy w pewnej mierze od tego co jest w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowanie z WK?

 

No cóż. W tym układzie możesz spokojnie jechać do takiego diagnosty tylko z papierami. pojazd nie będzie potrzebny. Bo i po co? Przecież gość i tak nie ma pojęcia o przepisach i systemie badań :evil:

Kasę szykuj w tym układzie i samogonu może troszkę, a nie jakieś tam dokumenty :x

 

Jak to się dzieje, że takie osoby są jeszcze w zawodzie? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym tak, sprzęt ma przejechać przez kanał.

Sprawny jest bo po remoncie kapitalnym (nie takim pędzlem tylko zrobionym dla siebie).

A skierowanie potrzebne bo kiedyś robił zmiany bez i WK mu odrzucało (chcieli ŚH).

 

Czy ktoś wie jak ta przyczepa jest obecnie klasyfikowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skierowanie potrzebne bo kiedyś robił zmiany bez i WK mu odrzucało (chcieli ŚH).

 

Zgodnie z ustawą WK nie ma prawa kierować na takie badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już kiedyś - dziwny mam WK i dziwne rzeczy się tu dzieją czasem. Zresztą ostatnio taki wysyp stacji podstawowych się zrobił że nie wiem kto nad tym wszystkim trzyma pieczę.

 

Czy nie wiesz jak to jest z podatkiem od środków transportu płaconym w Gminie?

Chodzi o to czy aby taka przyczepa była zwolniona z tego podatku wystarczy że byłbym współwłaścicielem czy musi być w 100% tylko na mnie. Pracownik U.Gminy powiedział że powie mi jak dostanie dane z WK a ja chcę to zrobić raz a dobrze. Zmiana na rolniczą tylko w przypadku gdybym rejestrował ją na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj nas o ten podatek, bo jeśli Twoja gmina działa tak jak starostwo, czyli kompletnie niezgodnie z prawem, a jedynie wg swojego widzimisię, to co niby mamy Ci powiedzieć? Do Pani "Grażynki" idź i pytaj. Całkiem możliwe, że jeżeli przyczepa jest zielona, to nie będzie podatku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Gmina i WK są oddalone od siebie z 20km, w Gminie jest OK,szybciej powiedzą że sprawdzą i powiadomią niż wprowadzą w błąd i dotyczy to nietypowych sytuacji bo te proste to od ręki załatwiają. W starostwie mają burdel prawie wszędzie, jak nie pójdziesz nie hukniesz porządnie to ciężko coś załatwić. Ostatnio się poprawia ale idzie to powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wiesz jak to jest z podatkiem od środków transportu płaconym w Gminie?

Chodzi o to czy aby taka przyczepa była zwolniona z tego podatku wystarczy że byłbym współwłaścicielem czy musi być w 100% tylko na mnie. Pracownik U.Gminy powiedział że powie mi jak dostanie dane z WK a ja chcę to zrobić raz a dobrze.

Dziwi mnie odpowiedź osoby z UG, bo wiadomym dla niej jest, co dostanie w sprawozdaniu z WK i nawet jak jest to przyczepa ciężarowa, to ona na podstawie swoich przepisów pobiera, bądź nie podatek. Z tego, co mnie wiadomo od przyczepy ciężarowej, jeśli jest wykorzystywana wyłącznie do celów rolniczych podatek nie jest pobierany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starostwie mają burdel prawie wszędzie, jak nie pójdziesz nie hukniesz porządnie to ciężko coś załatwić. Ostatnio się poprawia ale idzie to powoli.

 

 

no może teraz jak NIK ich prześwietli to może sie poprawia - nie tak jak parę lat temu pogadali i rozeszło się po kościach......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie odpowiedź osoby z UG, bo wiadomym dla niej jest, co dostanie w sprawozdaniu z WK i nawet jak jest to przyczepa ciężarowa, to ona na podstawie swoich przepisów pobiera, bądź nie podatek. Z tego, co mnie wiadomo od przyczepy ciężarowej, jeśli jest wykorzystywana wyłącznie do celów rolniczych podatek nie jest pobierany.

Raczej w Gminie nie powiedzą jak uniknąć płacenia podatku bo to im nie na rękę.

Przyczepa jest na "nie rolnika" więc musi płacić. Pytanie co zrobić aby nie płacił? Obecnie widzę tylko przerejestrowanie tego na mnie bo ja płacę podatek rolny.

Przyczepa sklasyfikowana jako ciezarowa inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to resztę Olga Ci napisała. Jest używana wyłącznie do celów rolniczych?

 

A raporty z WK są standardowe, więc to akurat faktycznie żaden wyznacznik.

Więc albo decyduje sposób używania, albo sposób rejestracji. Z tego wniosek, że może jednak Twój UG tez jest "inny"... Może bliskość starostwa jest "toksyczna"? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przejrzałem trochę orzecznictwa w pracy i chyba musi być w 100% zarejestrowana (współwłasność odpada) na rolnika bo podlegają temu podatkowi:

"przyczepy i naczepy, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą równą lub wyższą niż 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego;"

A odpowiadają solidarnie wszyscy wbici w DR

 

Poza tym dostałem DR przyczepy i jest to POM-ŚREM, PTN 8, przyczepa ciężarowa, inna

dop ład 8000kg

Naj. dop. nacisk=0,00kN

F1=F2=12900kg

G=0kg

L=3

O1=O2=0kg

S1=S2=0

 

Czy:

G=0 czy może 4900kg??

Naj. dop. nacisk, O1 i O2 oraz S1 i S2 nie powinny być wykreskowane skoro nie są określone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś podrzuci dane z katalogu ITS?

Bo na ładne oczy to mi WK nie poprawi tych danych.

 

 

A i nie wie ktoś gdzie to miało nabity nr ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.