Skocz do zawartości

Cena zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym


Krzysiocz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie .Jaka jest cena za wystawienie zaświadzenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu w przypadku gdy w dowodzie rejestracyjnym nie ma już miejsca na wpisy? Czy jest za takie zaświadczenie uregulowana cena czy też każda SKP

ma indywidualny cennik?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś jest skoro zapłaciłem 42 zł.

Płaci się za badanie a nie za zaświadczenie.

Jakie badanie robiłeś?

 

Robiłem co roczny przegląd techniczny pojazdu.W kasie zapłaciłem tak jak rok temu 98 zł.i dostałem fakturę vat,z którą udałem się do diagnosty celem przeprowadzena badania.

Od niego dowiedziałem się że powinienem zapłacić 60 zł.za wystawienie zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu gdyż w D.R. nie ma już miejsca na wpisy.Własnie w tym celu robiłem wcześniej badanie pojazdu by mieć te zaświadczenie ,gdy posiadająć je starać się o wyrobienie nowego D.R..W kasie już nie płaciłem ,ale zapłaciłem 42zł.i wszystko.

Dlatego dałem pytanie czy jest za wystawienie takiego świadectwa określona cena ,czy tylko wewnetrzne ustalenie jednej SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niego dowiedziałem się że powinienem zapłacić 60 zł.za wystawienie zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu gdyż w D.R. nie ma już miejsca na wpisy.Własnie w tym celu robiłem wcześniej badanie pojazdu by mieć te zaświadczenie ,gdy posiadająć je starać się o wyrobienie nowego D.R.

 

To jest najlepszy przykład do czego prowadzą skróty myślowe i interpretacje klientów.

Zapłaciłeś 60zł nie za wystawienie zaświadczenia tylko za

Badanie pozostałe dodatkowe z cennika urzędowego:

6.9 - skierowany przez starostę w celu ustalenia danych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji - 60zł

Oczywiście + badanie okresowe 98zł.

Diagnosta zaoszczędził ci dzień stania w kolejce bo pani w okienku odesłała by cię na takie uzupełnienie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, 98 + 60 ? 42 ? Albo mam dziś długi przewód myślowy, albo chodzi tu o coś innego ...

 

Diagnosta - wystawiając zaświadczenie - zawsze uzupełnia dane nieobecne DR - mam rację czy nie ?

Jeśli mam (a widziałem to już na wielu SKP - i wg mnie tak powinno się przeprowadzać BTP) - to powinno być 98 zł - prawda ?

 

Co mają do tego dopłaty i skierowania ? Jestem oczywiście w stanie uwierzyć, że robi się tak na niektórych stacjach, ale uważam to za lekkie nadużycie ze strony stacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepszy przykład do czego prowadzą skróty myślowe i interpretacje klientów.

Zapłaciłeś 60zł nie za wystawienie zaświadczenia tylko za

Badanie pozostałe dodatkowe z cennika urzędowego:

6.9 - skierowany przez starostę w celu ustalenia danych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji - 60zł

Oczywiście + badanie okresowe 98zł.

Diagnosta zaoszczędził ci dzień stania w kolejce bo pani w okienku odesłała by cię na takie uzupełnienie danych.

 

 

Ja broń Boże niczego nie sugerowałem ,poprostu dałem pytanie jaka jet cena Nie robi mi to różnicy czy płacę za dodatkowe badanie czy za sam papierek potwierdzający takie badanie.Jeszcze jedno. Nikt mi dnia stania nie zaoszczędził gdyż w okienku nie został bym przez panią lub pana zaskoczony .Przecież właśnie w tym celu udałem się na badanie pojazdu

by przedłożyć je między innymi dokumentami pozwalającymi ubiegać się o nowy DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta - wystawiając zaświadczenie - zawsze uzupełnia dane nieobecne DR - mam rację czy nie ?

Dokładnie tak się robi, czyli uzupełnia dane w cenie okresowego, czyli powinno być tylko 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta - wystawiając zaświadczenie - zawsze uzupełnia dane nieobecne DR - mam rację czy nie ?

Noo...nie.. Ja nie uzupełniam tych danych jesli klient sobie tego nie rzyczy.

 

Co mają do tego dopłaty i skierowania ? Jestem oczywiście w stanie uwierzyć, że robi się tak na niektórych stacjach, ale uważam to za lekkie nadużycie ze strony stacji ...

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przecież w cenniku jest wyszczególniona opłata za w/w czynność. Powszechnosć zjawiska nie sankcjonuje powyższej metody jako właściwej.

Dla mnie klient może napisać sobie dane swego samochodu na kartce papieru. WK mu tego nie przyjmie ale przynakmniej nic za to nie zapłaci. ;)

Natomiast jeśli ktoś oczekuje, że poświadczę swoim podpisem jakies informacje, do wypełnienia których zobligowany podczas padania okresowego nie jestem to, niestety musi zapłacić. Tak mówi ustawa i już.

 

Przy okazji naszła mnie myśl, że w końcu kiedyś w imię zasady "frontem do klienta" , nie wystarczy już, że dużo stacji pobiera zaniżoną stawkę za badania, nie daje negatywów kiedy się należą i nie wykonuje rzetelnie swej pracy. Obawiam się że przyjdzie taki czas kiedy by powiększyć zyski i krzywa wzrostu pieła się w górę, będzie się zmuszonym uprawiać sex oralny z klientem.

Już jakis czas temu sens badań technicznych się zatracił. Kasa, tylko kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie się zmuszonym uprawiać sex oralny z klientem

Ja tam wolę 'grę wstępną' z klientem :x

nie wystarczy już, że dużo stacji pobiera zaniżoną stawkę za badania

Mysle ze wpisanie np. "mocy" (ktorej nie ma w starych DR )nie mozna zaliczyc do zanizania stawek za badanie.

6.9 - skierowany przez starostę w celu ustalenia danych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji - 60zł

czy klient mial takie skierowanie-na jakiej podstawie SKP pobrala kase??

Nie wszystkimi danymi dysponujemy i wtedy ,przynajmniej w Stolicy Pyrlandi W.K uzupełnia wpisy. Do mnie osobiscie żaden klient sie nie wrócił ,nie mając wpisanych na zaswiadczeniu ,brakujacych danych potrzebnych do nowego DR.

 

Co do wyników badań i rzetelności o ktorych pisze 8/15 to moge sie zgodzic .Na pewnym forum jest sonda

"ilosc zatrzymanych DR" i co - są takie SKP co przez 5 miesiecy nie zatrzymały DR.(chyba ze mialy 10-20 badań)

Bardziej wiarygodna i miarodajna byłaby sonda "stosunek badań negatywnych (lub zatrzymanych DR)do ilosci wykonanych badań"(cztery miejsca po przecinku :mrgreen: )

Może na naszym forum :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeee, jeśli mogę coś zrobić Klientowi za 100 zł i mogę to samo za 160 zł - ja robię za 100 zł rzetelnie go informując, dlaczego tak postępuję.

Jeśli zrobię to dobrze, to mam 99,99% pewności, że nie dość, że sam przyjedzie do mnie na następne badanie, to jeszcze sprowadzi 2-3 kumpli.

 

Zwłaszcza, że tak naprawdę co najmniej połowy czynności przewidzianych badaniem okresowym nikt z diagnostów obecnych na tym forum nie wykonuje. Zdecydowana większość nie wykonuje 75% tych czynności.

Więc co - wziąć 60 zł za sam fakt skopiowania paru danych z katalogu ? Śmiech, Koledzy, pusty śmiech mnie ogarnia ... Skoro - w myśl słów blakopa - i WK nie zawsze kierują właściciela do SKP, to dlaczego nie ułatwiać sobie życia u źródła ? Można ? Można ! Ale trzeba wykazać odrobinę dobrej woli. I zacząć porządki od własnego podwórka.

 

Ale to jest mój przepis na business - i niekoniecznie oczekuję, że ktoś się z nim zgodzi.

Bądźmy szczerzy - nikt $ ścian nie tapetuje.

 

Wiem, zaraz odezwą się głosy anty.

Ale niech się odzywają - forum jest od tego, żeby dyskutować, a nie milczeć lub dyskutować o zapachu fiołków na stokach alpejskich gór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okresowym badaniu technicznym jak skończył się dowód rejestracyjny wykonujemy

badanie techniczne - ustalamy brakujące dane w dowodzie rejestracyjnym - potwierdzamy

dodatkowe wpisy jak oczywiście sa np: hak, gaz, nauka jazdy itd.

KOLEDZY DIAGNOŚCI KASUJEMY TYLKO ZA OKRESOWE koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy klient miał takie skierowanie-na jakiej podstawie SKP pobrala kase??

Nigdy na oczy nie widziałem takiego skierowania . ( nie licząc nabicia numerów)

Temat dogadany jest z WK "jak tam się kończy dowód i brakuje danych to wpiszcie co wiecie - pomożecie" - "pomożemy" :evil: . A jeśli chodzi o pobieranie to nie pobieramy głównie ze względu na brak wspomnianego skierowania. Wyjaśniłem jedynie pytającemu skąd ta opłata wynikała. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wiarygodna i miarodajna byłaby sonda "stosunek badań negatywnych (lub zatrzymanych DR)do ilosci wykonanych badań"

 

Mówisz - masz:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=31015#31015

 

ZAPRASZAM DO GŁOSOWANIA !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Przypominam - ankieta jest oczywiście ANONIMOWA i nikt nie jest w stanie poznać kto jak głosował :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dogadany jest z WK "jak tam się kończy dowód i brakuje danych to wpiszcie co wiecie - pomożecie" - "pomożemy"
:ok
skąd ta opłata wynikała

Ona wynikała z "kapelusza" bo nie bylo skierowania i SKP nieprawnie wzięła kase.

To chciałem odpowiedziec pytajacemu -podpierajac sie Twoim cytatem ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakis czas temu sens badań technicznych się zatracił. Kasa, tylko kasa.

Baaaaardzo się z Tobą zgadzam ...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona wynikała z "kapelusza" bo nie bylo skierowania i SKP nieprawnie wzięła kase.

To chciałem odpowiedziec pytajacemu -podpierajac sie Twoim cytatem ::hey

 

 

Skierowania żadnego nie dostałem ,to wynikło z "Wniosku"i z informacji w nim zawartych o dokumentach które to trzeba dołączyć ubiegając się o nowy Dowód Rejestracyjny.

Pict0007.thumb.JPG.57f2910aa930f8c1fba3793f6fbc1fbb.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeee, jeśli mogę coś zrobić Klientowi za 100 zł i mogę to samo za 160 zł

 

Słusznie.

W takim razie nie widzę przeszkód by w tych stacjach, na których badanie ogranicza sie do sprawdzenia numeru i wbicia pieczątki pobierać za okresowe, dajmy na to, 10 zł. Wtedy będziesz miał pewnosoć ,że klient sprowadzi nie 2-3 ale 10-12 kumpli, a jesli nie ich osobiście to przynajmniej ich dowody rejestracyjne. W takim wypadku mozemy jeszcze bardziej zejść z ceny i zgarnąć tylko 5 zł. Wiesz, rabat za ilosc hurtową, nie trzeba brudzić się przy sprawdzaniu numerów, te sparwy.

 

Więc co - wziąć 60 zł za sam fakt skopiowania paru danych z katalogu ?

Po raz kolejny mnie przekonałeś. Uzbrojony w tego rodzaju argumenty, przy najbliższej wizycie u lekarza w prywatnej przychodni,z moim dzieciakiem, który zachorował na grype, będę oczekiwał, że zrezygnuje on z opłaty swierdzając u niego tę chorobę. Ostatecznie co to dla niego! Ma zapewne do czynienia z takim przypadkiem po raz tysięczny. Taka diagnoza to dla niego pryszcz.

 

Podobne oczekiwania moge mieć wobec rzeczoznawcy. Pisząc opinię na temat skorodowanych numerów nadwozia ograniczy sie przecież do wydrukowania dokumentu w wordzie ze sztampowym tekstem. Jedynie co musi zrobić to pozmieniać w nim kilka danych.

Jeśli momo wszystko krzykną jakąś sumkę to spotka ich z mojej strony śmiech, pusty śmiech. Już widze ich miny. Jest im głupio i deklarują,że opłata za szatnie na dole jest dla nich wystarczająca.

 

Zmierzam do tego, że każda grupa zawodowa ma swoje zasady. Dyktowane sa one specyfiką wykonywanej przez nich pracy by standard usług trzymał jakiś poziom. U nas tego nie ma. Co rusz ktoś przesuwa granicę co jest dobre a co nie. Dziś jest to 60 zł za ustalenie danych, a jutro? Dla mnie granice wyznacza ustawa i ją traktuję jako najbardziej wymierną.

Piszecie,że WK nie daje skierowań. Dlaczego? Bo są słusznie przekonani,iż zawsze trafi się stacja, która wykona tę czynność bez tego świstka. Sami sobie jesteśmy winni. Ja jestem konsekwenty i już kilka takich skierowań widziałem.

 

Ale trzeba wykazać odrobinę dobrej woli. I zacząć porządki od własnego podwórka.

 

Norbert, czyżbyś zaglądał ostatnio przez płot do mojego? I nawet nie wpadłes się przywitać :) U mnie jest czysto. Lśniącego porządku nie zaśmieca nawet obecność jakiegoś tam katalogu z danymi pojazdu. Now do you know what I mean. ;)

 

Pozdro

No offence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.