Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

SkpChoszczno

Nowe ceny za badanie techniczne

Polecane posty

iras

JACKOW u mnie podobnie ... cytat "pan se jaja robi :razz: " a ja oddaje zyla/1 PLN/

i co szok :evil::evil::evil::evil: NIEDOWIARKI :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi_m1

.....Nic nie widziałem o gazie......

 

O badaniu z gazem jest w pkt. 3.05 czyli z połączenia z pkt. 1.02 wychodzi cena 295 zł + CEPIK

 

:shock::ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
1,09 Okresowe badanie techniczne taksówki osobowej lub bagażowej, pojazdu uprzywilejowanego, pojazdu przystosowanego do nauki jazdy lub egzaminowania, pojazdu przystosowanego do przewozu osób 175

:shock::shock::shock:

jak to rozumieć ?

przyjeżdża np WV T4 Straży Miejskiej DMC 2,8t dwie osie

i np Iveco - drabina Straży Pożarnej DMC 32t cztery osie

wg PISKP opłata taka sama :?: = pojazd uprzywilejowany

obecnie SM zapłaci 98 + 50

a SP 176 + 50

 

następny kwiatek

2,05 Pierwsze badanie techniczne przyczepy lekkiej, przyczepy(naczepy) ciężarowej rolniczej, ciężarowej i specjalnej do 3,5 t d.m.c. 165

6,01 Pierwsze badanie techniczne pojazdu marki „SAM”: przyczepy lekkiej 115

badanie "fabrycznej" lekkiej droższe niż SAM-a :hah::evil:

 

4,01 b) g) = 25 :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iras
:piwo:piwo:piwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbert Jezierski

Oto, moi mili, co zdążyłem przedwczoraj ustalić podczas rozmowy z przedstawicielami PISKP w sprawie cennika BTP (część to luźne uwagi do Waszych uwag i materiałów zawartych na naszym forum)...

 

-----------------------------------------------

 

Projekty ustaw i rozporządzeń sukcesywnie przekazywane są do MI - na razie PISKP stara się wskazać bardziej kierunek niż konkrety, gdyż - nie zna ostatecznego kształtu ustawy o dopuszczeniu ani propozycji aktów wykonawczych.

 

3.13 i 3.14 cennika to nie jest fikcja:

 

1) Rozporządzenie Ministra Transportu z dnia 2 listopada 2006 r. w sprawie certyfikatów potwierdzających spełnienie przez pojazd odpowiednich wymogów bezpieczeństwa lub warunków dopuszczenia do ruchu 2006.203.1502 – w § 4 badanie techniczne,

2) Dlaczego w nowych aktach prawnych nie mogło by być nowych dodatkowych badan dla skp?

 

Co do interpretacji urzędów skarbowych poruszanych w wątku - są one wydawane w indywidualnych sprawach więc nie można ich stosować jako zasady dla wszystkich diagnostów. Co do wysokości opłat - zdaniem PISKP jest ona ustalona sztywno - trzeba pamiętać, że - choć to też dyskusyjne prawnie- starosta podczas nadzoru, może uznać, że pobieranie opłat innych niż z cennika to nieprawidłowe przeprowadzenie badania lub prowadzenie dokumentacji. Była interwencja w tej sprawie u nas w MI ponad rok temu, niestety odpowiedzi brak. vide: Pismo skierowane przez Izbę do Pana Andrzeja Bogdanowicza Dyrektora Departamentu Dróg i Transportu Drogowego w sprawie:

»dopuszczalności stosowania przez stacje kontroli pojazdów cen niższych od tych określonych w Tabeli opłat za badania techniczne pojazdów z 14.05.2007.

 

Par. 3.1 rozporządzenia wyraźnie, że "pobiera się opłaty w wysokości określonej w tabeli"

 

Ceny urzędowe mogą być wprowadzane rozporządzeniem Rady Ministrów, wydanym na podstawie art. 4 ust. 1 ustawy z 5 lipca 2001 o cenach (Dz.U. z 2001 Nr 97 poz. 1050 z późn.zm.). Ceny ustalone w ten sposób mają charakter cen maksymalnych (art. 9 ustawy o cenach).

 

Ustawa o cenach i podstawy prawne Marksa30:

 

Art. 4. 1. W razie szczególnych zagrożeń dla właściwego funkcjonowania gospodarki państwa Rada Ministrów może, w drodze rozporządzenia, określić wykaz towarów lub usług, na które ustala się ceny urzędowe i marże handlowe urzędowe, z zastrzeżeniem art. 5 i 8.

 

Art. 9. Ceny urzędowe i marże handlowe urzędowe mają charakter cen i marż handlowych maksymalnych, chyba że organ administracji publicznej, w przepisach wydanych na podstawie ustawy, ustali inaczej.

 

Pierwsza chybiona, 2-ga wskazuje, „chyba że organ administracji publicznej, w przepisach wydanych na podstawie ustawy, ustali inaczej” – moim zdaniem ustalił sztywno w par. 3.1 rozporządzenia o cenniku.

 

Na koniec konkluzja z ustawy o cenach:

 

Art. 1. 1. Ustawa określa:

1) zasady i tryb kształtowania cen towarów i usług,

2) sposoby informowania o charakterystyce jakościowej oraz o cenach oferowanych towarów i usług,

3) skutki nieprzestrzegania jej uregulowań.

2. Przepisów ustawy nie stosuje się do:

1) cen w obrocie pomiędzy osobami fizycznymi, z których żadna nie jest przedsiębiorcą,

2) cen ustalanych na podstawie odrębnych ustaw, w zakresie uregulowanym w tych ustawach.

 

W ustępie 2 pkt 2 „cen ustalanych na podstawie odrębnych ustaw, w zakresie uregulowanym w tych ustawach” – taką odrębną ustawa od ustawy o cenach jest PORD w art. 84a ust. 1 pkt 3 lit a) z delegacją do rozporządzenia z obecnym cennikiem.

 

-----------------------------------------------

 

Macie ochotę - dyskutujcie :-)

Z należytym szacunkiem osobom, które coś dla Waszego (naszego) środowiska robią.

Pamiętajcie - wielu nie robi absolutnie nic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankus4

od kiedy nowy cennik miałby obowiązywać? Czy ceny podane w cenniku są w jakimś stopniu zobowiązujące dla właścicieli stacji, chodzi mi o nieuczciwą konkurencję tzn obniżanie cen wg własnego uznania, osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.