Skocz do zawartości

Sankcje za rok produkcji


mije

Rekomendowane odpowiedzi

Albo przywyknij, albo emigruj

 

to jest najlepsze rozwiazanie

 

I co zostawić ten piękny kraj na pastwę socjalistów IV RP i urzędników?

 

A jak chcesz naprawić tych oszołomów??? ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Piotr Barczuk

    9

  • blakop

    9

  • mije

    7

  • andy68

    4

oszolomow powiadacie.... czy napewno chodzi Wam o urzednikow?? ja bym zaczla od ustawodawcow ( ja z nimi tez sie mecze)..... fakt, ze zalegaja jeszcze komunistyczne szkoly i klapki na oczach, ale prosze nie uogulniac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz WK kaze jednoznacznie określać rok produkcji poj. poprzez wykreslenie w DI "rok modelowy".Mieliśmy nawet tylko w tym temacie spotkanie z dyrektorem WK..(jest wpis zresztą "niepotrzebne skreślić")...ba!! podciągają to nawet pod potwierdzanie nieprawdy ze strony diagnostów...a wiecie przecież jakie sankcje za to grożą do 5 lat itd...niestety!!

Mógłbyś wskazać w którym Dz.U jest możliwość wyboru roku modelowego lub produkcji poprzez skreślenie odpowiedniego? Osobiście wszystkie wersje mi znane odnoszą się do skreślenia rodzaju DIP czyli "zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą" lub "nowego pojazdu .....". Dostaliście to na piśmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Audi z nieoczekiwaną brodą

Szast prast i masz o dwa lata starsze auto. Straszny sen? Nie. Smutna, urzędnicza rzeczywistość.

.........................................................

Sprawa oparła się o Wojewódzki Sąd Administracyjny w ......, bo nie chce zgodzić się na to, że nagle jej auto stało się o dwa lata starsze. A przez to, co naturalne, straciło na wartości.

 

- Jak to możliwe, że ci sami urzędnicy najpierw twierdzą jedno, a potem drugie? - pyta. - Teraz w dowodzie rejestracyjnym mam wpisany już 1994 rok. W karcie pojazdu też zrobiono adnotację, że auto jest dwa lata starsze. Z takimi dokumentami nikt go ode mnie nie kupi - mówi zdenerwowana kobieta.

 

.................................

 

E K mówi, że daty w umowie rzeczywiście nie wpisywała, ale widniała ona we wszystkich dokumentach złożonych w UM, w tym również przeznaczonych dla dociekliwego w tych sprawach fiskusa.

 

- Jak to możliwe, że to ja mam ponosić wszystkie konsekwencje? Już nie wiem, co ma w z tym autem zrobić? Najchętniej to bym je oddała, nich je na licytację wezmą - stwierdza."

 

 

 

Widzę że kobieta ma straszny problem z tym autem. Z tego co wyczytałem zapłaciła za nie 4200,- to raczej niewygórowana cena za taki samochód Audi B4 94' . Jeśli ona ma taki problem ze stratą wartości tego auta prpopnuję odkupić je za 4200,- .To niezły interes.

W najbliższym komisie można je sprzedać za znacznie większą cene. Sam bym kupił Audi 94,- za taką kase. Jak nie chcesz go kupować to ja jestem zainteresowany o ile to nie jest szrot.

Kobieta płacąc podatek w US zaniżyła cene a teraz się czepia rocznika. Wydaje mi się że sama popełniła przestępstwo a sądem straszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wlasnie zanotowalem pomylke z rocznikiem :( . Zamiast 99 wpisalem 98. Wszystko wskazywalo na 99, poprostu pomulka pisarska. W dokumentach pojazdu rok 99. Przeszlo przez WK :( . Na szczescie wlasciciel przejzal jeszcze raz dokumenty. Chyba da sie odkrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sie nie myli kto nic nie robi.

tylko w naszej profesji za pomyłki "słono" płacimy :( (mowa o błędach pisarskich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

 

Mam takie pytanie w jaki sposób ustalić rok produkcji?

 

Historia jest dość zawiła i gdyby nie moja dociekliwość myślałbym ze mam okazje kupić Audi z roku 2007 i tak też wyskakuje w tych numerach WIN ale dotarłem dzieki Carfaks do dokumentu w którym jest napisane , że do dilera został dostarczony w roku 2006 w grudniu i zarejestrowany tez 29 grudnia 2006 gdzieś w Nowym Jorku. czyli to rocznik 2006

 

A teraz mam pytanie czy tak można sobie samemu określać rok produkcji czyli odmładzać go o rok i dostać sztywny dokument? Na jakiej to jest zasadzie? Bo wychodzi na to ze można kupić dwulatka będąc przekonanym i mąjąc paipery na 2007. Jak to jest gdzie faktycznie można sprawdzić , który to rok produkcji?

 

z Gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie w jaki sposób ustalić rok produkcji?

 

U producenta tak jak wyżej kolega pisze albo rozkoduj tabliczkę znamionową na której jest zakowodany tydzien produkcji.

Po lewej niekiedy po prawej stronie tabliczki w voklswagenach, seatach na licencji vw i niektórych skodach, przy krawędzi tabliczki w pionie jest zaszywrowany w szeregu cyfr dwie pierwsze cyfry , które określają tydzień produkcji, na tej podstawie możesz wyliczyć ktory to miesiąc produkcji.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja niektórych ludzi na tym forum na temat roku produkcji zaczyna być żenująca .

Przypomina mi się szkolna dyskusja ucznia z nauczycielem na temat ocen.

Chodziło o to czy 4plus jest gorszą oceną od 5minus,lub czy 3minus jest lepsze od 2plus.

Z matematycznego rozumowania tak,ale z logicznego raczej nie.

Taki przykład:

Jeden samochód zjechał z tasmy w styczniu 1998 roku a drugi zjechał w grudniu 1998 roku,ten sam rocznik ale róznica między samochodami wynosi 11 miesięcy.

Teraz inna sytuacja:

Samochód został wyprodukowany 5 stycznia 1999roku drugi został wyprodukowany w grudniu 1998 , różnica między nimi to jeden miesiąc,ale jeden to rocznik 1999 a drugi to rocznik 1998.

I pytam się teraz tych zawiedzionych że kupili auto o rok młodsze i pytam się tych szczęśliwych któży kupili auto niby młode tylko z gudnia?

GDZIE LOGIKA !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja niektórych ludzi na tym forum na temat roku produkcji zaczyna być żenująca .

 

wbrew pozorom temat roku produkcji nie jest taki prosty jak ci sie wydaje

Samochód został wyprodukowany 5 stycznia 1999roku drugi został wyprodukowany w grudniu 1998 , różnica między nimi to jeden miesiąc,ale jeden to rocznik 1999 a drugi to rocznik 1998.

autka z tego przykladu wg producenta sa z jednego rocznika , rocznik na tasmie produkcyjnej zmienia sie w polowie roku czerwiec /lipiec w konsekwencji autka ktore zjezdzaja w czasie kiedy pisze ten post maja zakodowany rok 2009 i wbrew pozorom jest to logiczne :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać też trzeba o jednym. W większości przypadków rok produkcji to data opuszczenia magazynu producenta, a nie faktyczny moment zjechania pojazdu z taśmy. Są tez inne aspekty - np. montownie pojazdu, które nie są producentami (początek produkcji Daewoo - samochody produkowane w Korei było rozbierane na części i eksportowane do Polski - tu składane z powrotem - i jaki rok produkcji?). Zabudowy pojazdów - kupujesz pojazd pod koniec roku z fabryki, w swoim warsztacie wykonujesz zabudowę - np. przystosowując go na karetkę (i robisz to już na początku roku następnego) - czyli finalny samochód został zbudowany kiedy?

Można by jeszcze wymieniać... Ogólnie rok produkcji, jako parametr opisujący pojazd powinien raz na zawsze zniknąć ze wszelkiej dokumentacji! Trudno jednak o to w kraju, w którym pojazd jest czymś więcej niż środkiem transportu, a raczej wyznacznikiem statusu materialnego gdzie wiek ma znaczenie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to miałem autko takie, że w brifie miał jak byk napisane że wstawiony do salonu w 2003r, a data pierwszej rejestracji za granicą początek roku 2004,

a w rzeczywistości pojazd był z 2000 roku. Klient był przeświadczony i pewien że kupuje samochód z 2004 roku.

Więc widzicie ktoś dostal po kieszeni a teraz pewnie dochodzi swoich praw w sądzie, i jak tu nie określić roku produkcji lub nie daj boże pomylić sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już parę razy spotkałem się z sytuacją, że data w szpalcie C starego briefu nie odzwierciedlała faktycznego roku produkcji (przy czym powiedzmy sobie otwarcie - nie ma takiej możliwości, że by była to data niższa, od fatycznej daty produkcji), dlatego choć jest to pomocna wskazówka, to jednoznacznej odpowiedzi dać nie może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu należałoby zastosować przysłowie

"widziały gały co brały"

mógł wynająć fachowca do pomocy przy kupnie, ale pewnie szkoda było kasy :razz:

a teraz będą szukać kozła ... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A któż to jest ten fachowiec? :) Ja myślałem, że diagnosta na stacji nim jest, skoro taki, a nie inny rok określił i się pod nim podpisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW WOW wow po moim urlopie a tak wrze. czytając posty : czy malec który urodził się 31.12 o godz. 23.50 np.2003 i malec z 01.01 2004 g.00.05 to to samo ? /15 minut/ nie . :evil::evil: bo trafił do innego przedziału klas szkonych :cool::cool: a kto pyta kiedy go poczęto?/czyt. z jakich części/ a może starszy wcześniej a młodszy póżniej. Kto wie

pewnie szkoda było kasy

a teraz będą szukać kozła ...

Nam obabiają dupsko bo jak określimy rok niezgodny z życzeniem klienta to zaczyna się dym ------to on traci , a nie my i zrobi wszystko :o:o:o aby postawić na swoim/znam z autopsji/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

właśnie mam taki przypadek : Auto zjeżdża z taśmy w Niemczech grudzień roku ( np.2004 ) data rejestracji za oceanem marzec 2005 - diagnosta w badaniu 0 wpisuje date produkcji 2005 , a rzeczoznawca renomowanej firmy na literke "D" 2004 bo tak ma na tabliczce. .... Jak zarejestruje to urzad ? i wbrew tego co pisze janmarek (swoja droga moze schizof...ik ) - to ma za....ste znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta w badaniu 0 wpisuje date produkcji 2005

Diagnosta w DIP-ie określa rok produkcji lub modelu. Osobiście przerabiałem podobny przypadek i wpisałem trzymając się Twoich danych - 2005. Ja określiłem rok modelowy jaki jest zakodowany w VIN-nie pojazdu, natomiast jak załatwił temat WK sprawę roku produkcji to już nie było moje zmartwienie to jest temat na linii klient-WK. Zakupując auto z przełomu roku trzeba mieć na uwadze, że będą tego typu dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twoim zdaniem skąd Wk ma wziąć właściwy rok produkcji?

 

To nie jest pytanie do diagnosty, bo równie dobrze jako diagnosta mogę zapytać się: To Twoim zdaniem skąd diagnosta ma wziąć właściwy rok produkcji? I dlaczego wogóle ma "skądś" brać, skoro to WK ma "skądś" brać.

 

I nie czarujmy się rzeczoznawcą bo jest to mnożenie bytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.