Skocz do zawartości

w piątek krócej w pracy...


monikade

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • prezes100

    8

  • Norbert Jezierski

    7

  • Tomek D

    7

  • monikade

    4

Nie słyszałem, ale wpisałem w google i wiem już o co chodzi :)

Ze strony pracownika popieram jak najbardziej. W obecnych czasach luźniejszy piątek byłby dla wielu zbawieniem.

Fakt, że pracodawcy nie bedą zadowoleni, ale widać, jak nie pracodawcy, a pracownicy zaczynają dyktować warunki.

Jeszcze dodam, że mam znajomych w stolicy, którzy pracują krócej w piątki :) zazdroszczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteście w stanie spojrzeć na to z drugiej strony ?

Bo ja też chciałbym zarabiać - powiedzmy 15.000 zł netto, nie pracować w piątki, a w pozostałe dni - po 4 h. Gdzieś te granice są - prawda ?

Tak bogatym krajem nie jesteśmy - póki co. Straty dla gospodarki mogą być - w skali całego kraju - niebagatelne ...

 

Zresztą - wszelkie dywagacje nie mają sensu. Prawda jest taka, że stoimy po przeciwnych stronach barykady - nie jesteśmy w stanie przekonać się do swoich racji :lol::lol::lol:

 

Nie słyszałem, ale wpisałem w google i wiem już o co chodzi

Możesz podesłac jakiegoś linka ? Bo coś z tym moim szukaniem nie bardzo dzisiaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15000zł i 4h pracy... Bądźmy realistami, bo przecież nie o taki skrajny przypadek chodzi. Zadowolenie pracownika zdecydowanie podnosi jego skuteczność, to wiem po sobie, motywacja i dobra atmosfera w firmie może zdziałać bardzo dużo.

Wczytałem się w ten manifest i moim zdaniem ma sens. Tu jest chyba najlepiej wyjaśnione:

http://www.frajdej.pl/#/f_show/f_uwolnicPiatek/info/

Jest nawet petycja po kliknięciu w "uwolnij piątek". Zanim ją podpiszę musze to jeszcze raz przeczytać, ale to już jutro, bo teraz ledwo myśle po dzisiejszym dniu.

Jak to teraz wygląda ze strony pracodawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to teraz wygląda ze strony pracodawcy?

Po lekturze ?

Tak, że nie widzę przeciwwskazań, jeśli tydzień pozostanie tak samo długi w sensie pracy :D

 

Z tym zadowoleniem, motywacją itp. różnie bywa.

Jest X pracowników i X podejść do pracy. Coraz gorzej o dobrego pracownika, coraz gorzej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że stoimy po przeciwnych stronach barykady

Pamiętaj od czasu do czasu spojrzeć za siebie (jak będziesz stał przy barykadzie), tam może byś już zwiadowca snajper :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzicie :D weszłam sobie na tą stronę z frajdej.pl i poczytałam..

http://www.frajdej.pl/#/f_show/f_uwolnicPiatek/info/

tam rzeczywiście jest mowa o tym, ze tydzien pracy generalnie pozostawałby taki sam. To ponoć i tak regulują przepisy kodeksu pracy.

 

tak więc kwestię "niewypracowania godzin" mamy chyba z głowy.

 

poza tym rozmawaiłąm o tym ze znajomymi, przyglądając się akcji wlasnie od strony pracodawcy i tam padło jedno stwierdzenie : "po jaką ... pracodawca ma płacić za prąd, amortyzację sprzętu etc, skoro jego pracownik i tak w piątek korzysta z niego głownie do szukania sposobu na rozrywki weekendowe? (oczywiście nie generalizyjąc :) )

 

hm...

co myślicie?

 

a 4 koła za 40 godzin pracy da się spokojnie zarobić ;)

(no, moze nie "spokojnie", ale da :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo i tak mamy pracować tylko 35 godz tygodniowo...

A tak w ogóle to nie narzekajcie, ja pracuję 6 dni w tygodniu 46 godzin i nie narzekam. A wręcz lubię.

 

Tak całkiem szczerze to nie wyobrażam sobie życia bez pracy, zanudziłbym sie na śmierć.

 

A właśnie... trza totka dzisiaj wysłać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj ja też lubię pracować, ale nie chcę tego robić charytatywnie. Pracuję 63 h tygodniowo i o 4 kołach netto mogę tylko marzyć, powiem gorzej o 3 kołach netto mogę pomarzyć. :(

A co słyszę od ludzi (i to jest dopiero dołujące), wy diagności to "mocie" dopiero kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym uwolnieniem piątka to jest dobra myśl. Uwolnic piątek a uwięzić niedziele :P .

W dzisiejszych czasach to piątek mogą sobie uwolnić....emeryci i renciści.

;) .

A kolegi Tiomka to ja nie poznaje: Kazika nasz zwiadowca słucha ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.