Skocz do zawartości

zmiana statusu stacji


lala17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Chciałbym zapytać szanownych użytkowników forum o swoje doświadczenia w załatwianiu formalności związanych ze zmianą statusu stacji z podstawowej na okręgową. Nie znalazłem w dziennikach ustaw wzorów druków wykorzystywanych w takiej sytuacji, dlatego proszę o rady tych, którzy przeforsowali już ten temat. Gwoli ścisłości dodam, że decyzję TDT-u o zgodności wyposażenia i warunków lokalowych mam już załatwioną. Pozdrawiam gorąco ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kojarzę aby był do tego jakiś ścisły druk - idziesz do starostwa i po prostu dostajesz zmienioną decyzję poprzedzoną kontrolą urzędu :ok

ja z takim rozwiązaniem się spotkałem :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróc się do WK z wnioskiem o zmianę zakresu badań (na okręgową) w rejestrze przedsiebiorców prowadzących skp. W załączeniu dołącz ksero decyzji TDT poświadczajacej zgodność wyposażenia i warunków lokalowych. Sprawdź, czy wszyscy diagności mają pełne uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję "młodym wilkom" (bez obrazy) za podpowiedź a "starym userom" (bez obrazy) życzę miłych wakacji bo chyba je rozpoczęli (sądząc po aktywności). ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że "status" a zmiana zakresu uprawnień (w tym przypadku rodzaj SKP) to dwie różne sprawy [bez obrazy] :-)

 

1. złóż wniosek do Starosty o zmianę zakresu uprawnień (wzór własny - przerób ten z Dz.U. lub weź ze Starostwa);

2. dołącz decyzję TDT oraz oświadczenie zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym;

3. opłata 206 zł (zmiana - rozszerzenie uprawnień),

4. oczywiście musisz mieć diagnostów z "pełnym" zakresem uprawnień

 

Wszelkie powyższe czynności wykonuje właściciel SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście musisz mieć diagnostów z "pełnym" zakresem uprawnień

Rozumiem, że jeżeli jeden z diagnostów (jest nas czwórka) nie posiada takiego zakresu to nie eliminuje go to z pracy na SKP tylko z wykonywania konkretnych badań, na które nie ma uprawnień? Dziękuję ABC za głos w imieniu "Starych Wilków" (bez obrazy). Pozdrawiam hejjj!!! ::hey

 

[ Dodano: 01-07-2007, 11:26 ]

Ciągle mam kłopoty z "cytatem". Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, że jeżeli jeden z diagnostów (jest nas czwórka) nie posiada takiego zakresu to nie eliminuje go to z pracy na SKP tylko z wykonywania konkretnych badań, na które nie ma uprawnień?

 

Eliminuje. Nie może pracować na okręgowej, musi uzupełnić brakujący zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, że jeżeli jeden z diagnostów (jest nas czwórka) nie posiada takiego zakresu to nie eliminuje go to z pracy na SKP tylko z wykonywania konkretnych badań, na które nie ma uprawnień?

 

Eliminuje. Nie może pracować na okręgowej, musi uzupełnić brakujący zakres.

:shock:

nieprawda, jesli jest ich więcej niż 2 to może, nie może oczywiście wykonywać badań innych niż posiada zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, jesli jest ich więcej niż 2 to może, nie może oczywiście wykonywać badań innych niż posiada zakres.

 

Powiedz mi jak wykonać pieczątkę identyfikacyjną dla diagnosty pracującego na okręgówce nie posiadającego pełnych uprawnień ?

Wzór Dz.U 249 z 2004 załącznik nr.3 (zmiana do Dz.U 227 z 2003 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega nie pyta o pieczatke :D

na zadane pytanie mu odpowiedzialem i mam na to praktyczne przykłady

 

Proszę podać . :shock:

Ja nadal twierdze że ustawodawca nie przewidział możliwości pracy diagnosty z niepełnymi uprawnieniami na Okręgówce. (chyba że w roli pomocnika diagnosty bez możliwości stemplowania )

Może jeszcze ktoś zabierze głos w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stacja musi zatrudniać diagnostę z odpowiednimi uprawnieniami, zgodnie ze statusem SKP. Wówczas taki diagnosta dostaje pieczątkę z przynależnością do danej stacji.

Wprawdzie każdy z nas ma swój numer ogólnopolski , ale pracować może tam i tak na ile pozwalają mu uprawnienia.

Nie wyobrażam sobie aby mieć niepełny zakres uprawnień , a podpisywać się pod pieczątką okręgówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawodawca nie przewidział możliwości pracy diagnosty z niepełnymi uprawnieniami na Okręgówce

Stacja musi zatrudniać diagnostę z odpowiednimi uprawnieniami, zgodnie ze statusem SKP
Przepisy nie zabraniają zatrudniania diagnostów z mniejszymi uprawnieniami niż stacja. Mogą wykonywać badania i wystawiać zaświadczenia, byle nie wykraczali poza zakres swoich uprawnień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy nie zabraniają zatrudniania diagnostów z mniejszymi uprawnieniami niż stacja. Mogą wykonywać badania i wystawiać zaświadczenia, byle nie wykraczali poza zakres swoich uprawnień.

 

Na podstawowej z rozszerzeniami tak na okręgowej nie.

Ponawiam pytanie jak wykonać pieczątkę identyfikacyjną, dla diagnosty z niepełnymi uprawnieniami pracującego na okręgówce????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam za nieobecność w wywołanym przeze mnie temacie, ale właśnie skończyłem realizację urlopu. Po analizie, przychylam się do zdania Markesa30 i Berecika choć nie jest mi ono na rękę. Cóż trzeba będzie koledze rzucić się w wir nauki i egzaminów. Pozdro ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie nie zgodzic z "Markesem 30"

pieczatke wykonujemy jak na wzorze w DU.227.

pkt.3 w objasnieniach:

jak wyżej numer kolejny uprawnionego diagnosty wymienionego w zezwoleniu do dokonywania badań technicznych pojazdów.

 

po mojemu :-D - pieczatka informuje że diagnosta o numerze wymienionym w zezwoleniu(a w nim mamy jakie pojazdy moze tenże diagnosta badać),pracuje(wykonał

badanie) na stacji okregowej.

 

jeżeli nie ma zezwolania na "materiały niebezpieczne" to nie moze takich samochodów kontrolować".Co stoi na przeszkodzie ,aby w okregówce robił wszystkie inne?

 

może się mylę..... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie nie zgodzic z "Markesem 30"

pieczatke wykonujemy jak na wzorze w DU.227.

pkt.3 w objasnieniach:

jak wyżej numer kolejny uprawnionego diagnosty wymienionego w zezwoleniu do dokonywania badań technicznych pojazdów.

 

Ja nie zgadzam się z tobą , bo Markas 30 ma rację, gdyż w przytaczanym przez ciebie DZ.U.227 zał . 13 jest wzór pieczątki uprawnionego diagnosty

w pkt 1] w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Z tej pieczątki wynika że ma on pełen zakres czynności

Dopiero pkt 2 wskazuje że diagnosta z niepełnymi uprawnieniami może być na pozostałych SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej pieczątki wynika że ma on pełen zakres czynności

 

z pieczatki wynika na jakiej stacji pracuje(z jakimi uprawnieniami skp) a zakres uprawnień diagnosty wynika z "uprawnienie diagnosty o numerze........do wykonywania badań "..acd.......i numer ten jest na pieczątce

tak kumam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na wzór pieczątki

 

Napis jest - okręgowa

Nie ma ABECC...czy a....

To o czymś świadczy

ABE ... a..... jest przy pozostałych SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam "d" -stacja nie ma pozwolenia na pierwsze co mam na pieczatce "moje"uprawnienia czy "stacji" ?

na pieczatce identyfikacyjnej mam pozwolenie na badania "stacji" -cef np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie, przychylam się do zdania Markesa30 i Berecika choć nie jest mi ono na rękę.

 

Mi też, więc każde racjonalne argumenty są w stanie mnie przekonać.

SKP Poznań jeszcze mnie nie przekonał choć bardzo sobie cenie jego profesjonalizm (ale się podlizałem :-D )

Proponuje tel. z zapytaniem do starosty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKP Poznań jeszcze mnie nie przekonał choć bardzo sobie cenie jego profesjonalizm (ale się podlizałem :-D )

staram sie jak moge :D

Na pewno dojdziemy do wspólnych wniosków :ok

A przy :piwo doszlibyśmy do jednomyślności juz dziś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak wykonać pieczątkę identyfikacyjną dla diagnosty pracującego na okręgówce nie posiadającego pełnych uprawnień ?

Wzór Dz.U 249 z 2004 załącznik nr.3 (zmiana do Dz.U 227 z 2003 )

Z powodu urlopu nie było mnie na forum kilka dni. Markes30 sam dałeś sobie odpowiedź, jaką pieczątkę zrobić. Przepisy nie zabraniają diagnoście z mniejszymi uprawnieniami pracować na OSKP(chyba, że się mylę - wskaż mi taki przepis!). Wzór pieczątki diagnoty na OSKP oznacza tylko, że nie uwidacznia się na niej indywidualnych uprawnień. To wszystko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.