Skocz do zawartości

Transporter T5 z zabudową jaki VAT?


PREZES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam na przeglądzie VAT VW transporter T5 który został homologowany jako pojazd niekompletny ( do zabudowy). Została na nim dokonana zabudowa izotermiczna, ale w ten sposób, że z zewnątrz tylko wtajemniczona osoba będzie widziała różnicę pomiedzy oryginalnym VAN-em a tym samochodem. Dobudowane nadwozie jest z laminatu i ma swoją ścianę czołową, ale mimo wszystko laminat jest zamocowany do tylnej części kabiny VW, a szczelina została zasilikowana. Aktualnie są 2 ściany oddzielające: nadwizia VW i zabudowy. Co wy na to? VAT 4?

5ae1a331166c6_Obraz092.jpg.1eda759f6c6e9a21fba285a38b2e8634.jpg

5ae1a33250273_Obraz091.thumb.jpg.06ab86f2c64a0a679f9b277c72bc3a41.jpg

5ae1a33281368_Obraz093.jpg.b59e0b6387f62c6d3c4523eb062389d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to? VAT 4?

 

No przestań... :lol:

 

Jak już to vat 1 - jeśli wielozadaniowy lub van i jeden rząd siedzeń, bo na fotkach wyraźnie nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnego, dałem VAT-4.

:shock:

chyba żartujesz... a widzisz tutaj żeby kabina kierowcy i paka stanowiły rozdzielność konstrukcyjną???

 

dwa rzędy siedzeń

 

Tylko vat-2 i oczywiście nie spełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwoma rzędami siedzeń to VAT-2, a on napewno dwoma rzędami siedzeń nie spełnił

by warunków dla VAT -2. (wymiary). A jęśli ma jeden rząd siedzeń to VAT -1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnego, dałem VAT-4.

ja też bym dał VAT-4, z takiego powodu że pojadz ten był homologowany jako BA, czyli podwozie samochodu ciężarowego z kabiną,a że zostało to podwozie zabudowane

w taki sposób ze z zewnątrz nie widać wyraźnej różnicy,

a jeżeli chcecie pooglądać podobne zabudowy to prosze http://www.bautex.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też bym dał VAT-4,

 

ponawiam pytanie

 

widzisz tutaj żeby kabina kierowcy i paka stanowiły rozdzielność konstrukcyjną?

 

:D warto to wyjaśnić. Przy vat1 warto zażądać homo (wielozadaniowy, van), przy vat2 miarka w dłoń, ale przy vat3 i vat4 widzisz co stoi przed tobą i... klops

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wlasnie o to chodzi wchodzisz do kanału i od spodu widzisz że kabina i zabudowa są fizycznie oddzielone konstrukcje, wychodzisz z kanału i widzisz całość, a w zasadzie wystarczyło by zerwać silikon łączący kabine i zabudowę i od góry tez byś miał oddzielone konstrukcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od spodu widzisz że kabina i zabudowa są fizycznie oddzielone konstrukcje,

 

Jest to bardzo ciekawa sytuacja i to wiele tłumaczy.

Zdjęcia to jednak nie wszystko. W takiej sytuacji... zwracam honor i przyznaje rację - vat4

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również obstaje przy VAT 4. To, że klient ma fantazję i zamiast zabudować ramę pojazdu "standardowym" pojemnikiem od razu rzucającym się w oczy jako "dostawiona" konstrukcja, tylko z fantazją pobawił się laminatem imitując jednolitą zabudowę nadwozia poprzez kontynuację na niej linii nadwozia kabiny i szczelnie ją do niej montując nie zmienia faktu, iż z założenia jest to osobna konstrukcja powstała w kolejnym etapie zabudowy pojazdu, co z pewnością widać przy bliższych oględzinach, a już na pewno po sposobie "obdukcji" o którym mówi Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dałem VAT 4. To są oddzielne konstrukcje. Są dwie ściany grodziowe. Ale ludzie robią wszystko, aby obejść przepisy. Trzeba przyznać - fajny pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.