Skocz do zawartości

Opel omega


luki701

Rekomendowane odpowiedzi

witam na forum chcialbym sie zapytac ile spala opel omega kombi z silnikiem dielsa 2.5 tds chce nabyc takie autko i szukam opinii na ten temat wiec jesli to mozliwe to prosze o swoje opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno udzielić wyczerpującej odpowiedzi na takie pytanie (wiadomo: styl jazdy, warunki drogowe, stan techniczny pojazdu), możesz przyjąć spalanie na poziomie 8-10 l/100 km. (Informacja pochodzi od 3 osób aktualnie posiadających taki samochód.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzieki za odpis stan techniczny pojazdu bdb,noge mam raczej ciezka wiec napewno bedzie spalal troche wiecej a jesli chodzi o taka sama omege z tym ze w automacie??jesli sie orientujesz prosze o info bede wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aktualnie nikt z moich znajomych i rodziny nie posiada takiego autka w automacie. Najprościej można dodać około 1-1.5 l na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można dodać około 1-1.5 l na 100 km.

 

A skąd te dane??? To jest jeden z mitów wymyślony przez polaków, że automat pali więcej. Pali tyle samo a wręcz bym powiedział że jest ekonomiczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie delikatnie "pykam Vectrą" (silnik X20XEV po małych modernizacjach) to komputer średnią mi wylicza w granicach 8l/100 km, ale ostatnio mnie się spieszyło i od Wrocławia w kierunku Krakowa dałem prawie na "fula" średnia wyszła 22l/100km, więc trudno cokolwiek oceniać bo jest naprawde wiele warunków w których można eksploatować pojazd a w każdej sytuacji pojazd inaczej spala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj zawsze byłem tego samego zdania co Ty, ale teraz jesteś w błędzie kolego i to bardzo dużym.

Zatankuj dwa pojazdy (ta sama marka, pojemność, moc, jeden "automat", drugi "manual") pod korek (jedyna metoda pomiaru spalania) przejedź określony odcinek w zbliżonych warunkach (identycznych nigdy nie uzyskasz) i znów pod korek, to się dowiesz który więcej spalił.

Ja takie rzeczy testowałem na polibudzie, nie są to rzeczy wyssane z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ta sama marka, pojemność, moc, jeden "automat", drugi "manual")

 

A myslisz , że co robiłem. Miałem kiedyś merolka 3.0 D automata prywatnie a traf chciał, że w firmie jeździłem takim samym tylko manualem (inny kolor tylko miał :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz , że co robiłem. Miałem kiedyś merolka 3.0 D automata prywatnie a traf chciał, że w firmie jeździłem takim samym tylko manualem (inny kolor tylko miał :) )

Jakoś trudno mi w to uwierzyć. (124 250 D na "E klasie" do dzisiaj chodzi mi po głowie)

 

Jak już mówimy o prawdziwych samochodach to mój "majonez" 2,2D spala mi 7l ON /100km na leniuchu (automat) , wątpię by manuał zszedł poniżej 6l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - to jakaś taka typowa nasza mentalność - przekonać kolegę, że akurat moje auto pali najmniej ;) I mi jakoś zawsze pali najwięcej! :?

 

A tak przy okazji - niezła fucha taki diagnosta... w domu merolek, w pracy służbowy merolek - tylko kolorki wybierać... no no no ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła fucha taki diagnosta... w domu merolek, w pracy służbowy merolek - tylko kolorki wybierać... no no no

 

No to zapraszamy w nasze szeregi :D

Dorobisz sie nie tylko merolka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - niezła fucha taki diagnosta... w domu merolek, w pracy służbowy merolek - tylko kolorki wybierać... no no no

 

Gdzie to wyczytałeś ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś merolka 3.0 D automata prywatnie a traf chciał, że w firmie jeździłem takim samym tylko manualem (inny kolor tylko miał :) )

 

Ano stąd Panie kolego... Ale być może chodzi tylko o diagnostów w lubuskim? :) A może się "bogato wżenił" nasz Psuj ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano stąd Panie kolego... Ale być może chodzi tylko o diagnostów w lubuskim? :) A może się "bogato wżenił" nasz Psuj ;) ;) ;)

Tak tylko zapomniał dodać że to był model 123 niestety :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że to był model 123

 

no spoko że 123, jeden z lepszych samochodów jakie miałem. Praktycznie bezawaryjny i nie do zajechania, czego nie można powiedzieć o nowszych merolach.

 

tylko kolorki wybierać

 

mój był żółty a w firmie jeździłem czerwonym...

 

Jeszcze wtedy nie byłem diagnostą, po zdaniu egzaminu z merca przesiadłem się na ... forda :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ok. dzieki bo juz kupiłem. pali 11l/100km

 

[ Dodano: 04-08-2007, 16:43 ]

czy ktos mi powie co jest powodem tego ze komputer mi ciagle pokazuje ze do pzrejechania mam 0km skoro w baku mam paliwo?? czy to padł komputer czy tego paliwa jest za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.