Skocz do zawartości

Gdzie najtańszy i najszybszy internet?


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Dostęp i ceny szybkiego Internetu w 30 najbardziej rozwiniętych krajach świata są bardzo zróżnicowane - wynika z najnowszych danych. Specjalny raport na ten temat opracowała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

 

Najszybszy Internet mają Japończycy. Przeciętny użytkownik korzysta tam z prędkości stu megabitów na sekundę, to dziesięć razy więcej niż średnia krajów OECD. Podobne prędkości przesyłu istnieją w Szwecji,Korei i Finlandii. Kraje te bowiem przestawiły się na szybkie sieci optyczne.

 

Jednocześnie ceny japońskich połączeń są najniższe - za jeden megabit danych Japończyk płaci średnio 22 centy, Amerykanin ponad trzy dolary, Brytyjczyk prawie cztery dolary.

 

W Polsce - mimo gwałtownego rozwoju usług telekomunikacyjnych - popularność szybkiego Internetu jest nadal jest stosunkowo mała. Według ekspertów z Europejskiego Towarzystwa Konkurencji Telekomunikacyjnych dostęp do szerokopasmowego łącza ma kilka procent populacji - w Estonii czy na Łotwie liczba ta sięga kilkunastu procent, w Danii czy Holandii nawet trzydziestu procent.

 

Raport stwierdza, że w krajach OECD ceny połączeń szerokopasmowych spadły w ciągu ostatniego półrocza o 19 procent. Jednocześnie ich prędkość wzrosła o 29 procent. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju zrzesza trzydzieści rozwiniętych gospodarczo krajów świata.

 

źródło www.wirtualnemedia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zwracam się do wszystkich "Wyg" internetowych. Jaką propozycję usług internetowych wybrać z szerokiej oferty na rynku? Kończy mi się umowa na "Neostradę 256". Wydaje mi się jednak, że TP zostaje w tyle ze swoją ofertą. Interesowałaby mnie przepustowość 1 Mb i oczywiście najniższa cena. Może ktoś pomoże (i tu uśmiech w stronę B....... i nie tylko). ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety UPC i ASTER nie oferują swoich usług w moim miasteczku. Szkoda :-(

 

Niestety oferta bardzo ograniczona strefowo i tylko życzyć sobie szybszego rozwoju operatorów :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

17 Mb? 18? Albo 11 ale w upload?? Czegoś nie kumam czy jak??

 

A swoją drogą Gee w twoim wyszukiwaniu staroci czekam tylko jak kiedyś dasz nam linka... do internetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych wynikach odkryłem ciekawa prawidłowość: najszybsze sa serwery zlokalizowane w nałych mistach :) (Żywiec, Mielec) a czym wieksze miasto tym prędkośc jest mniejsza :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych wynikach odkryłem ciekawa prawidłowość: najszybsze sa serwery zlokalizowane w nałych mistach

Ciekawa , to mało powiedziane , mój wynik był zrobiony na wsi w górach, gdzie jest pewnie kilka komputerów na kilometr kwadratowy. Na co dzień też nie mam tak różowo,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zaczynają ciągnąć światłowodami i do końca roku podstawowe łącze ma mieć 40 mega przepustowości za 50zl. Tyle wyczytałem z ulotki reklamowej którą wrzucili mi do skrzynki , a jak będzie na prawdę to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.