Skocz do zawartości

Skuter z Belgi


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie związane z pierwszą rejestracją skutera z Belgi.Jak doskonale wiecie w ich dokumentach nie ma praktycznie żadnych danych.Jakoś sobie poradziłem z większością danych.Wszystko wskazywało że można go dopuścić jako motorower .Niestety brakowało mi jednej danej prędkości maksymalnej, Powiedziałem klientowi że musi dostarczyć opinię rzeczoznawcy lub odpowiednie pismo od producenta.Klient dostał białej gorączki i rzucając epitetami zabrał papiery i wyszedł.Następnego dnia szef powiedział że dowwiedział się że mogłem dokonać tak zwanej próby drogowej i na tej podstawie określić prędkość maksymalną.Chciłbym poznać wasze opinie w tej sprawie na przyszłość. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dokonał "próby drogowej" to okazało by się, że motorower ciągnie 80km/h i musisz zrobić przegląd jak motoru. Wtedy dopiero klient dostanie białej gorączki. U nas jest zarządzenie kierownika wydziału, jeśli z dokumentów nie wynika prędkość to do rzeczoznawcy i nie ma gadania. Prędkość max mamy wypisywać w adnotacjach i to na podstawie dokumentów a nie na podstawie przejechania się skuterkiem. A jak cię złapie policja to też im powiesz, że robisz "próbę drogową"? To w ramach próby skasują ci motorowerek na parking (za brak OC), mandacik tak ze 200, fundusz gwarancyjny i sprawa sądowa. To też twój szef zapłaci ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest ocena rzeczoznawcy a ni8e jakies jazdy , które tak apropo mozna dokonac tylko na torze do tego wyznaczonym a nie na drodze publicznej !!!! nie mam pawa jazdy na motor , powiedzmy ze bede jechac z predkoscią pow 50 km/h i co wowczas ? poruszam się bez dokumetów uprawiniajacych do kierowania motocyklem . pomijam kwestie jakiegos zdarzenia na drodze bo to temat rzeka ))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by spowodował wypadek ? bo bzyczek by pociągnął lacza , święta racja żadnych jazd [ ciekawie by to wyglądało zimą ] zapraszam do wykazu czynności kontrolnych poz. 11.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szef nie czyta bo w pracy nie mamy internetu ale na szczęście ktoś wynalazł drukarkę i dość często z niej korzystam w celu potwierdzenia informacji uzyskanych na forum choć czasami na niewiwle się to zdaje.Ostatnio miałem na pierwszym sławetnego merasia 124 pozycja druga na tabliczce wykreskowana Mówię klientowi że nie będzie mógł ciągać przyczepy mimo zapisu w brifie dmc przyczepy.Panowie co ja przeżyłem

jeszcze nigdy nie usłyszałem tylu epitetów pod swoim adresem nie pomagały żadne tłumaczenia ani wydruki z forum .Na szczęście w tym momenci nadszedł kolega który ma być diagnostą na drugiej skp świeżo po kursie i przyznał mi rację.Myślę że klient był u nas dwa razy pierwszy i ostatni. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jesli chodzi o MB bez wpisu na tabliczce to najprawdopodobniej nie zauważyłeś, że w briefie miał wpisaną masę na wzniesieniach do 10%. Jesli chodzi o skuter to miałem taki sam przypadek , wsiadłem i sprawdziłem ile da się tym pojechać. Może nie jest to do końca rozsadne ale jest to jakieś wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie za pomocą jazdy próbnej jest zbędne, ponieważ każdy motorower osiąga ponad 50 km/h.

W tym przypadku powinna decydować pojemność silnika. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie jeśli chodzi o tę nieszczęsną próbę drogową to zastanawiam się czy taka próba jest podstawą prawną do ustalenia niznanych danych tech. poj. w tym przypadku V max.Owszem w dzienniku ustaw 227 jestmowa o próbie drogowej przy okazji bad. powyp. ale w kontekście dodatkowego sprawdzenia stanu technicznego poj. w uzasadnionych przypadkach.Nasz WK zalecił dopisywać w uwagach V max w celu jednoznacznego określenia rodzaju poj.(dotyczy motorowerów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.