Skocz do zawartości

Jakie badanie ?


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyjechał klient motorowerem Jawa 50. Motorower był wyrejestrowany przez wiele lat. Teraz klient ponownie chce go zarejestrować. Pojechał do wydziału komunikacji gdzie otrzymał tablice rejestracyjne i pozwolenie czasowe na którym urzędnik napisał "badanie techniczne przed I rejestracją". O jakie badanie tutaj chodzi? Jakie badanie wykonać? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poz. 6.9 - pozostałe dodatkowe badanie techniczne pojazdu : skierowany przez starostę w celu ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji za 60 zeta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zakręt. Na pozwoleniu czasowym-skierowanie :?

Może chodziło o PIERWSZE z ustaleniem danych

 

[ Dodano: 24-07-2007, 11:10 ]

Wtedy 116 zeta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zakręt? W wielu rejonach skierowań nie ma wogóle (forma ustna) - w innych rejonach przyjmuje to formę właśnie adnotacji na PC - rozmawialiśmy o tej kwestii ostatnio przy innym temacie... Choć faktycznie zgodnie z prawem tylko pisemne skierowanie w pełni uzasadniłoby zastosowanie poz. 6.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wyglada to nastepujaco, jesli klient przyjezdza na badanie przed rejestracja to wykonujemy wlasnie okresowe badanie ale w rubryce nastepny termin badania okreslamy BEZTERMINOWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wykonujemy wlasnie okresowe badanie ale w rubryce nastepny termin badania okreslamy BEZTERMINOWO.

 

Nie ma okresowych badań motorowerów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;D

 

Bardzo często spotykam się z taka sytuacją. Mówię o starostwie, bo urząd podchodzi do tego o wiele solidniej.

Jak przychodzi gościu do starostwa i chce przerejestrować motorower to słyszy " musi pan zrobić badanie techniczne" - i to wszystko, nawet nie przyjmują wniosku. Kiedyś się wnerwiłem i odesłałem klienta żeby się określili czy chcą pierwsze czy ustalenie danych. Klient zrobił bure i wszystko sie wyjaśniło, że ma ustalić dane. Przecież nawet bardzo stary motorower zgłoszony do ewidencji (kiedyś nie rejestrowali tego normalnie) nie podlega żadnym okresowym, co najwyżej można ustalić dane. Kiedyś nawet przysłali mi na przegląd wyrejestrowany czasowo ciągnik z anulowanym DR - "bo pan najpierw zrobi badanie". Klient odesłany musiał warknąć parę słów to i próbne dostał i czasówkę.

 

Najbardziej zabawne jest to, że z grodzkiego nigdy, przenigdy nie miałem takiej sytuacji. Zawsze czasówka i na odwrocie w adnotacjach "ustalić brakujące dane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianiw własciciela pojazdu ( motorower i przyczepka lekka) wykonuje się

badanie okresowe badanie techniczne termin następnego badania (bezterminowo),przy którym automatycznie musimy ustalić dane techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( motorower i przyczepka lekka) wykonuje się badanie okresowe

 

Ani motorower ani przyczepa lekka nie wykonujemy badania okresowego bo nie podlega ! Dlaczego skierowanie ? A no z dość prostej sytuacji :

1. Jest podstawa do pobrania opłaty 60 PLN jest tam wyraźnie zapis "pojazdu skierowanego" a jak się coś stanie to nie macie podkładki bez skierowania a idąc dalej pierwsza kontrola wewnętrzna by mnie wychaczyła jak by pojazd był bez skierowania, że nieprawnie pobrałem opłate !

2. Skierowanego czyli zgodnie z przepisami wykonujemy dodatkowe i to wszystko.

 

Za dużo czasami robimy nadinterpretacji prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się coś stanie to nie macie podkładki bez skierowania a idąc dalej pierwsza kontrola wewnętrzna by mnie wychaczyła jak by pojazd był bez skierowania, że nieprawnie pobrałem opłate !

 

a jaka jest podstawa prawna ze musze kserowac sobie "skierowanie" na badanie?

w rejestrze badań jest rodzaj badania które wykonałem:

1.ustalenie danych do rejestracji

2.pobrałem opłate 60 PLN

co tu jest źle??? czy oszukałem fiskusa??? podatek odprowadzony..

firma w której pracuje jest "prawie "państwowa ,kontroli wiele i nie było jeszcze problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznica w cenie aż o dwa złote na kożyść petenta.

 

żadna różnica w cenie, bo motorower nie podlega badaniom okresowym i nie ma ceny na takowe badanie. Mylicie to z badaniem motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu jest źle??? czy oszukałem fiskusa??? podatek odprowadzony..

firma w której pracuje jest "prawie "państwowa ,kontroli wiele i nie było jeszcze problemu

 

Na ostatniej kontroli sprawdzano wszystkie skierowania, brak takiego to niewłaściwie pobrana opłata i sankcje wewnętrzne. Niestety my jesteśmy "100% państwowi " i musze przedstawić codziennie podstawe praną na jakiej zasadzie pobrałem opłate a i w kasie przedstawiam skierowania :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "naszym " WK skierowanie jest w formie ustnej lub w postaci małej karteczki z pieczątką i np. odręcznym zapisem " dmc , ładowność . nacisk osi " itp.

Z rozmowy z WK wynika że podczas szkoleń mieli przekazane informacje że skierowanie wcale nie musi mieć formy pisemnej .

W praktyce wiem , że dopuszczają oba tryby postępowania tzn. ustalenie danych jak i badanie okresowe , ja bardziej skłaniam się do opcji ustalenie danych mimo braku skierowania pisemnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei trzeba mieć na uwadze, iż skierowanie w formie PC nie jest do końca skierowaniem, a dla właściciela niesie konieczność poniesienia kosztów rejestracji czasowej, których uniknąłby przy skierowaniu "papierkowym"

Ale miło słyszeć, że nie tylko na moim terenie skierowanie nie przybiera sformalizowanej formy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla właściciela niesie konieczność poniesienia kosztów rejestracji czasowej

 

przeta i tak "z urzędu" dostaje czasówkę przy każdym przerejestrowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeta i tak "z urzędu" dostaje czasówkę przy każdym przerejestrowaniu

 

Miałem na myśli te przypadki, kiedy tej czasówki z urzędu nie dostaje - czyli np. przed pierwszą czy ponowną rejestracją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A oto taka sytuacja:Klient kupił samochód.W umowie napisano"uszkodzona skrzynia biegów".Został przed przerejestrowaniem skierowany na BT.

Jakie badanie wykonać i za ile :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.