Skocz do zawartości

wykaz SKP w danym wojwództwie


jaka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że zapomnieliśmy o "fałszywkach" na SKP. Teraz pytam dlaczego na SKP nie jest - obligatoryjnie - wprowadzany rejestr wszystkich SKP w Polsce !! Jestem załamany fałszywymi badaniami tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi... Każdy WK w ramach swoich powinności powinien na łamach BIP prezentować wgląd do rejestru działalności regulowanej, jakim jest wykaz SKP. Można więc rzec, że takowy wykaz istnieje - w rozbiciu rzecz jasna na jednostki samorządowe pod które podlega.

Oczywiście inna sprawa, jak dana jednostka samorządowa wywiązuje się ze swojego obowiązku prowadzenia BIP'u... (terminowość, zakresowość, wiarygodność itd.) Na terenie powiatu grodzkiego w Poznaniu staramy się do tego tematu podchodzić rzetelnie i wyciąg z rejestru SKP jest cały czas aktualizowany i do ogólnego wglądu ...

 

http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/sprawy.html?co=show&sp_id=1750&type=pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytam dlaczego na SKP nie jest - obligatoryjnie - wprowadzany rejestr wszystkich SKP w Polsce

No ale w jakiej formie? I jak by to miało wyglądać ? Przecież dobrze wiesz że każdego tygodnia ilość stacji się powiększa.

A idąc dalej można by również obligatoryjnie wprowadzić rejestr wszystkich diagnostów, łącznie z ich wzorami podpisów.

Wtedy to czas badania tech. zwiększył by sie o minuty przeznaczony na "grafologie".

A przecież to wcale nie zatrzyma "fałszywek". No poza oczywiście fałszerzami-Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! ami co wymyślają pieczątki nieistniejącej stacji.

No chyba że czegoś nie zrozumiałem z twojego postu, to prosze o dokładniejsze wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie (jestem z Gdańska) i w BIP-ie na ten temat "oczy zamknięte" . Natomiast nie wpadajmy w paranoje nikt niechce wzorów podpisów. Ale tych SKP nie wyrasta tak jak grzybów ktoś to ewidencjonuje ,mamy internet po prostu inspektor nie może raz w miesiącu kliknąć wykaz SKP do każdej Stacji na "pocztę?"Toć kontrolę robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o so chossi...

Jak mniemam masz życzenie aby każdy WK co miesiąc przesłyłał na każdą SKP dane ze stacjami kontroli pojazdów. Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie co miesiąc, wystarczy raz i co jakis czas uaktualniać.Bo napewno nie co dziennie powstaje SKP(przynajmniej w województwie)

 

[ Dodano: 24-07-2007, 18:51 ]

Dziwie się że jesteście w opozycji co do mojego podejscia? Jestem diagnostą 13lat i kiedys WK takie wykazy dawał (drukował ) dla diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się że jesteście w opozycji

W żadnym wypadku nie jestem w opozycji.

Po prostu nie moge doszukać się związku eliminacji "fałszywek" w oparciu o wykaz ilości stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - ja tez przyznam, że nie do końca rozumiem sens takiego działania - po co Ci wykaz SKP? W czym miałby Ci taki wykaz pomóc? Z jednej strony rejestr działalności regulowanej jest jawny, z drugiej strony nie do końca wiem jak wygląda kwestia prawna jego rozpowszechniania (rozsyłanie danych o którym piszesz) - musiałbym to sprawdzić. Tak czy inaczej, w sprawach wzbudzających Twoją szczególną wątpliwość, możesz po kodzie pieczątki ustalić SP w jakim działa Stacja, poszukać nr do tegoż WK w książce telefonicznej i z osobą odpowiedzialną za SKP ustalić wszystkie rzeczy... Ale czy naprawdę stosujesz takie praktyki w trakcie badania? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jesteśmy jedni z "nielicznych" SKP którzy nie podbiają się pod fałszywkami. A tak na marginesie są stacje co na "telefon" nie udziela" informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jesteśmy jedni z "nielicznych" SKP którzy nie podbiają się pod fałszywkami.

Mógłbyś rozwinąć tą myśl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fałszywka będzie wykonana przez "fachowca" to nie pomogą żadne wykazy bo nie będzie podejrzeń bo dane na pieczątce będą prawidłowe i nawet porównanie nic nie da a jeżeli na pieczątce widnieje SKP jako podstawowa a na dole wyróżnik jak dla okręgowej to bez wykazu widać przekręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka zapraszam do WPT na ul Suchą31 , zglos sie do mnie Tomasz Wojtowicz ,dostaniesz taki wykaz z naszego wojewodztwa , daj znac to CI skseruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam - sam wykaz da koledze jaka odpowiedź czy to jest fałszywka czy nie? W jaki sposób- można wiedzieć? Skoro nie wszystkie stacje udzielają informacji na telefon... Rozumiem zatem, że każde badanie w Twojej SKP zaczyna się od szczegółowej weryfikacji poprzednich wpisów w DR? Mam pytanie - ile u Ciebie trwa jedno badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to niefortunne powiedzenie "jako jeden z nielicznych" ale wnioskuję to z wypowiedzi poprzedników. Czy naprawdę nie zależy nam na takowym wykazie?Przecież to dla naszego dobra nie mam pojęcia dlaczego taki sprzeciw. A jeżeli chodzi o wykaz taż mam (WOJT999) ale z 2003 roku jeżeli masz ten sam to mamy niebardzo aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nie zależy nam na takowym wykazie?

A ja powtórze pytanie: podaj mi związek tego wykazu na poziom wykrywania fałszywek

I wtedy bedziemy mogli dyskutować konstruktywnie. A tak nie wiadomo o co ci chodzi(przynajmniej ja nie wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomu takiego nie znam natomiast wiem z własnego doświadczenia iż pieczętka nie raz bardzo dobrze podrobiona jednak nam coś nie pasuje, biorę telefon i dzwonie na dana skp i jestem pewien. A tak gdzie zadzwonię? Na informacji telefonicznej nie mają wykazu skp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieczętka nie raz bardzo dobrze podrobiona jednak nam coś nie pasuje

pieczątke podrobic ,to żaden problem -zlecam zrobienie pieczatki prof.dr.hab......... i mam.

nikt sie nie pyta o nic.

Najważniejszy w DR jest podpis (wiem z doswiadczenia),a tych nie jestesmy wstanie zweryfikować czy prawdziwy czy fałszywy .-chyba że mój albo kolegów z SKP na której pracuje. w Poznaniu jest ok 50 SKP i 200 diagnostów nie znam wszystkich podpisów .

Wykaz SKP mam jeszcze nie korzystałem by sprawdzić autentyczność wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno podrabić podpis - tu racja Twoja- natomiast ja w Gdańsku (tak pewnie jak Ty) jestem zatrudniony "parenaście"lat i podpisy też widzę że mi nie pasuje .Bo dowody oglądamy prawda i w danym województwie (nie oszukiwać) znamy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam - sam wykaz da koledze jaka odpowiedź czy to jest fałszywka czy nie? W jaki sposób- można wiedzieć? Skoro nie wszystkie stacje udzielają informacji na telefon... Rozumiem zatem, że każde badanie w Twojej SKP zaczyna się od szczegółowej weryfikacji poprzednich wpisów w DR? Mam pytanie - ile u Ciebie trwa jedno badanie?
No właśnie! Diagnosta może zweryfikować bez trudu prawdziwość wpisu ze swojej SKP, ale z innych? A jeśli ktoś podejrzewa, że wpis jest fałszywy, to na jakiej podstawie? A jeśli jest fałszywy, to trzeba zatrzymać dowód, lub wezwać policję? Zostawmy tę robotę innym służbom. Rozwiązaniem będzie, być może, Centralna Ewidencja Pojazdów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem będzie, być może, Centralna Ewidencja Pojazdów.

Jeszcze długo, długo nie - niestety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem kiedyś w podobnym wątku, nie jestem zwolennikiem przymykania oczu na jawne fałszerstwa. Ale jawne to dla mnie takie co do których mam pełne prawdopodobieństwo, a najlepiej dowód, że tak jest. Nadal nie widzę związku ze sprawą posiadania spisów SKP z możliwością zwiększonej efektywności w weryfikacji tych wpisów. Jeśli już jakiś wpis budzi Twoją szczególną wątpliwość to dzwoń na do WK pod który podlega diagnosta (nie do informacji) i tam uzyskasz dane kontaktowe do stacji - ale czy to na pewno konieczne? Jesli to juz któreś badanie z rzędu oznacza konieczność wykonania kilku przynajmniej międzymiastowych połączeń - pomijając czas generuje to równiez okreslone koszty... Wasza Stacja napawdę stosuje takie praktyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie blakopa. Gdyby działał już CEPIK policjant dokonujący kontroli na drodze mógłby szybko i bezproblemowo sprawdzić czy dany pojazd był faktycznie na badaniu w SKP czy na "bazarze u Heńka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.