Skocz do zawartości

Przeglad a: Sportowe zawieszenie, klatka, brak kanapy itp


przemekk74

Rekomendowane odpowiedzi

Pod czym się podpisują?

Sprzedają Ci auto z przeznaczeniem do udziałów rajdach i tyle. To nie musi oznaczać, że jednocześnie będzie możliwość rejestracji takiego pojazdu.

A jeśli w istocie na takie auto podłożą Ci taki sam egzemplarz homo, jak do auta cywilnego (no bo kto ich sprawdzi?) to sam sobie odpowiedz co z tą uczciwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    17

  • Psuj

    15

  • adam1501

    9

  • bOOmbeeL

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

No ale czy to nie jest czepianie?

A jezeli bedzie naklejka?

Chodzi mi o to ze glownym powodem dawania N-ki byl brak homologacji, jak homologacja jest to mowicie ze brak naklejki itp.

P.S. Ja nie buduje i nie posiadam takiego samochodu, interesuje mnie tylko samo podejscie do tematu.

To jest przestrzeganie przepisów a nie czepianie. Dlaczego wszystkie firmy zajmujące się rajdami nie doprowadzą do zmiany przepisów, że samochody rajdowe mają spełniać inne warunki techniczne niż auta seryjne. Przecież sam wiesz, skoro zajmujesz się konstrukcją takich pojazdów, że Twój wytwór nie spełnia normalnych warunków technicznych pojazdów a skoro nie spełnia to nie może być dopuszczony przez logicznie myślącego diagnostę - zgadza się?

A jak katalizator wytnie producent/importer i na takie auto otrzyma homologacje?? to co??

Jeżeli nie spełni wymagań emisji na moim zalegalizowanym analizatorze spalin w chwili dokonywania BT to nawet sam papież nic nie wskóra abym dopuścił takowy pojazd i wówczas nie ma znaczenia czy ma homologację, czy jej nie ma, czy jest zwolniony z obowiązku jej posiadania, po prostu nie spełnia warunków technicznych.

Jedyną alternatywą na wykonanie takiego pojazdu w zgodzie z przepisami jest po zbudowaniu i przed zarejestrowaniem otrzymanie od ministra odstępstwa od warunków technicznych dla poszczególnych elementów-układów, np. brak katalizatora (nie spełnia warunków emisji spalin) - otrzymanie odstępstwa od tego warunku, itd. Wówczas jak otrzymasz komplet takich odstępstw to będziesz mógł poruszać się po drogach publicznych i przechodzić BT bez problemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną alternatywą na wykonanie takiego pojazdu w zgodzie z przepisami jest po zbudowaniu i przed zarejestrowaniem otrzymanie od ministra odstępstwa od warunków technicznych dla poszczególnych elementów-układów, np. brak katalizatora (nie spełnia warunków emisji spalin) - otrzymanie odstępstwa od tego warunku, itd. Wówczas jak otrzymasz komplet takich odstępstw to będziesz mógł poruszać się po drogach publicznych i przechodzić BT bez problemowo

 

To jedyna legalna droga pozwalająca dopuścić pojazd przystosowany do udziału w rajdach do ruchu po drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda naprawdę: Kupujesz nowy samochód z homologacją. Idziesz do wydziału komunikacji i rejestrujesz z terminem następnego przeglądu za 3 lata. Następnego dnia przebudowujesz nigdzie nie zgłaszając tego faktu i masz rajdówkę z tablicami i przeglądem na 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rajdówkę z tablicami i przeglądem na 3 lata.

 

W tym okresie pewnie i tak zostanie rozbita i pójdzie do kasacji w związku z czym nie będzie potrzeby wykonywania następnych OBT :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym okresie pewnie i tak zostanie rozbita i pójdzie do kasacji w związku z czym nie będzie potrzeby wykonywania następnych OBT

Mozna powiedzieć ze problem zostal rozwiązany ku zadowoleniu obu stron... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Najpierw krzywizna bananów i ogórków, następnie marchewka owocem, później ślimak rybą, a teraz to. Czym innym jest montaż nieodpowiednich żarówek, a czym innym wymiana felg na aluminiowe,albo piór wycieraczek np z valeo na bosch, we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Według mnie jednym z głównym problemów jest to że ROZPORZĄDZENIE "Szczegółowe czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzory dokumentów w tych sprawach" , posiada zamknięty katalog ADNOTACJI URZĘDOWYCH, i wpisu takiego jak wyżej w DR nigdy nie powinno być.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że na profesjonalnych imprezach sportowych wymagają takich zapisów w DR, ale może to być legenda. W każdym razie, było to jakieś wytłumaczenie, dlaczego adnotacja nie z katalogu.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jacdiag napisał:

ale poprzedzony jednym słowem: "odstępstwo"

Dokładnie. Dlatego napisałem że w takiem formie jak jest w tym DR. Nie może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba która w WK dokonała takiego wpisu powinna stracić pracę w trybie natychmiastowym, a decyzja o rejestracji unieważniona.

Dla jasności - pełna odpowiedzialność powinna również spotkać pracownika SKP.

Temat tego czym jest załącznik "J" i to, że nie ma żadnego znaczenia przy sprawach związanych z dopuszczaniem pojazdów do ruchu został szeroko omówiony na forum OSDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skarżysku-Kamiennej awangardowe podejście do klienta ...

A ta "tabliczka", to rzeczywiście na opaskach ?

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie znalezione na giełdzie motorsport z facebooka. Ale też wygląda mi na to, że tabliczka jakoś klejona i poprawiona "trytkami". Co do samego wpisu potwierdza tylko chlew w naszym pięknym ustroju. Spotkałem się kiedyś z adnotacją w citroenie "ZAWIESZENIE PNEUMATYCZNE". Z tego co wiem to wpis raczej zarezerwowany dla większości "4 osiek". Czy to mógłbyć kolejny babol? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze mnie naszło ... skoro w Skarżysku-Kamiennej wpisali taką adnotację, to jest prawdopodobne, iż pracownik SKP nie wykonał żadnego badania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, bo @sebeklca wyraźnie napisał: 

 

W dniu 25.04.2020 o 23:28, sebeklca napisał:

Z tego co wiem to wpis raczej zarezerwowany dla większości "4 osiek".

 

- no to gdzie z tym blaszakiem po adnotację?!

 

Dla jasności:

t) „ZAWIESZENIE ...” – podając rodzaj zawieszenia: pneumatyczne albo równoważne do pneumatycznego – dotyczy samochodów ciężarowych i ciągników samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 t, oraz przyczep i naczep, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą od 7,0 t,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten blaszak (CITROEN) nie, ale jest wiele "blaszaków" w segmencie od 3,5t wzwyż z takim zawieszeniem.

Faktem jest, że dotyczy to tylko tylnej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.