Skocz do zawartości

Dz.U.2007.137.0968 (rejestracja pojazdów)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano nowelizację podstawowego aktu prawnego dotyczącego rejestracji pojazdów - na którym to akcie oparta jest praca wszystkich Wydziałów Komunikacji w Polsce ...

 

Dz.U.2007.137.0968 ogłoszony dnia 31 lipca 2007 r.

Minister Transportu - rozporządzenie z dnia 27 września 2003 r.

Szczegółowe czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzory dokumentów w tych sprawach.

 

Zapraszamy do pobierania !!!

 

http://www.norcom.com.pl/download/stacja2000/prawo/Dz.U.2007.137.0968.pdf [PDF - 1.90 MB]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

A ja zacząłem czytać, doszedłem na stronie drugiej do rozdziału 1, PRZEPISY OGÓLNE par. 1 (cytuję) "ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o" a następnie w pkt 4 (znowu cytuję) "organie rejestrującym - rozumie się przez to odpowiednio starostę lub Wojewodę Mazowieckiego.

Czy dobrze rozumiem, że inni wojewodowie i starości nie są organami rejestrującymi? :?: czy może ze względu na późną godzinę wzrok mnie myli :shock: . Jeżeli mnie myli to dalej będę czytać jutro, może znowu coś znajdę? :o

pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeden post na liczniku ma oznaczać prowokację? ;)

Dla niezorientowanych - organem rejestrującym jest zasadniczo starosta (w powiatach ziemskich) lub jego odpowiednik w powiatach grodzkich (miastach na prawach powiatu) - prezydent miasta. Natomiast za organ rejestrujący uważa sie również wojewodę mazowieckiego (i tylko i wyłącznie mazowieckiego) gdyż dla niego PoRD i przepisy wykonawcze zarezerwowały rejestrację niektórych pojazdów - np.konsularnych...

Zdanie należy więc rozłożyć na dwie części: rozumie się przez to starostę - każdego (bo określenie starosta mazowiecki nie istnieje) oraz określonego (konkretnego) wojewodę - choć od strony gramatycznej rzeczywiście taka konstrukcja zdania rzeczywiście może budzić wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w stylu znajdź różnice między obrazkami :D

a dokładnie rozmiar strony A6

poprzednia wersja DR miała taki rozmiar w całości a teraz (od 4 maja 2004 r Dz. U. nr 110 poz. 1169 ) podają wielkość strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa - o to Ci chodzi, szczerze mówiąc nigdy nie zwróciłem na to uwagi.

Natomiast należy zwrócić uwagę, że omawiane przez Ciebie załączniki dotyczą innego przepisu. Wzory DR i PC są określone w zał. 3 i 4 do rozp.w sprawie rejestracji pojazdów Dz. U. 133, poz.1123 z 2002 r. z późn.zm. a nie do prezentowanego tu przepisu :)

 

PS - prezesie - nie zmieniło sie nic, to tylko ogłoszenie tekstu jednolitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.