Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

PREZES

Badanie naczepy do przewozu asfaltu

Polecane posty

PREZES

Koledzy mam ciekawą sytuację.

Jest nowa naczepa kupiona od producenta w Niemczech i tam zarejestrowana na jeden dzień z niewiadomych wzgledów. Przyjechała do Polski i trzeba zrobić pierwsze badanie w kraju, gdyż była zarejestrowana za granicą (1 dzień).

Powiedziałem klientowi, że trzeba przed badaniem mieć UDT na cesternę a wtedy przyjechać.

Skończyło się to tak że w UDT powiedzieli ,że nie musi mieć badań na tą cysternę, a pod poznaniem diagnosta zrobił badanie.

Czy ja o czymś nie wiem bo klient się śmieje w oczy?

Jacdiag

asfalt w cysternie :shock: ?

jakoś sie uda załadować ale jak wyładować

może chodzi o gorącą smołe wtedy klasa 9

ale nie wiem czy podlega pod poz. 6.4 cennika

blakop

Czy może raczej chodzi o przewóz bitumu? Bo wtedy to podrodzaj "pojemnik", a w tej grupie chyba raczej bez dozoru. Zarejestrowana została zapewne w celach transportowych - przecież jakoś musieli ją przywieźć.

Robert OSKP
Czy może raczej chodzi o przewóz bitumu? Bo wtedy to podrodzaj "pojemnik",

dokładnie tak

a w tej grupie chyba raczej bez dozoru

dozór jest potrzebny

S.K.P-POZNAŃ

Dz.U.2002-120-1021, par.1, pkt 1, ppkt g - zbiorniki do przewozu towarów nie uznawanych za niebezpieczne: napełniane, przewożone lub opróżniane pod ciśnieniem, w którym iloczyn nadciśnienia jest większy niż 50barów x dm3, a nadciśnienie wyższe od 0,5 bara - podlegają dozorowi technicznemu.

blakop

No i teraz pytanie czy te granice ciśnień nie są przekroczone w tej naczepie - jeśli nie to rozumiem dozoru brak?

PREZES
asfalt w cysternie ?

UN 1999 Smoły ciekłe włącznie z asfaltami drogowymi i olejami bitumami i napełniaczami itd.

To ta cysterna ma wozić.

boden

UN 1999 można przewozić cysterną FL

Świadectwo dopuszczenia pojazdu do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych wymagane jest dla pojazdów typu EX/II , EX/III , FL , OX i AT

piozar11

Panowie miałem dzisiaj tzw zbiornik z mieszadłem wewnątrz do przewozu asfaltu i moje pytanie czy

ADR jest potrzebne na taki zbiornik.

dokladnie kocioł do przewozu asfaltu

kocioł do asfaltu.png

adam1501

Badanie na ADR zapewne tak, ponieważ w zależności od temperatury podpada to pod zagrożenie 99 i UN 3257.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.