Skocz do zawartości

Opłat CEPIK w SKP


SKPAUTOMEX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak koledzy ewidencjonują pobieranie opłat na CEPIK tzn czy jest to rejestrowane i wprowadzane do przychodu firmy jako pozycja do faktury ,paragonu czy tylko potwierdzane w inny sposób np pieczątka , kwit KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - zgodnie z definicją środka specjalnego, jakim jest opłata na CEPiK - opłata ta nie wchodzi w przychody firmy. Nie jest też opodatkowana podatkiem VAT.

 

Sposoby postępowania są jednak przeróżne, bardzo wiele zależy od stanowiska księgowej.

 

Ja osobiście obstawiam, co następuje:

- Klient powinien wiedzieć, za co dopłaca 2 zł (duża kartka - płacisz 2 zł opłaty specjalnej) - jeśli chce potwierdzenie, dajemy mu albo kwit KP, albo inny dokument sprzedaży (np. paragon) z odpowiednią adnotacją (ramka - nie mylić z pozycją dokumentu);

- nie ma potrzeby prowadzenia odrębnego rejestru - wszak przy każdym BTP jest adnotacja, czy pobrano opłatę;

 

Jak mi się coś przypomni - dopiszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak koledzy ewidencjonują pobieranie opłat na CEPIK tzn czy jest to rejestrowane

 

U nas pobranie opłaty jest rejestrowane w komputerze [ jeśli klient chce to dostaje pokwitowanie ] , a po zakończenie miesiąca robimy wydruk tych opłat , oddając to księgowej aby do 10 dnia miesiąca przesłała dane kwoty do MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie.

Powiem jak jest u nas - wyrobiliśmy spec. pieczątkę o treści :

POBRANO OPłATE EWIDENCYJNA 2 Zł

na podstawie par.2 ust 2.......

 

Oczywiście ewidencje dla celów CEPIK prowadzimy w

przy pomocy programu tzn wpis do rejestru

przy badaniu i wydruk na koniec miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko ponawiam pytanie do Norberta: Czy nie mozna na paragonie z drukarki fiskalnej umieścić informacji iż takową opłatę pobrano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My niestety wypisujemy pokwitwania na bloczku KP. Ręce bolą od pisania. Trzeba ponumerować strony wpisać datę, dla kogo, za co, kwotę, i dwie pieczątki. Później wprowadzić do excela. I odkładanie drobniaków do osobnej koperty żeby na koniec miesiąca

przesłać do CEPiKu. Niestety szefostwo woli ręcznie się bawić niż na koniec miesiąca odliczać te opłaty od przychodu. Zazdroszczę tym, którzy wszystko mają zautomatyzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę tym, którzy wszystko mają zautomatyzowane.

 

To na jakim programie dla skp pracujesz???

Chyba nie robisz zaświadczeń w excelu??

 

Pogadaj ze swoimi szefami - może warto zakupić profesjonalne oprogramowanie na stację - u Norberta to kosztuje grosze (równowartość bodajże 10-12 badań okresowych rocznie).

 

A tak swoją drogą u nas paragony i faktury wystawia się w innym programie i tam wprowadzili pozycje "opłata ewidencyjna" z zerowym watem i podatkiem. Ja tylko robie wydruk z programu dla księgowej i po bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą u nas paragony i faktury wystawia się w innym programie i tam wprowadzili pozycje "opłata ewidencyjna" z zerowym watem i podatkiem. Ja tylko robie wydruk z programu dla księgowej i po bólu.

i mamy tak samiutko :ok

bez bólu i pisania -rachunki,faktury wystawia kasjerka

na koniec miesiaca-zestawienie do ksiegowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo jak u S.K.P Poznań i Psuja. Kolego Skp Choszczno powiedz szefowi, że mamy XXI wiek i podaj numer tel. do Norcom-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez bólu i pisania -rachunki,faktury wystawia kasjerka

 

dokładnie - z jednej strony mam komfort bo nie zbieram kasy a z drugiej jeśli mamy punkt kasowy do obsługi serwisu to po co mam mieć drugi ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.