Skocz do zawartości

Kupno motoroweru, wyprany dowód rejestracyjny......


bezelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, mam do kupienia w dobrej cenie motorower, ma on papiery, białę blachy. ważne OC, lecz jest jedna wada, mianowicie papiery są wyprane....

 

Czy moge po kupnie zgłosić że papiery są wyprane (moge je pokaząc na dowód), i aby wyrobic nowe od razu na mnie? czy musi najpierw właściciel je wyrobic a później dopiero sprzedać mi motorower?

 

Prosze o odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdzniem to jedż tym pojazdem na przegląd niech te dokumenty i pojazd sprawdzi

fachowec i ci da odpowiedz. Bo tak to nie wiadomo w jakim stopniu są zniszczone

i są nieczytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedż tym pojazdem na przegląd

motorower nie podlega przeglądom

 

mianowicie papiery są wyprane....

wyprane, powiadasz... ciekawostka, bo do białych blach są wydawane dowody niebieskie trzystronicowe, albo poprzednie, żółtawe dwustronicowe. I jedne i drugie są laminowane wiec nie powinny się "wyprać".

 

Prosze o odpowiedź

Wal do wydziału komunikacji przed kupnem z właścicielem i "pani z okienka" niech ci sprawdzi czy nie ma jakiejś lewizny. Jeśli nie podpisuj umowę i dostaniesz czasówkę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motorower nie podlega przeglądom

 

Nie podlega okresowym, ale może być skierowany na dodoatkowe celu ustalenia danych niezbędnych do rejestracji

 

I jedne i drugie są laminowane wiec nie powinny się "wyprać".

 

Nowe dowody są rzeczywiście nieco lepiej zabezpieczone od starszych modeli, ale tylko nieco - ogólnie nie ma takiej rzeczy, której jak się uprzesz, to nie "zepsujesz" - wierz mi zatem, że nawet nowy DR można bez problemów sprać prawie do zera

 

Jeśli nie podpisuj umowę i dostaniesz czasówkę bez problemu

 

Tak, owszem, jeśli przerejestrowanie będzie w ramach tego samego urzędu. W przeciwnym razie, jesli DR jest rzeczywiście sprany i nieczytelny do rejestracji będzie trzeba się posiłkować zaświadczeniem wydanym w WK ostatniej rejestracji.

 

Mówiąc krótko - właściciel przed sprzedażą nie musi wyrabiać nowego dokumentu, ale powinien w swoim WK uzyskać zaświadczenie o swoim pojeździe - otrzyma je od ręki za opłatą 17 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyprania to nie wiem dokładnie, on tak twierdzi....

 

Czyli ma isć do swojego WK, i wziąść zaświadczenie że ten pojazd należy do niego i jest legalny?

 

Porsze powtierdzić lub zaprzeczyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - w zasadzie tak - ale to tylko w przypadku, jeżeli dowód jest rzeczywiście sprany w stopniu powodującym jego nieczytelność, bo jeśli tylko "podniszczony" to chyba nie ma sensu... Sam musisz ocenić, czy dane dają się odczytać, czy nie. Jeśli nie, zaświadczenie będzie konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.