Skocz do zawartości

Badania techniczne pojazdów na misjach.


PROFIL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • wojtek1k

    10

  • kowal

    8

  • Qnick

    7

  • biker100

    5

Z tego co wiem na dzień dzisiejszy odbywa się to na oko. Ale widziałem ,ma to wykonać Złotów - ruchoma stacja diagnostyczna oparta o dwa kontenery , ścieżka diagnostyczna .Narazie było to w fazie projektu ,ale wyglądało ciekawie -ale sądze że trzeba byloby znaleść chętnego który by z tym czymś pojechał na misję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruchoma stacja diagnostyczna oparta o dwa kontenery , ścieżka diagnostyczna

 

Żadna rewelacja. Na zachodzie policja dysponuje takimi ścieżkami do ciężarówek.

 

ale sądze że trzeba byloby znaleść chętnego który by z tym czymś pojechał na misję

Hmm... ciekawe ile płacą... może??? :-D kto wie??? Ale najpewniej będą szukali wśród "swoich" mundurowych, bo cywilowi to w razie W nie dadzą kałacha w łapę... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ciekawe ile płacą... może??? :-D kto wie??? Ale najpewniej będą szukali wśród "swoich" mundurowych, bo cywilowi to w razie W nie dadzą kałacha w łapę... :razz:

Niski etat więc i niskie zarobki. Pojazdy wyjeżdżające na misję muszą mieć wykonane badania nie wcześniej jak miesiąc przed wyjazdem. Później nie wiem jak robią, byłem na pierwszej zmianie więc nie miałem tego problemu. Ostatnio żandarmom robiliśmy badania zaraz po wypakowaniu ze statku ale oni byli tylko rok, więc badania im się dopiero co skończyły. Ciekawe kto im tam na oko dopuszcza te pojazdy bo z tego co wiem etatu diagnosty nie ma. Ktoś bierze dużą odpowiedzialność na siebie i chyba nie zdaje sobie z tego sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto im tam podskoczy jak nie będą mieli badań?? :D Talibom chyba wszystko jedno do czego strzelają.

Oczywiście tylko jeżeli któryś potrąci jakiegoś cywila odrazu wkracza prokurator, a wtedy trzeba się już tłumaczyć i oczywiście szybko uciekać z miejsca zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko czubek góry lodowej. Badania poza granicami kraju są wykonywane od wielu lat, Niestety nie z uwagi na bezpieczeństwo ludzi, tylko z uwagi ubezpieczenie OC w myśl którego polisa jest ważna jeżeli pojazd ma badania.Więc szuka się "wariatów " którzy wykonają badania :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko się potwierdza to co koledzy mówili jak jest na misjach z badaniami technicznymi pojazdów przychodzi "diagnosta" i podbija. Jaka pieczątka ? Jaka stacja ? Czy to diagnosta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie z uwagi na bezpieczeństwo ludzi, tylko z uwagi ubezpieczenie OC w myśl którego polisa jest ważna jeżeli pojazd ma badania

OC na wojnie ???

może jeszcze AC :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy!

Jeżeli mogę zabrać głos w sprawie przeglądów.

Byłem swego czasu w PKW KFOR , akonkretnie NSE Macedonia...co do pzreglądów technicznych....przyjeżdża ekipa diagnostów z 10 Blog i testuje pojazdy.

Nic na bolka oko!

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super tylko pogratulować a czy stacja kontroli pojazdów też z nimi przyjechała czy tylko była wirtualna ?

 

Na badaniach MON się nie znam ale na miejscu działań wojennych śmieszne by było przeprowadzanie badań technicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na miejscu działań wojennych śmieszne by było przeprowadzanie badań technicznych

 

No wiesz Tomek... Honker pod ostrzałem, trzeba wiać, a tu koło odpada bo był zajeb...ty luz w zawieszeniu - i osiem trupów. Kto za to odpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Tomek... Honker pod ostrzałem, trzeba wiać, a tu koło odpada bo był zajeb...ty luz w zawieszeniu

Realia wojenne są zupełnie inne i pojazdy na wojnie nie "dożywają" luzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wojnie wy mówicie ,przecież nasi żołnierze uczestniczą tylko i wyłącznie w misjach stabilizacyjnych i pokojowych i sądze ,że jeżeli jest to tylko możliwe sprzęt powinien być sprawny w głównych układach - hamulce ,zawieszenie tak jak jest mowa w Dz.U 116\974\2005

§ 2. 1. Pojazd specjalny i pojazd używany do celów specjalnych powinien spełniać warunki techniczne określone w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw transportu.

2. W przypadku gdy ze względu na przeznaczenie pojazdu nie jest możliwe spełnienie warunków technicznych określonych w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw transportu, pojazd specjalny i pojazd używany do celów specjalnych powinien spełniać co najmniej warunki techniczne określone w niniejszym rozporządzeniu - i wtedy

sądze ,że pierwszy punkt powinien być przestrzegany gdy wykonujemy badania w kraju ,a drugi właśnie na misjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wojnie wy mówicie ,przecież nasi żołnierze uczestniczą tylko i wyłącznie w misjach stabilizacyjnych i pokojowych

 

My tylko polemizowaliśmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.