Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Badania techniczne pojazdów na misjach.

Polecane posty

wojtek1k
Witam wszystkich, mam pytanie jak się przedstawia sprawa badań pojazdów, które przebywają na różnego rodzaju misjach poza granicami kraju ?

wracając do tematu - jak właściwie się to odbywa?

grzegorz70

Pojazd na misji, a badanie w kraju :x .

Qnick

Jedzie mobilna SKP z krokodylami i diagnostami i już :D:D:D

kowal
Jedzie mobilna SKP z krokodylami i diagnostami i już

a rejestr badań :D:shock:

wojtek1k

rejestr też jest w Polsce, jak i DR, a reszta................ :D:D:D:D

i myślę że ani z krokodylami, ani z diagnostami...................tylko jak już to z żandarmami, bo oni się znają (na sprzęcie oczywiście) ::D

Qnick
a rejestr badań

A to laptopów wojsko nie ma i internetu do Cepiku :D:D:D

biker100

Swego czasu na misjach ONZ były przeprowadzane dwie inspekcje logistyczna (ogólna) i techniczna. Komisja międzynarodowa (w skład wchodziły osoby z kontyngentów misji) sprawdzały stan techniczny pojazdów. Były przeprowadzane raz w roku i kończyły się protokołem ze sprawdzenia. Na misje szkoleniowe i stabilizacyjne (trwają one 6 miesięcy dla jednostek wystawiających kontyngent zmiany) jest wymagane aby pojazdy posiadały aktualne BT tak bynajmniej było do 10.2010r.

mmiodzio

Kiedyś jak jeszcze pracowałem w MON miałem zaszczyt bywać na "sławnych" szkoleniach w Grudziądzu i tam pewni koledzy z Lubelskiego i Krakowskiego opowiadali jak było na misji . Ze względu na to że to były prywatne wspomnienia i opowiadania nie napiszę tego tylko powiem tak ; wielka lipa..

Natomiast co do laptopów i neta na SKP to mogłem zapomnieć. Musiał mi wystarczyć stary stacjonarny komp i to jeszcze ze starym jak świat monitorem. [małym] ,Inni oczywiście ci w mundurkach zmieniali laptopy nowe na nowe ,net był tam gdzie nie powinien , robili pokoje wypoczynkowe z klimą. Nie nie ma sensu wspominać szkoda nerwów.

biker100

mmiodzio znam temat misji od podszewki, znam także historie kontyngentów z Lubelskiego i Krakowskiego rzeczywiście w ich wydaniu szału nie było. :x

MarcinS

Byłem 3 lata w pewnym kontyngencie, przyjeżdżał pan ...diagnosta?... ciężko powiedzieć i auta kontrolował..... nie mogę zbyt dużo powiedzieć ale auta np w Kosovie były ok 5 lat i badania jakoś miały zrobione. ;-) a do Polski co rok nie jeździły. No ale na to chyba nie dziwne by było jakby sam minister wydał odstępstwo bo chorym pomysłem by było aby kilka tys km wieść auta z kontyngentów na stację na przegląd. Dla przykładu Star 66, benzynka z dźwigiem ;-). Po zamknięciu polskiej placówki sprzęt zwoziliśmy koleją, podróż trwała 2 tygodnie- więc transport nie jest taki prosty ;-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.