Skocz do zawartości

Brak punktów mocowania pasów jaki wynik badania?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką dalibyście odpowiedź

W samochodzie ciężarowym marki FORD TRANSIT, o nadwoziu Furgon w przestrzeni

pasażerskiej zamontowano dodatkowo trzy fotele dla pasażerów. Producent pojazdu nie wyposażył (poza pierwszym rzędem siedzeń dla kierowcy i pasażera) nadwozia w punkty mocowania pasów bezpieczeństwa.

W tej sytuacji wynik badania pojazdu jest:

 

A. pozytywny;

B. negatywny;

C. negatywny z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez diagnostę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał-B, co daje zabranie dowodu ,przeciez i tak musi naprawic (chyba powinien zdemontowac te siedzenia ) i wróci na poprawkowe badanie....mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w odpowiedziach testu nr 8 część V działu Skierowane jest zaznaczone A Pozytywnie ??????

 

Mi wogóle odpowiedzi w tym teście nie pasują chyła pomylili testy z odpowiedziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że właściciel zamontował te miejsca dodatkowe (trzy fotele dla pasażerów) tylko po to żeby jego pracownicy co pracują w lesie, mieli wygodne miejsce do dłubania w nosie. W czasie jazdy one nie są używane. Czyli w DR liczba miejsce 3 i w rzeczywistości są trzy miejsca plus dodatkowe trzy miejsca dla dłubiących drwali.

A takie mnie komiczne rozważania naszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ.U.32 par 11.1 pojazd wyposaża się :

pkt 7 w punkty kotwiczenia pasów

a] na siedzeniach przednich.......

b] na siedzeniach innych jak przednie samochodu osobowego

...... [ mowa jest tylko o osobowym ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

ja dałbym wynik badania "A" (pozytywny). przepis nie mówi o punktach kotwiczenia nadwozia tylko pojazdu. wystarczy, żeby fotel lub ławka miała zintegrowane pasy bezpieczeństwa ze soba i sprawa załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudre zapomniałem o tym poscie.

Prawidłową odpowiedź podał boden z podstawą prawną (nagrodą oprócz punktu pomógł jest piwo na najblizszej imprezie integracyjnej)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

czy jak mówimy o punktach kotwiczenia pasów to mamy na uwadze tylko punkty w nadwoziu czy mocowanie do foteli również-tz np środkowy biodrowy mocowany do siedzenia,lub trzy biodrówki??

wystarczy, żeby fotel lub ławka miała zintegrowane pasy bezpieczeństwa ze soba i sprawa załatwiona.
????

 

 

8. w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia; przepis stosuje się do:

a) przednich siedzeń w samochodach osobowych, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu:

- 30 czerwca 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej powyżej 1.400 cm3,

- 31 grudnia 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej od 1.000 cm3 do 1.400 cm3,

- 30 czerwca 1972 r. - pozostałych,

b) siedzeń innych niż przednie - w samochodach osobowych zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1993 r.,

c) siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa - zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r.;

przepisów lit. a-c nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym;

 

 

7) w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa:

a) na przednich siedzeniach - stosuje się do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1971 r., i do pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1995 r.,

b) na siedzeniach innych niż przednie samochodu osobowego, skierowanych do przodu; warunek stosuje się do samochodu osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r.;

przepisów lit. a i b nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.