Skocz do zawartości

Longhorn demonem prędkości


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Microsoft twierdzi, że jego najnowszy system operacyjny Longhorn będzie znacznie szybszy od swojego poprzednika Windowsa XP.System Longhorn będzie działał znacznie szybciej od dotychczasowego Windowsa XP. Według oświadczenia Microsoftu, aplikacje pod nowym systemem będą uruchamiały się 15% sprawniej niż pod Windowsem XP. Dodatkowo czas uruchamiania komputera skróci się o połowę, a procedura ściągania uaktualnień oraz zmiany profilu użytkownika będzie przebiegać zdecydowanie szybciej niż w przypadku XP.

 

Microsoft twierdzi, że nowy system operacyjny zrewolucjonizuje życie użytkowników komputerów. Przedstawiciele firmy twierdzą, że Longohorna będzie można zainstalować w przeciągu 15 minut. Przypomnijmy, że wedle zapowiedzi Microsoftu, ostateczna wersja systemu będzie dostępna w połowie 2006 roku.

 

źródło www.wirtualnemedia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Jak się okazało to super szybkie przyśpieszenie systemu polega na zmianie parametrów prefetcher. Cudowny tweak jest dostępny oczywiście od dawna i na XP, wystarczy otworzyć edytor rejestru i udać się do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\Prefetcher i ustawić wartość na parametr 3, wpis w Longhornie to EnableSuperfetch = 1, jak się okazało, daje identyczne rezultaty wydajnościowe.

Jak widać reklama dzwignią handlu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że w M. Management wybieramy PrefetchParameters - i tam EnablePrefetcher ? Bo niczego innego w moim XP nie widziałem ...

A ten parametr mam ustawiony na 3 - i czy w związku z tym XP mi szybciej działa ? Coś nie zauważyłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o PrefetchParameters. Przepraszam. We wszystkich komputerach w jakich instalowałem XP domyślnie ta wartość jest ustawiona na 5, dopiero po użyciu prg TweakXp lub XpAntispy otrzymuję 3. Robię to przed wgraniem servicepack'ów więc niewykluczone ,że któryś z nich zmienia ją samoczynnie.Dotychczas robiłem to przy każdym (re)instalowaniu Windowsa. Dopiero teraz ,sprowokowany pytaniem postanowiłem poeksperymentować i okazało się ,że uruchamianie systemu i start programów umieszczonych w tray'u odbywa się najszybciej gdy ustawię ww parametr defragmentacji na ...2.Hmmm. A co do przyśpiesznia to z treści newsa wynika, że dotyczy ono właśnie startu aplikacji. Być może zależne to jest także od ilości pamięci ram, bo im jest jej więcej to system moze w niej ulokować więcej biblitek .dll nie odwołując się przy tym do pliku wymiany.

Mój sceptycyzm do wszelkich deklaracji Microsoftu wynika z faktu, że od dłuższego czasu karmi on użytkowników informacjami o tym jaki to longhorn będzie fantastyczny a data premiery jest odwlekana.Pamiętam jak WinME był zapowiadany jako przełomowy i niezawodny a co wyszło ,to każdy użytkownik tego OS-a pamięta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia moge powiedzieć iż 512 ramu w zupelności starcza być może jakieś gierki zjedzą troszke więcej. Co do pamięci i ustawień to nie jest to takie proste by dostać zamierzony efekt. To jest częstotliwość taktowania procka, do tego pamięć i to jeszcze najlepiej w dwoch kościach(dual) , nie każda płyta to obsługuje, do tego karta grafiki itp. Troszke pobawiłem się z tuningiem na AMD, uzyskanie przyspieszenia to ciąg testów, czasami pracowałem tydzień i okazywalo się, że zasilacz był kiepski, wystarczała wymiana i wszystko ruszało. Trudno też powiedzieć jaką serie procków się dostanie, czasami są tak kiepskie rdzenie że lekkie przetaktowanie i system wisi. AMD ma końcówke Bartonów z dużym caschem a z tej lini bardzo łatwo się je podkręcalo i naprawde są dobre, dla Bartona 3200 fsb 400 mhz do tego DDR Kingstona w "dualu" i naprawde pięknie śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci Tobie dorosną to zmuszą pod pretekstem pomocy a puźniej wyciągną kase ... :D Zaczeło się od wymiany karty graficznej a już prawie wszystko nowe i tylko słysze (to tylko pożyczka!) my odpracujemy. Całymi dniami grają w Lineage no i twierdzą że wszystko jest za słabe a i neo trzeba najszybszą wersje bo e-mule słabo ciągną, to cała zabawa kto kogo więcej naciągnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż - wszystko przede mną - tak ? Ma to swoje "+" - może przez to człowiek poczuje się kilka lat młodszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercik

W poście napisałem o przechowywaniu bibliotek dynamicznych w pamięci ram a nie o samej wydajności komputera związanej z jej ilością w kompie lub ustawieniami magistrali. Wiadomo ,że windowsowi nigdy dość pamięci. Im masz jej więcej to rzadziej odwołuje się on do pliku wymiany.

Na platformie AMD dual memory daje przyrost wydajności zaledwie 2-4%.Czasami gra niewarta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.