Skocz do zawartości

Producent Instalacji gazowej ?


zenon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co wpisujecie w rejestrze badan tech. przy badaniu pojazdu zasilanym gazem w pozycji /producent instalacji gazowej./ :cry::cry::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

mam watpliwości ,czy producentem instalacji jest producent reduktora ,ja zawsze żadam dokumentów i wpisuje firmę która wystawila wyciag z świadectwa homologacji( ta firma jest w naglowku tego dokumentu)żadam też dokumentu od butli ,prosciej i latwiej wszystko powpisywac w program stacja,proponuje to wszystkim ,bo spotkalem sie ,ze ludzie sami przekładaja sobie instalacje gazowe z poj np: rozbitego i jezdza majac tylko wpisdo dowodu rejestracyjnego (oczywiscie te stare instalacje ,gdy przeglady pierwsze robily jeszcze SKP).Maly problem p.Norbercie,dlaczego program STACJA nie wyswietla danych z instalacji z poprzedniego badania ,wykonanego rok temu,wyswietla sie tylko ,ze poj.w poprzednim roku byl z gazem,a moze powinien zapamietać te wszystkie numery butli i inne dane,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prosze dzielić posty na poszczególne tematy w różnych działach - robi się niepotrzebny bałagan !

2. Program wyswietla odpowiednią informację o gazie - ale żeby przenieść parametry podzespołów z poprzedniego badania do badania bieżącego należy nacisnąć ikonkę znajdującą się na zakładce GAZ w lewym, górnym rogu ekranu :D Ta sama zasada panuje przy wszystkich załącznikach (autobusy 100 km/h, ADR, ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zauważyć, że wpisywanie jakichkolwiek danych dotyczacych inst. gazowej poza danymi protokółu TDT dopuszczającego zbiornik są zbędnę. Więc nie ma to najmniejszego znaczenia co tam wpiszecie, gorzej ze nie mozna nic nie wpisac bo prgram krzyczy.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
A może podobna nazwa-STAKO-SŁUPSK.Może ktoś się pomylił w homologacji?

Ktoś niestety pomylił się w czym innym a mianowicie stwierdziłem niezgodność protokółu i decyzji TDT dotyczącą numeru zbiornika z numerem wybitym na zbiorniku coś takiego

831/858 i 851/853 , protokół oryginał, tak jak pisałem zbiornik toroidalny SOTEK z 1999r , homologacja polska , zbiornik o ile dobrze pamiętam 47l .

Pojazd sprowadzony z Włoch instalacja gazowa zamontowana we WŁoszech na początku 2000 roku . Ogólnie bardzo ciekawy przypadek :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś niestety pomylił się w czym innym a mianowicie stwierdziłem niezgodność protokółu i decyzji TDT dotyczącą numeru zbiornika z numerem wybitym na zbiorniku coś takiego

831/858 i 851/853 , protokół oryginał, tak jak pisałem zbiornik toroidalny SOTEK z 1999r , homologacja polska , zbiornik o ile dobrze pamiętam 47l .

Pojazd sprowadzony z Włoch instalacja gazowa zamontowana we WŁoszech na początku 2000 roku .

Nie potrzebujesz producenta pomylil się pan z DT wystawiając protokół klient jedzie do niego niech poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz producenta pomylil się pan z DT wystawiając protokół klient jedzie do niego niech poprawi.

Pytanie o producenta powstało z czystej ciekawości .

Oczywiście prawdopodobnie jest to szkolny błąd - gość został odesłany do poprawki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o producenta powstało z czystej ciekawości .

Nie no ja cie rozumię też tak mam dziś śliczna klientka przyjechała bo miała stłuczkę i jej światła żle świecą jadąc przez rolki sprawdziłem hamulce takie zboczenie zawodowe :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

moje auto posiada instalacje lpg, i mam do tego książeczkę gwarancyjną z miejcem na adnotacje dotyczące przeglądów.

Ze względu, że do najbliższej stacji tej firmy nie mam blisko, to jeśli zrobie przegląd na skp w mojej miejscowości, to jest to rówznoznaczne z utratą gwarancji, czy liczą się tu uprawnienia skp do takiego przeglądu?? :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może i 2 lata, ale w tej książeczce to jest kilka tych druczkow do wypełniania przy kolejnych przeglądach płatnych.

jak dla mnie to wszystko jedno kto zrobi przegląd, ważne że zrobi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to wszystko jedno kto zrobi przegląd, ważne że zrobi

Mylisz pojęcia przegląd instalacji gazowej to nie badanie techniczne instalacji gazowej. Jak jedziesz z samochodem do serwisu to jak chcesz zrobić przegląd to wymienią Ci olej i inne materiały eksploatacyjne natomiast nie dostaniesz pieczątki w dowodzie rejestracyjnym bo do tego jest potrzebne badanie techniczne które trzeba przeprowadzić na skp która nie dokona regulacji tejże instalacji tylko sprawdzi czy mieści się w określonych normach czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie płacić dwa razy. Przeważnie przeglądy gwarancyjne są bezpłatne lub płaci się tylko za materiały eksploatacyjne np. filtr gazu, a tego SKP nie robi. Oprócz tego SKP np. nie usunie ewentualnej awarii, zmieni ustawień w komputerze, odczyta błędy itp itd. i od tego są serwisy.

Autem też jedźi się na przegląd do SKP, a na naprawy do serwisu i to swojej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej napewno będzie płatny ten w serwisie od instalacji-tylko nie wiem czy za sam przegląd czy za te materiały.

 

to teraz tak - mam zrobić przegląd zwykły na skp, za ktory zaplace te ok 100zl, a z lpg jechac jednak do tego serwisu??

czy jak już bede na skp to skasują mi za to i za to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.