Skocz do zawartości

Ciągnik rolniczy. Nr.nadwozia tylko na tabliczce znamionowej


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapytanie do kolegów z branż, dotyczace ciagnika roliczego.

Czy jest mozliwe aby ciagnik rolniczy posiadał numery nadwozia(podwozia) ale tylko na tabliczce znamionowej.

A problem pojawił sie gdy przyjechał do mnie w/w pojazd był zakupiony w polsce od nowości a w ksiażce serwisowej nic o numerach nabitych na nadwoziu, tylko o numerach umieszczonych na tabliczce znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to URSUS 4514 i naprawde w książce o danych technicznych nic ani nie wspomnieli o numerach nabitych na nadwoziu, jest tylko o tabliczce znamionowej która znajduje się pod maską w przedniej cześci ciągnika a do tego był też MF (typu nie pamiętam) budowany na tych samych podzespołach numeru oczywiście brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bardzo starymi ciągnikami tak bywa, tak samo jak ze starymi ruskimi samochodami i motorami.

...

...

No kurczę... przecież nie napiszę ci na ogólnodostępnym forum co powinien zrobić właściciel

:oops::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ursus może mieć VIN z tyłu , prawa strona mostu[ obudowa skrzyni ] na pionowym nadlewie -często jest zamalowany , trzeba zeskrobać farbę.

Drugim miejscem jest prawa strona ramy na wysokości silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za zainteresowanie w mojej sprawie.

Nestety ale numerów jak niema tak niema, ale przynajmniej rolnik ma tak ciągniczek wyczyszczony jak nowy, a kula sie dalej.

Pozdrawiam wszystkich ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam . Podobny problem z tym, że John Deere 4230 z 1977r. Po pierwsze: nr ramy z przodu po prawej str. ale wybity na obudowie do której jest przymocowany przedni most napędowy , a sama obudowa jest mocowana na śruby do ramy. Po drugie brak w niemieckim DR wpisu dmc przyczepy z amulcem i bez. Jak to załatwić :) Dodam ,że traktor nie ma sprężarki ani wyjść do podłączenia przewodów hamulcowych przyczepy. Jego dmc 7500 kg masa własna 4300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo składane były takie ciągnik z części i nikt wtedy nie myślał o ich numerowaniu. Przychodziły na składy w częściach, montowane były np. w POM-ach i sprzedawane w całości. A numer ....... co to takiego. Nie miało to znaczenia przydział na ciągnk się liczył. Do tej pory bubli z przeszłości tego typu jest wiele. Znane mi są przypadki, że w dowodach rejestracyjnych nie ma nawet wpisanego numeru nadwozia, ramy tylko adnotacja: Brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie brak w niemieckim DR wpisu dmc przyczepy z amulcem i bez. Jak to załatwić :) Dodam ,że traktor nie ma sprężarki ani wyjść do podłączenia przewodów hamulcowych przyczepy. Jego dmc 7500 kg masa własna 4300 kg.

Widocznie nie jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy , a jego ładowność 3200 kg wskazuje ile kg ma na obciążniki i maszynę rolniczą [ np : plug , siewnik , brony , glebogryzarkę , opryskiwacz , ..... ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Mam pytanie. Czy może ktoś ma informację że są jakieś problemy z rejestracją ciągników MTZ importowanych z Białorusi ? Ja osobiście nie spotkałem się z taką informację, lecz rolicy którzy jeżdżą na SKP coś przebąkują na ten temat. Podobnież silniki w MTZ są bardzo przestarzałe i nieekologiczne?

Pozdrawiam wszystkich

Marco polo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki w MTZ są bardzo przestarzałe i nieekologiczne

jeżeli mieści się w normie hałasu (max 104 dB) i zadymienie spalin nie przekracza 2,5 (turbo 3,0) brak wycieków płynów to innych warunków odnośnie ekologi dla c. rolniczych nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.