Skocz do zawartości

UNIMOG 424 jak to sklasyfikowac??


skp005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegow mam takie pytanie jak w temacie jaki rodzaj pojazdu takiego Unimoga w briefie jest napisane ze to Zugmaschine-rejestr. jako ciezarowy,specialny,a moze ciagnik rolniczy(ale ta jego pred.max.jest duza 80km/h)?? m.w-4500kg dmc.-7500kg Poradzcie cos bo sie z takim przypadkiem jeszcze nie spotkalem :oops:

 

Za pomoc z gory dziekuje. Pozd skp005

Ps.na kazdego moze trafic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki zapomialem dopisac ze jest o nad. skrzynia czyli teoretycznie niby ciezarowka,bo na specialny tez nie wyglada bo nie mam zamontowanych dodatk urzadzen(do oczyszczania drog,albo utrzymania zimowego drog itd) Podobno gosc ma takiego zarej jako ciagnik rolniczy :shock:

108.jpg.3ef9cdeef68a9d117987cc60d8a7bd1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na specialny tez nie wyglada bo nie mam zamontowanych dodatk urzadzen(do oczyszczania drog,albo utrzymania zimowego drog itd)

 

Nawet jakby miał to i tak ciężarowy, bo jest skrzynia i głównym jego zadaniem jest przewóz towarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko sie zgadza ale pytam na jakiej podstawie ma innego Unimog'a zarej.jako ciągnik rolniczy :shock: Podobno ma przywiez opinie rzeczoznawcy ze ten pojazd klasyf.sie jako ciągnik rolniczy!!

A co do przeznaczenia jako specialny to moglby byc gdyby byl przeznaczony np.do odsniezania albo w strazy pozarnej ew.oczyszczania drog itd.

ale mnie interesuje na jakiej podstawie rzeczozn klasyfikuje taki pojazd jako ciągnik rolniczy?? potem klient ma pretensje ze rzeczozn uznal ze to jest ciag.rol a diagnosta uwaza inaczej.

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie rzeczozn klasyfikuje taki pojazd jako ciągnik rolniczy

 

ano pewnie na podstawie pozwolenia króla Władysława II Jagiełły. Wzór tego pozwolenia znajdziesz TUTAJ

::D::D::D

 

jako specialny to moglby byc gdyby byl przeznaczony

 

Zamiast skrzyni musiał by mieć zamontowaną piaskarkę i wtedy specjalny - zimowego utrzymania dróg.

Montaż samego pługa albo kompaktowej demontowalnej piaskarki nie zrobi z niego specjalnego bo nadal jego głównym zadaniem będzie przewóz towarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już u nas w Polsce jest. Co osoba to innna interpretacja. Ale w przypadku tego pojazdu to naprawde dość dziwna Ciagnik rolniczy :shock:

Ale tak szczeże mówiąc to ty podejmujesz decyzje i wcale nie musisz zgadzać się z opinią żeczoznawcy.

Ale sam przyznasz że na ciągnik to to nie wyglada :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha widze ze kolege to smieszy mnie zreszta tez ale jak to sie ma do takiego rzeczoznawcy ktory wystawia taka opinie??!! jest to ewidentne poswiadczenie nieprawdy!!w koncu jakos klientowi zarejestrowali innego Unimog'a jako ciag roln :shock: ja pytam bo nie spotkalem sie jeszcze nigdy z takim przypadkiem a nie chcialbym sam poswiadczyc nieprawdy w dokumencie ident poj. wiec dlatego was prosze o pomoc czy taki pojazd byl kiedykolwiek homologowany jako ciagnik rolniczy??

W brifie jakby byl ze to ciezarowy powinno pisac LKW a ma wpisane ZUGMASCHINE i max pred.80km/h

ciezki przypadek mi sia trafil...Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego skp005 mnie to nie śmiszy, tylko dziwie się właścicielowi pojazdu że pozwolił na zarejestrowanie takiego pojazdu joko ciągnik rolniczy no chyba że mił w tym jakiś cel -bo są przecież do załaty podatki, nie wspomne o przeglądzie na 2 latka itd.

I jak sam napisałes (nie chcąc poświadczyć nieprwady) nie wierz we wszystko co jest napisane w brifah itp. dokumentom. Bierz wszystko z natury tak jak widzisz, a chyba widzisz co widać że to nie ciągnik rolniczy.

A co do rzeczoznawcy - to bez komenatrza, bo po co. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim szkoleniu PISKP pokazano jak jedna ze stacji zarejestrował kuada jako ciągnik rolniczy ,jaką opinie wydał rzeczoznawca ,śmiech na sali ,że ludzie są tak naiwni i piszą takie bzdury .Nie wiem czy warto tak się podkładać -przecież jest tyle publikacji ,internet ,telefon ,

forum aby się poradzić .Przecież nikt nie jest alfą i omegą ,NIe myli się ten - kto nic nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoRD

Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

44) ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;

 

skoro potrafią zarejestrować quada jako c rolniczy to i udało się pewnie unimoga przerobić do ciągnięcia pługa i brony ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma przywiez opinie rzeczoznawcy ze ten pojazd klasyf.sie jako ciągnik rolniczy!!

Przede wszystkim sprawdź czy ten rzeczoznawca jest wpisany na listę "certyfikowanych " przez MT poprzednio MI . Raczej ci z listy "certfikowanych" nie pozwolą sobie na wątpliwe opinie . Co do wartosci opini z poza listy lepiej sie nie wypowiadać - zresztą chyba nie urodziłeś się wczoraj :-D .

Ja widziałem DR żurawia Liebherr który został niedawno zarejestrowany bez odstępstwa od warunków techn. a ma przekroczone wymiary, masy, naciski . A już wpisy w DR to czysta poezja :evil: np. mwł - 38 800 kg, dmc 40000 kg nacisk na oś 112,70 kN , 6 lub 8 osi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - a jak sądzisz - na podstawie czego został zarejestrowany? ;)

Z całym szacunkiem panowie, ale 80% odstępstw wychodzi dopiero w WK i to jak bystry pracownik... Zazwyczaj ani SKP, ani WK nie widzą problemu w dopuszczeniu do ruchu np. 6 osiowego żurawia o dmc np. 60000...

Najgorsze, jak wyjdzie to dopiero po jakimś czasie... Miałem ostatnio taki przypadek, odesłałem - i co? Nic - ministerstwo stwierdziło, że na pojazd dopuszczony już decyzją starosty do ruchu odstępstwa nie ma bo decyzja choć błędna to jest i już... Bez konsekwencji dla SKP i WK.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - a jak sądzisz - na podstawie czego został zarejestrowany?

jest oczywiste,że pierwszy ruch zrobił ktoś z "naszych" kolegów na wniosek właściciela poparty odpowiednimi argumentami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne rzeczy sie u nas w PL dzieją ale wyobraz sobie kolego Fiedorowicz ze jesli chodzi o quada to widzialem oryg. homologacje wystawiona przez hondę ze jest to ciagnik rolniczy :shock::-D wtedy jeszcze nie bylo rodzaju ze to jest poj."sam.-inny,podr.czterokolowiec" normalne cuda na kiju....

 

[ Dodano: 08-11-2007, 17:24 ]

witam mam juz opinie rzeczoznawcy prosze teraz o Wasze uwagi."Ciagnik nalezy zaliczyc do rolniczych kolowych"-o co tu chodzi od czego sa ci rzeczoznawcy od pomocy czy macenia i utrudniania zycia?? :shock:

Pozd

 

[ Dodano: 08-11-2007, 17:25 ]

witam mam juz opinie rzeczoznawcy prosze teraz o Wasze uwagi.

Pozd

2.thumb.JPG.4e651a24ac8c1584fa18b2c1e6d6b115.JPG

1.thumb.JPG.9aa446724302d149a132e98083c9c3a8.JPG

2.thumb.JPG.974ccbfa4a675f9efe05589de182f983.JPG

1.thumb.JPG.233d719ca5fc44d2903ad99d0db6545b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Słyszałem , że Niemcy kwestionują przebudowane nasze pojazdy żądając homologacji , a sami pozwalają sobie na takie cuda .

 

Ciekawe czy posiada ten ciągnik homologację ? - walczmy ich bronią

 

[ Dodano: 13-11-2007, 17:53 ]

Z pisma wynika , że pojazd nie rejestrowany - czyli samoróbka szczepcia na potrzeby osobiste , nie nadający się do ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak podejść do firm produkujących pojazdy (lub robiących zabudowy pojazdów) w ilości 1 sztuki rocznie gdzie produkcja idzie pełną para a tylko w dokumentacji robi się rożnice np w wadze rozstawie itd. To jest czysty ... w zgodzie z prawem :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak podejść do firm produkujących pojazdy (lub robiących zabudowy pojazdów) w ilości 1 sztuki rocznie gdzie produkcja idzie pełną para a tylko w dokumentacji robi się rożnice np w wadze rozstawie itd. To jest czysty ... w zgodzie z prawem

 

To już teraz można ukrócić, ale trzeba kogoś bystrego w WK. Zwolnienie z homologacji obowiązuje na dany typ pojazdu, a nie na pojedynczy egzemplarz pojazdu. Poprzez typ w rozumieniu przepisów o homologacji rozumie się pojazd o zbliżonych do siebie cechach konstrukcyjnych takich jak: mają to samo podwozie, ramę, ramę pomocniczą, płytę podłogową lub inną strukturę, do której przymocowane są główne części składowe, są produkowane przez tego samego producenta, mają ten sam rodzaj napędu itd. Zatem pojazd różniący się od drugiego szerokością 5 cm lub wagą 20 kg należy uznać za pojazd takiego samego typu, dla którego producent nie może wystawić oświadczenia o produkcji jednostkowej. Tylko o takich szczegółach mało kto wie... A i to można obejść... Ale nie napisze jak, choć producenci i tak wiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.