Skocz do zawartości

Badania techniczne - TVN Turbo


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za tym aby diagnosta był urzędnikiem panstwowym z dobrym wynagrodzeniem.

 

Proszę administratora o udzielenie upomnienia koledze ryszardowi za publiczne obniżanie prestiżu zawodu diagnosty.

Hmmmm, a więc udzielam upomnienia koledze - cóż mogę innego zrobić ? ;)

Mówisz - masz :mrgreen:

 

Kolego - upominam Cię !!!! ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    17

  • boden

    11

  • Norbert Jezierski

    9

  • JANUSZ60

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jestem za tym aby diagnosta był urzędnikiem panstwowym z dobrym wynagrodzeniem.

 

Wszystko fajnie tylko uwierz mi, że w tym życzeniu jest sprzeczność. Moja żona pracuje w WK i nie chciałbyś zarabiać tyle co ona po sześciu latach "urzednikowania". A nie licz, że władza pozwoli jakiemuś tam diagnoście na dobre zarobki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować kolegów diagnostów samochodowych że diagnosta samochodowy jest osobą publiczną ponieważ uprawnienia ma nadane nadane z upoważnienia starosty lub prezydenta miasta (ale tylko do ukarania diagnosty przez sąd).

Bo w innym przypadku tego jeszcze nie odczułem... a kto ma inne zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentować nie będę, bo już ich(komentarzy) wystarczy(całkowicie się zgadzam) ale my tu gadu gadu a materiał poszedł. Przeciętny Kowalski powie- A to bandyty jedne, są u mnie jeszcze dwa granaty z dobrych czasów :lol: I c o d a l e j? o p i n i a p o s z ł a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Jeżeli ktoś znajdzie chwilę czasu to niedziela 6 października o 13:30 program Turbo kamera to zobaczy sprawę Peugeota, który okazał się nie tak Używany Gwarantowany, jak sugerowała oferta - a zaczęło się od tego ,ze jeden diagnosta stwierdził przebijany numer i dał N ,a na drugiej stacji klepną i nagle jak przyjechała telewizja okazało się ,że p.diagnosta jest na urlopie -jak zobaczycie to sami oceńcie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma problemy z dodawaniem

data pierwszej rej B 2010 01 27 widoczna w 17:33 minucie filmu

data TNBO wpisana przez WK 2013 03 22 widoczna 18:08

data TNBO wpisana przez "diagnostę" 2015 04 16 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sumie powinien zatrzymać DR

a to na podstawie §§ nr ... :?::?:

 

PoRD Art. 132. nie ma żadnej wzmianki nt ingerencji w pole numerowe

w DzU 2012 p 996 mamy tylko

§5.

6.W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny.

dodatkowo w załączniku nr 1 w poz 0.2 wszystkie niesprawności to UI

a w takim przypadku

§6.

2.W przypadku gdy w pojeździe stwierdzono usterki istotne, uprawniony diagnosta zamieszcza wpis o nich w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i określa wynik badania technicznego jako negatywny. Uprawniony diagnosta informuje posiadacza pojazdu o konieczności przeprowadzenia badania technicznego pojazdu, o którym mowa w ust. 6.

 

3.W przypadku gdy w pojeździe stwierdzono usterki stwarzające zagrożenie, uprawniony diagnosta zamieszcza wpis o nich w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i określa wynik badania technicznego jako negatywny. Uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny i w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu dokonuje wpisu "zatrzymano dowód rejestracyjny nr ...", z zastrzeżeniem ust. 5. Przepis § 5 ust. 7 stosuje się odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to na podstawie §§ nr

UWAGI:

1. .....

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności

 

masz na badaniu pojazd z przebijanym numerem lub "lewą" pieczątka w DR i nic z tym nie robisz?

sam "N" to przecież za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności

Pod ten zapis moglibyśmy podłączać również, różne bzdurne usterki.

Myślę, iż czas najwyższy umówić się od kiedy tworzenie usterek niezawartych w rozporządzeniu (a w tym przypadku nawet w ustawie) jest nadgorliwością, czy wręcz łamaniem przepisów. Inaczej nigdy nie zaczniemy postępować jednakowo,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że w przypadku nr VIN tudzież innych niejasności

Tu nawet nie chodzi o to, że nie masz racji, lecz o to, abyś klientowi znającemu przepisy potrafił udowodnić, iż nie jest to Twoje widzimisię,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J jeden diagnosta stwierdził przebijany numer i dał N ,a na drugiej stacji klepną

 

a to na podstawie §§ nr

UWAGI:

1. .....

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności

 

masz na badaniu pojazd z przebijanym numerem

 

Z oceną czy to orginał ,a czy przebijany byłbym ostrożny.

Nie mówimy o tz"kowalstwie".

 

Jeden diagnosta uważa że orginał ,drugi że nie ,są jakieś kryteria?? (podobnie ma się rzecz z TZ)

My mamy tylko "nos" i doświadczenie . Jak ukarać 10dniowego diagnoste który nie stwierdził przebijanego VINu.Z jakiego paragrafu???

Na pewno każdy z nas "coś takiego" klepnął ;) -bezwiednie ,nie z premedytacją .Nawet nie wiemy kiedy :-P .Są tacy fachowcy w tej dziedzinie że .u..............u.u w głowie się nie mieści ;):-D

Ciekawy temat 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§5.

6.W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny.

Przypomnę tylko, że uprawnienia do zatrzymywania DR jak i przypadki w których można zatrzymać sa określone aktem prawnym rangi USTAWY.

 

Rozporządzenie dz.u. 996, jego twórcy dokonali interpretacji rozszerzającej co jest NIEDOPUSZCZALNE.

 

Diagnosta nie ma prawa do zatrzymania DR w przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym.

 

.... o tym już pisałem, ale nikt nie chce tego zauważyć, przemyśleć i zrozumieć co mówią jasne zapisy USTAWY PORD w tej kwestii.

 

To nie jest moja interpretacja. Ten zapis jest jasny i czytelny tylko Wasze 996 pomieszało Wam w głowach:

- z jednej strony rozszerza podstawy zatrzymania DR,

- z drugiej strony zawęża podstawy zatrzymania DR.

 

W tej kwestii to jest babol prawny stworzony zapewne przez osoby, które nawet nie zapoznały sie z ta delegacją ustawową zawarta w PORD:

15. Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia, zakres i sposób przeprowadzenia badań technicznych oraz wzory dokumentów stosowanych przy tych badaniach, uwzględniając w szczególności zakres warunków technicznych pojazdów podlegających badaniu.

- a nie do groma jasnego określi zakres i podstawy zatrzymania DR....

 

Możecie zatrzymać DR w ze względu na podejrzenie przerobienia,podrobienia DR, ale nie numeru VIN. Dla mnie to jest chore i powinno być jak najszybciej zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie zatrzymać DR w ze względu na podejrzenie przerobienia,podrobienia DR, ale nie numeru VIN.

Dokładnie o tym myślałem pisząc;

Cytat "Myślę, iż czas najwyższy umówić się od kiedy tworzenie usterek niezawartych w rozporządzeniu (a w tym przypadku nawet w ustawie) jest nadgorliwością, czy wręcz łamaniem przepisów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.