Skocz do zawartości

Badania techniczne - TVN Turbo


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    17

  • boden

    11

  • Norbert Jezierski

    9

  • JANUSZ60

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jedno pytanie :

 

Zasadnicze pytanie kto go nabił i kiedy. Może został nabity za granicą i tam gdzie to było robione właśnie tak się nabija te numer (czyli pełny VIN a nie jak u nas 12 znaków w odpowiedniej konfiguracji) ale wówczas powinna być na ten temat informacja czy to w postaci pisma a nawet adnotacji w naszym DR że ten numer rzeczywiście został nabity przez uprawnioną jednostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawiciel peugeota wyjaśnił że dostali pismo od producenta, w którym ten potwierdza naprawe powypadkową i nabicie numeru w serwisie. We Francji chyba maja taką mozliwość prawną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może został nabity za granicą i tam gdzie to było robione właśnie tak się nabija te numer

Mi zabrakło właśnie informacji na temat historii pojazdu.

We Francji chyba maja taką mozliwość prawną

Miałem kiedyś na pierwszym Toyotę pokradzieżową z Francji .Numer(17 znaków) wybity na kielichu amortyzatora , do tego teczka dokumentów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś na pierwszym Toyotę pokradzieżową z Francji .Numer(17 znaków) wybity na kielichu amortyzatora , do tego teczka dokumentów .

Dokładnie taki sam przypadek (mówiliśmy tu o tym) miałem z Niemiec i też 17 znaków na kielichu VW .

Czyli jak zwykle, mało o tym wiemy i niepotrzebnie się podniecamy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawiciel peugeota wyjaśnił że dostali pismo od producenta, w którym ten potwierdza naprawe powypadkową i nabicie numeru w serwisie. We Francji chyba maja taką mozliwość prawną

A jak to ma się do pierwszej części reportażu - że w komisach sprzedają rozbitki :oops::shock:

Uważam, że reportaże obydwa powinny się znaleźć pod jednym tytułem:

"Jakie pojazdy są sprzedawane na polskim rynku przez PRODUCENTÓW i komisy."

Bo z tego wynika, że jednym wolno, a drudzy są źli :shock:

:evil::cool::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma problemy z dodawaniem

data pierwszej rej B 2010 01 27 widoczna w 17:33 minucie filmu

data TNBO wpisana przez WK 2013 03 22 widoczna 18:08

data TNBO wpisana przez "diagnostę" 2015 04 16 :shock:

 

następny AS ;)

PEUGEOT BIPPER

data I rej zagranicą 26.07.2011

data I rej w kraju 02.02.2012

DR Wydany klientowi 15.02.2012

 

termin nbt-10.10.2013 8) ?

Jaka data nbt??

Ściągnięty do salonu Peugeota i sprzedany jako używany z przebiegiem 7km,dlatego tańszy.

Wiadomości od klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym DR nie przewidziano takich adnotacji, a szkoda.

 

Przewidzieć nie przewidzieli ale w adnotacjach różne rzeczy są wpisywane w naszych DR. Nie pisz że te adnotacje to katalog zamknięty bo wiem o tym ale to jest teoria, praktycznie w adnotacjach można wpisać wszystko co się chce wystarczy chcieć a że jest to niezgodne z prawem no cóż . Może właśnie w tym przypadku (zakładając że ten numer został zgodnie z prawem nabity oficjalnie za granicą) a w naszym DR była by jakaś wzmianka o tym bo pewnie w zagranicznych dokumentach było wówczas nie byłoby taj całej "afery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidzieć nie przewidzieli ale w adnotacjach różne rzeczy są wpisywane w naszych DR.

 

Zgadza się, ale bezprawnie.

 

Nie pisz że te adnotacje to katalog zamknięty bo wiem o tym ale to jest teoria, praktycznie w adnotacjach można wpisać wszystko co się chce wystarczy chcieć a że jest to niezgodne z prawem no cóż .

 

No właśnie. Nasze prawodawstwo nie nadąża za potrzebami. Ja jednak jestem zwolennikiem adnotacji zgodnych z prawem, ale oczywiście nieraz byłyby jak najbardziej wskazane inne (np. DMC pojazdu wzrasta do ... kg przy ciągnięciu przyczepy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale bezprawnie.

 

Ale czy coś pracownikowi WK za to grozi

 

Nasze prawodawstwo nie nadąża za potrzebami

 

Tu jest cały problem.

 

Ostatni miałem przypadek że w przyczepie rolniczej na I OBT po trzech latach źle był nabity numer (brakowało jednego 0 w numerze w środku) a na TZ był taki jak w DR. Oczywiście N i azymut do WK. Myślałem że producent posypie głowę popiołem przyjedzie z drugiego końca Polski, wyiksuje stary numer i nabije obok poprawny, ale nie bo producent napisał oświadczenie zę prawidłowy numer znajduję się na TZ :shock: a na ramie jest pomylony. WK wykonał adnotację mniej więcej taką:

"Prawidłowy numer identyfikacyjny znajduję na TZ pojazdu : i wpisany ten numer" Też adnotacja spoza katalogu a nawet powiedziałbym z kosmosu bo co jak TZ kiedyś zginie :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK wykonał adnotację mniej więcej taką:

"Prawidłowy numer identyfikacyjny znajduję na TZ pojazdu : i wpisany ten numer"

 

Masakra :razz:

 

bo co jak TZ kiedyś zginie :evil: :evil: :evil:

 

Jak to co? Zrobi się zastępczą, oczywiście z "prawidłowym numerem" :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo co jak TZ kiedyś zginie :evil: :evil: :evil:

Napiszesz brak numeru (z odpowiednim opisem) ,dostanie decyzję na nabicie numerów i tabliczkę ,i będzie zgodność . :D

Przecież w ruskich przyczepach rolniczych numer był tylko na tabliczce i malowany na burcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.