Skocz do zawartości

Przyczepki sprowadzane z UE


rurek777

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko . pchają mi sie na staćję z przyczepkami sprowadzonymi z UE.i chcą je rejestrować jako SAM. przyczepki nie mają oczywiście dokumentów z zagranicy tylko decyzję z WK.jak wy podchodzicie do takiego tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem... Jakich niby dokumentów na nie nie mają? W większości krajów UE przyczepy do 750 kg nie podlegają rejestracji więc niejako nie mają dokumentów z mocy prawa - po co tu cokolwiek kombinować? Na co "przerabiać" go na SAM'a, płacić za nabijanie nr i przechodzić nieco czasochłonną procedurę z tym związaną... Nie rozumiem. Chyba jeśli już to odwrotnie - często kombinują z krajowymi SAM'ami, pozostawionymi gdzieś na działkach albo w krzakach, gdzie nie ma nie dokumentów, nie można ustalić właściciela itd. Kombinują z nabijaniem numeru a'la fabrycznego, robią pierwsze badanie, spisują fikcyjną holenderska umowę i zgłaszają do pierwszej rejestracji jako niby sprowadzone z UE właśnie...

 

Zresztą duże przyczepy, a nawet naczepy też nie wszędzie są rejestrowane - np. w Wielkiej Bryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni pisałem o przyczepkach lekkich choć takowe w polsce też podlegają rejestracji chodzi mi o przyczepy nawet do 3.5 t gość idzie do wk. bierze decyzje na sama a do przeglądu podstawia przyczepke fabryczną łatwo przecież zauważyć . co niektóry nawt się chwali że kupił w niemczech bez papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o przyczepy nawet do 3.5 t gość idzie do wk. bierze decyzje na sama a do przeglądu podstawia przyczepke fabryczną łatwo przecież zauważyć . co niektóry nawet się chwali że kupił w niemczech bez papierów.

Miałem podobną sytuacje dwie ramy fabryczne z zagranicy na których firma zajmująca się produkcję przyczep wykonała zabudowęai chcą je zarejestrować jako Samy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to mi chodzi.

 

[ Dodano: 04-11-2007, 20:41 ]

I jeszcze jedno z angli prowadzą duże przyczepy nawet 12 t jedynym dokumentem jest faktura .pracuj.e na granicy dwóch powiatów w jednym powiedzieli że zarejestrują na podstawie faktuy i pierwszego badania a w drugim się zastanawiają już tydzień co wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa fabryczna jako SAM - to jest niezgodne z prawem.

Sam to własna konstrukcja, a fabryczna to fabryczna.

Przestrzegam wszystkich przed tym, sam ostatnio byłem w podobnej sprawie w sądzie (nie z mojej winy).

Koledzy nigdy nie wolno nam zrobić badania SAMA pojazdu, który wyszedł z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się ale klient oświadcza w wk. że przyczepkę wykonał sam że znane mu jest pochodzenie części itd. czyli on sam jest odpowiedzialny za to jak ta przyczepa powstała my dopuszczamy ją na podstawie decyzji o nadaniu numerów i stanu technicznego . co do wykonania wiadomo że jest to przyczepa fabryczna ale nie ma na niej ani marki poj. ani nazy firmy tóra ją wykonała a u nas geniuszy nie brakuje wszystko można zrobić lubprzerobić może lepiej wołać op. rzeczoznawcy tylko czy coś to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Fabryczna posiada nadany numer identyfikacyjny, a SAM nie w tym jest różnica.

SAM powinien też być wykonany samodzielnie (głównie chodzi o ramę) i my to potwierdzamy.

SAM wykonany fabrycznie j w takie coś nie wchodzę N i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAM powinien też być wykonany samodzielnie (głównie chodzi o ramę)

dopuściłem kiedyś SAM-a a'la Niewiadów N250

pomiędzy ośkę a skorupę skrzyni wstawiona była samodzielnie wykonana rama z kształtownika

wyszło

zawieszenie - fabryczne

rama - sam

nadwozie - fabryczne

:idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształtownik to nie wszystko jest jeszcze dyszel, mocowanie zawieszenia ,itp itd.

Wg twojego myślenia to jak w osobówce przykręci się kasetkę to jest bankowóz, a jak wytnę numery ramy w przyczepce i wstawię swój profil to jest SAM - chyba nie o to chodzi.

Obejść prawie wszystko można, ale czy warto nadstawiać swą d...ę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama wyglądała +/- jak na rys.

wg mojego myślenia spełnia warunki dla SAM-a

jak wytnę numery ramy w przyczepce i wstawię swój profil to jest SAM

... to jest SAMobujstwo :!::!::!:

 

Obejść prawie wszystko można

jeżeli ma "ręce i nogi"

rama.jpg.031fac83edc0e7edd4f00ec80e7a3982.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu nie wszystko do końca wiadomo a jak co to wszystko na nasz diagnostyczny łeb.

 

[ Dodano: 14-12-2007, 20:09 ]

czy dopuszczacie przyczepy SAM pow. 3.5 t i jakich dokumentów żądać od klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.