Skocz do zawartości

Spis aktów prawnych wymaganych przez TDT na SKP w ORYGINALE


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    21

  • abc

    10

  • berecik

    9

  • Bogusław Maćkowski

    6

Myslę że nie różni sie niczym jeśli jest z tego samego źródła.

tzn. z oryginalnego dziennika /widziałem już błedy w LEX w wersji nawet komercyjnej - po "przetłumaczeniu" z pdf./

Podobnie może się zdarzyć przy samodzielnym ujednoliceniu tekstu.

Myślę że należałoby sie zapytać TDT czy wydrukowane przepisy które mają na swojej stronie /tekst podany w pdf/ wystarczą - i na tym zakończyc dyskusję.

Kto to zrobi :?::?::?:

Polecam tym którzy są przed odbiorem :!::!::!:

A jak sie podzielą informacją to opcja "pomógł" będzie wykorzystana

Pozdrawiam i czekam na odważnego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ??? Ja to od Maćkowskiego dostałem ... A on to ma w końcu z TDT ....

Ja się najpierw z nim skontaktuję - aczkolwiek już w czoraj nękałem go telefonami o wiarygodnośc informacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Przeszedłem odbiór TDT i wersja elektroniczna aktów prawnych w programie Norcom była wystarczająca.

Dochodze więc do wniosków iż każdy kontrolujący sam sobie interpretuje przepisy. I w tym kraju nie ma dwóch takich samych kontroli.

Co kontroler to obyczaj.

Nic mnie już nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno kontrolujący tylko kontroluje obecność poszczególnych urządzeń, a decyzję dot. pozytywnego przejścia wizyty "Panów w czerni" wydaje Warszawa ....

Tylko jak ma się to stwierdzenie do rzeczywistości przedstawianej przez Was i sytuacji opisywanych na forum ?

Ja też już pomału przestaję rozumieć, o co tu chodzi ...

 

[ Dodano: 27-07-2005, 15:09 ]

Dziś w TDT nie było osoby, która byłaby władna porozmawiać ze mną :D

Zadzwonię do nich jutro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nikt mnie nie oskalpuje jeśli zdradzę, że:

- w moim (naszym) imieniu do TDT zadzwoniła osoba "współwinna" zaistniałej sytuacji (p. Maćkowski) i od p. Ryszarda Kamińskiego, odpowiedzialnego w TDT za Stacje Kontroli Pojazdów, uzyskała zapewnienie, że lista aktów prawnych wymaganych podczas kontroli zostanie zmieniona

- będziemy na bieżąco informować Państwa o postępach rozmów i uzgodnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie brałem innej ewentualności, że Wam adrenalinka podskoczy. :twisted:

Dokładnie tak samo zareagowałem na widok 23 stron. 8) Podzielam oburzenie i ja się nie podpisze pod egzekucją tylu oryginałów przepisów. Udostępniłem ten wykaz, gdyż wolę by diagności wiedzieli co ich czeka.

 

Starałem się dociec w TDT cóż jest przyczyną tylu przepisów. Podczas jednej z certyfikacji stacji diagnosta nie potrafił okazać przepisu prawnego dot. wykonywanego badania. Powiedział, że połączy się z internetem i pudło. Modem nie połączył się. Od tego momentu zaczęto myśleć, jak uniknąć tej sytuacji. Fakt poszli w skrajność i czytają połowę Dziennika o aktach prawnych a ja drugą połowę.

 

Nie zmieniłem zdania. Nadal na bydgoskich stacjach uważam, że wystarczy wersja elektroniczna na podst. art. 19 ust. 3.

 

Chcę jeszcze przed urlopem zakończyć negocjacje z TDT i zmniejszyć ilość obowiązkowych przepisów. Po części zgadzam się, ża stacja musi mieć dostęp do przepisów, które już nie obowiązują gdyż może przyjechać pojazd z datą rejestracji na czas obowiązywania starych przepisów.

 

Postaram się jutro przesłać do administratora chociaż troszkę uszczuploną wersję wymaganych w oryginale przepisów i nadal przekonuję szefostwo TDT, że wystarczy wersja elektroniczna przepisów w programie STACJA 2000, w której są one dostępne w każdej chwili bez konieczności łączenia.

 

Poza tym tak się zastanawiam, czy diagnosta ma być prawnikiem, czy sprawdzać stan pojazdu? Sam już nie wiem.

 

Jak zauważyłem, na razie w Bydgoszczy nie żądano podczas certyfikacji oryginałów przepisów a przechodzą 2 stacje.

 

Tradycyjnie zamieszczam zapis w protokole kontrolnym o treści:

 

3) komplet przepisów prawnych określających wymagania dotyczące warunków technicznych i badań technicznych pojazdów: Stacja większość przepisów posiada w użytkowanym programie służącym do elektronicznej ewidencji badań STACJA 2000. Ponadto pozostałe przepisy tj. oświadczenie rządowe dostępne są w elektronicznym serwisie prawnym LEX (najnowsze akty prawne - dostęp przez internet) podstawa prawna: art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. Nr 62, poz. 718 z późn. zm. projekt art.42 w zakresie art. 42a) . Bez uwag.

UWAGI: zdaniem przedstawiciela Transportowego Dozoru Technicznego podczas certyfikacji będzie wymagany oryginał kompletu przepisów prawnych w pomieszczeniu stacji kontroli pojazdów i ich aktualizacja, a nie wersjach ujednoliconych w formie elektronicznej dostępnych diagnoście i klientowi w programie STACJA 2000. Celem uniknięcia problemów podczas certyfikacji z TDT zaleca się kontakt z tą jednostką celem wyjaśnienia zasadności posiadania przepisów dot. SKP w oryginale. Dotychczas były one dostępne w formie elektronicznej w programie STACJA 2000, za pomocą serwisów prawniczych np. lex lub w jednostce nadzorującej w Urzędzie Miasta, bądź u radcy prawnego przedsiębiorcy.

:D

 

[ Dodano: Czw Lip 28, 2005 9:24 pm ]

Czytając dyskusję stwierdzam, że to dobry temat na pryma aprylis i nieźle się ubawiłem jednak to nie żart, bo ja dostałem ten wykaz w TDT w Warszawie i nie chciałbym teraz być diagnostą który zastanawia się którą wersję przepisów posiadać z stron internetowych TDT, wykazu, który ja udostępniłem z TDT, z stron forum, czy rad tych, którzy przeszli certyfiakację. Proszę o czas do jutra a wyjaśnię to z kolegami z TDT (chociaż teraz lepiej się nie przyznawać kto jest czyim kolegą). :P

 

[ Dodano: Czw Lip 28, 2005 9:39 pm ]

Domyślam się że nie będziecie szczęśliwi jak dopiszę jeszcze dwa dzienniki. Niestety musicie też je znać. W zasadzie to co ja jestem ośrodek szkolący diagnostów za friko. Jest to oczywiste, że wszystkie przepisy diagnosta musi znać jak się ukazują.

 

I co może jeszcze komuś wystawić zaświadczenie ze znajomości przepisów na kursie eksternistycznym przez internet. Panowie szkolić się w ośrodkach i dosyć tych uprzejmości. (no dobra teraz żartowałem).

 

Dziennik Ustaw nr 38/2005

poz. 362 Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 lutego 2005r. w sprawie wydawania zezwoleń na przewóz zwłok i szczątków ludzkich

 

(określa warunki dodatkowe dla pojazdów przy przewozie zwłok i szczątków ludzkich)

 

Dziennik Ustaw nr 74/2005

poz. 653 Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Płacy z dnia 30 marca 2005r. w sprawie rodzajów przyrządów pomiarowych podlegających prawnej kontroli metrologicznej oraz zakresu tej kontroli.

 

Zastępuje Dz. 41 o legalizacji metrologicznej.

No teraz to już wszystkie na dzisiaj. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę gorszy i dorzucę jeszcze jeden Dz.U

 

Dz. U z 2005 r. nr 139 poz. 1168

Zm.: rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach. [obowiązuje od 11.08.2005 r.]

 

Czyli dla tych co mają certyfikacje po tym terminie i nie tylko.

 

Pozdrawiam

 

Jak coś znajdę to też dodam :P

 

ps

treść aktu

 

http://bap-psp.lex.pl/serpra/html/tresc_pdf_ip.php?d05b68.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety TDT nie zdążył mi dzisiaj odpowiedzieć (ciekawe czemu - trochę napisałem co myślę o oryginałach i wersjach elektronicznych z prośbą o ponowne przemyślenie tematu). Odpowiedzą mi pewnie jak już będę na urlopie. Zobowiązuje się pociągnąć dalej temat "oryginałów" przepisów po urlopie tj. pod koniec sierpnia. życzę wszystkim udanych urlopów a tym nieszczęśliwcom, którzy nie wyjechali teraz, miłej pracy. ;)

 

[ Dodano: Pią Lip 29, 2005 4:09 pm ]

Tuż przed wyjazdem zdążyłem jeszcze przygotować dla tych, którzy by nie mieli wspomniane powyżej 3 Dzienniki Ustaw do wykorzystania.

 

[ Dodano: Pią Lip 29, 2005 4:16 pm ]

Dodam tylko, że w Dz. Nr 139 określono, iż organ rejestrujący będzie dokonywał wpisu w dowodzie rejestracyjnym o treści: "VAT" oznaczający spełnianie wymogów ustawy podatkowej. Tak sobie na gorąco myślę, że samochód z taką adnotacją będzie mógł przechodzić badania okresowe w stacji do tego upoważnionej czyli wyłącznie okręgowej z mocy zapisu w Prawie o ruchu drogowym o zakresach uprawnień stacji. To jest tak samo jak wpis gaz - też tylko w stacji posiadającej literkę "c". No ale zobaczymy, czas pokaże. Ciekawe ...

Przepisy 2005r. - 3 Dz. U. Nr 38,74,139.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedzę i myślę.

Od czego zatrzynać. Same nieściśłości. Najnowszego pliku nie mogę otworzyć. Głowa boli oj boli. Na stronie TDT jest wykaz dokumentów pod linkiem SKP czy to nie wystarczy. Jeszcze jedno czy Oni zalecają jakiś detektor gazu ziemnego? tak jak np. DEFEKTOSOL, którego już w kraju nie ma a producentem jest jakieś warszawskie przedsiębiorstwo?

as.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z detektorami gazu i z defektosolem nie ma zadnego problemu i nie przesadzaj kolego to wszystko jest na rynku a w dobrym sklepie który zaopatruje warsztaty i skp dostaniesz wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z TDT i obecali zweryfikować listę wymaganych aktów prawnych. To, co trafiło do nas via Bogusław Maćkowski z całą pewnością nie będzie oficjalną listą :D

Na bieżąco będę was informował !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie diagności -ściągnijcie plik -przeczytajcie -czy w tym kraju "białe będzie białe a czarne- czarne"

"KRAJ WIELKICH JAJ"

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA !!!

W związku z prośbą przedstawiciela PISKP - do czasu wyjaśnienia sprawy zamykam możliwość ściągania użytkownikom forum załączników uprzednio zamieszczonych w tym miejscu ...

TUTAJ: Stanowisko Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów w sprawie łamania praw autorskich

----

Norbert Jezierski

/NORCOM Poznań/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę zbaczając - może osoba wykonująca takie opinie zamieściłaby pod takim pisemkiem (w takiej czy innej formie) swoje dane osobowe ? Skąd ja mam wiedzieć, że tego na kolanie nie napisała sprzątaczka ?

A tak serio - to juz nie wiem, komu wierzyć. Najlepiej chyba sobie i własnej logice - robić to, co do nas należy i koniec - nie przejmować się za dużo tym, co nas otacza ...

Świra można dostać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie wiadomość z TDT w sprawie aktów prawnych. Jest ona wprawdzie wyrwana z kontekstu, ale myśle że coś wnosi do forum (reszta materiału jest prywatna)

 

"przepis art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. Nr 62, poz. 718, z późn. zm.) nie wskazuje, w jaki sposób Dziennik Ustaw i Monitor Polski mają być wydawane i rozpowszechniane w formie elektronicznej, lecz tylko upoważnia organ wydający Dziennik Ustaw i Monitor Polski (Prezesa Rady Ministrów) do ustalenia warunków wydawania i rozpowszechniania tych dzienników również w formie zapisu elektronicznego. Zgodnie z najlepszą wiedzą TDT do tej pory ww. warunki nie zostały ustalone i dlatego jedyną uznawaną formą spełnienia wymagań dotyczących stacji kontroli pojazdów może być posiadanie kompletu przepisów prawnych ogłoszonych w dzienniku urzędowym. "

 

Co wy na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja TDT odnośnie obowiązkowych aktów prawnych na SKP jest prostolinijna.

Prezes Rady Ministrów rozpowszechnia w formie pisemnej bo tam są wszystkie przecinki i kropki.

Wystarczyło by trochę zrozumienia i ,,NIE SZKODZIĆ INNYM"

Ktoś przekłada to na formę elektroniczną i rozpowszechnia biorąc kaskę i wszystko na darmo.

Zaręczam, że to firmy sprawdzone.

Jeszcze jedno , forma elektroniczna dociera szybciej i z przecinkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Będąc słowny tak jak obiecałem pierwszą czynnością po urlopie był kontakt z TDT w Warszawie ws posiadania przez stacje oryginałów aktów prawnych (jak wszyscy widzieli około 24 strony) na stanowisku kontrolnym. Po moim e-mailu zrobili się jakoś tacy liberalni i nie mówią już tylko i wyłącznie oryginały przepisów. Przedstawiłem, iż znany mnie program STACJA 2000 spełnia żądane dodatkowe elementy do używania wersji elektronicznej przepisów prawa mianowicie posiadanie licencji na używanie przepisów w programie dla SKP. Wymóg ten jest spełniony, gdyż autor programu takowy zapewnia. Więc nie chętnie nie tyle przyznano mi ale toleruje się wersję elektroniczną. Wątpliwość budzi dostęp do najnowszych aktów prawnych, gdyż w celu aktualizacji stacja musi albo zakupić wersję oryginalną albo oczekiwać wersji nowej programu STACJA. Czyli chodzi o okres około 3 miesięcy. W tym czasi dyskusyjne jest pobranie najnowszych aktów prawnych z programu LEX przez internet, gdyż należy posiadać licencję. Urząd Miasta takową posiada jednak nie każdą stacje stać na nią. Jednak z tego co wiem, w najnowszych aktach zamieszczonych w internecie, gdzie nie jest wymagana wersja pełna licencjonowana nie jest wymagana konieczność wykupienia licencji. Co prawda na początku są one w formacie pdf ale po miesiącu są normalnie pod word.

 

Reasumując. TDT nie obstaje już tak bezwzględnie przy oryginałach i toleruje wersje elektroniczne. Pismo wysłałem na koniec lipca i dyskusję miałem wczoraj. Widzę, że ma to odzwierciedlenie w odbiorach TDT w Bydgoszczy ponieważ inspektorzy zadają pytanie przepisy Pan posiada - odpowiedź TAK - proszę okazać - Są w programie STACJA 2000 i nie ma konieczności łączenia się z internetem by je okazaqć - bez uwag.

 

Myślę, że o to chodziło wszystkim.

 

Nawiązując do ilości przepisów 24 stron przedstawiciel TDT prześle do mnie zweryfikowaną wersję jednakże prosi o czas. Jak tylko otrzymam natychmiast zamieszczę. Bez względu na to wszyscy którzy posiadają STACJE 2000 na bieżąco aktualizowaną z przepisami mogą spać spokojnie. Autor programu czuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.