Skocz do zawartości

Spis aktów prawnych wymaganych przez TDT na SKP w ORYGINALE


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Skorygowałem błąd p. Maćkowskiego.

 

Jako uzupełnienie powiem, że na ukończeniu jest wersja systemu STACJA 2000 samoaktualizująca się przez Internet - cykl skróci się do 1-2 dni ....

 

I tak na zakończenie - miło słyszeć, że ktoś docenia naszą pracę (mam tu teraz na myśli głównie TDT) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    21

  • abc

    10

  • berecik

    9

  • Bogusław Maćkowski

    6

  • 2 weeks later...

Powiem tak. Przedstawiciel TDT nic mnie nie przesłał. Ale poszło w teren i efekt jest taki. W Bydgoszczy inspektorzy TDT do przepisów się nie czepiają. Wystarczy wersja elektroniczna w programie STACJA 2000 na co wszyscy mają licencje. Jeśli chodzi o ilość przepisów (24 strony) to na stacjach jest Prawko aktualne, Dz. o badaniach 227 i warunki techniczne 32 oraz wymogi stacji 25 i na tych 4 dziennikach się kończy temat oryginałów. Myślę, że art. 19 ust. 3 (Dz. 62) ich przekonał, że wersja elektroniczna przepisu jest właściwa.

Podaję kilka pomocnych stron z najnowszymi przepisami:

http://www.prawo.lex.pl/serwis/?comm=has&kn=POOB&nr=3

http://www.prawo.hoga.pl/3_akty_prawne.asp

http://www.patronat.pl/ - zakładka akty prawne

http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html - wg roczników

 

Myślę, że linki do tych stron pozwolą Wam szybko uzupełnić wymagany przez kontrolujących najnowszy przepis.

 

Większość programów jest w formacie pdf a program Acrobat Reader jest na płytach instalacyjnych Stacji 2000.

 

Myślę, że temat przepisów możemy spokojnie zamknąć, gdyż jako forumowicze norcomku nie daliśmy się zastraszyć zakupami tomów oryginałów przepisów.

:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

cos jest nie tak. przed chwilą odwiedziłem stronę tdt i aktów prawnych w dziale skp było zdecydowanie mniej. czy nie trafiłem tam, gdzie trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktów prawnych w dziale skp było zdecydowanie mniej.

Cóż - znam osoby, które lekko przyczyniły sie do takiego stanu rzeczy. A i forum swoje dołożyło - wierz mi ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, iż załącznik w nowym projekcie reguluje, iż na stacji ma być 9 przepisów a nie 24 strony przepisów. Efekt zamierzony osiągnięty, chociaż nie myślałem, że posiadanie oryginałów przepisów trzeba regulować rozporządzeniem. No ale cóż. To co się udało zadziałać to każdy z nas się do tego przyczynił by z taką ilością przepisów sobie odpuścili. To mi coś pachnie lobbingiem. Ale jakim skutecznym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Trochę mnie nie było i nie pisałem i przyznam, że to nowe forum jest mało przejzyste. Ale nie istotne )))

Słyszałem o wariacjach jakie wyczynia TDT nie tylko w sprawie kontroli stacji ale rowniez w sprawie kontroli np. autobusow szkolnych.

Przechodzilem to z Bydgoszcza. Bardzo mili ludzie, jezeli ktos chce sluchac to i zrozumie, nawet wlasne bledy.

Co do aktow prawnych jakie obowiazuja to jest strona www.sejm.gof.pl i tam sa wszystki akty prawne. Tekst ktory do ciera do nas w formie wydruku bezposrednio z drukarni sejmowej nie ma absolutnie zadnych cech oryginalu. Ja moge wydrukowac to tak samo i nikt nie pozna ktory jest ktory. Jezeli obowiazuje nakaz elektronicznej rejestracji badan technicznych to akt prawny w formie elektronicznej jest rownie obowiazujacy i prawnie umocowany.

Mnie na studiach nauczyli, że ustawę się czyta a nie interpretuje i własne zdanie nie ma tutaj znaczenia, ani moje ani nikogo innego. Kwestia "co autor chciał powiedzieć" pozostała w szkole podstawowej.

Jezeli nie to po co strona internetowa sejmu i archiwum aktow prawnych od okresu przedwojennego ? ))

Nie dajmy sie zwriowac ! Pozdrowienia. Poczytam jeszcze inne wpisy. ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że to nowe forum jest mało przejzyste.Ale nie istotne )))

Mozesz rozszerzyć temat ? Dla mnie - jako administratora forum - tego typu uwagi są - nie ukrywam - cenne ...

Nie każdy musi mieć taką samą wizję rozwoju jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak jest na stronach TDT:

http://www.tdt.pl/start.php?id=stacje_kontroli_pojazdow&sub=akty_prawne

 

Kilka jest wg mnie zupełnie niepotrzebnych - ale to nie ja kontroluję SKP.

 

Mamy już - jako firma NORCOM - podpisaną umowę z Kancelarią RM w sprawie dystrybucji Dz.U. - więc wkrótce wszystkie takie dzienniki będą również dostępne u nas :D

 

Planujemy również zebrać grupę tych SKP, które będą chciały od nas otrzymywać najnowsze Dz.U. zaraz po ich ukazaniu się w druku (mam tu na myśli wersje DRUKOWANE, nie elektronicznie).

 

ZAPRASZAM !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hmmm...

a w ustawie jest:

§ 8. Stacja kontroli pojazdów powinna posiadać:

...

3) komplet przepisów prawnych określających wymagania dotyczące warunków technicznych i badań technicznych pojazdów.

 

więc może:

http://www.tdt.pl/start.php?id=stacje_kontroli_pojazdow&sub=badania_techniczne

oraz

http://www.tdt.pl/start.php?id=akty_prawne&sub=warunki_techniczne

co Wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem w tej spr. niedawno do W-wy do TDT...i strasznie sie gość miotał. Na moje pytanie, czy jak będe miał wszystkie te które są opublikowanej na ich str.to będzie ok ?

Padła odp. że nie koniecznie. Strasznie zawile tłumaczył na proste pytanie ,które brzmialo gdzie są i które mają być na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedze to oni mają, tego bym nie zarzucał. Poprostu wyszli z założenia ze są od kontrolowania. A nie od podpowiadania jak bez pudła przejść kontrole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie sie gość miotał. Na moje pytanie, czy jak będe miał wszystkie te które są opublikowanej na ich str.to będzie ok ?

 

Jak niewiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę $$$ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Minęło ok. 3 miesięcy od tego czasu, jak wysłałem kulturalne zapytanie do organizacji zwanej TDT. W środku było raptem jedno pytanie - jakie dzienniki ustaw są wymagane podczas odbioru SKP przez TDT.

 

Do dzisiaj nie mam ŻADNEJ odpowiedzi ...

 

Ps. Jeden z naszych kolegów pobawił się Wordem i usystematyzował pewne rzeczy. Może komuś się to przyda ?

Przypominam także, że z programu STACJA 2000 również można coś takiego sobie wydrukować - ale opisy będą lekko mniej szczegółowe ...

Wykaz aktów prawnych dot. SKP.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło ok. 3 miesięcy od tego czasu, jak wysłałem kulturalne zapytanie do organizacji zwanej TDT.

Najwyraźniej ich nie obowiązuje Kodeks Postępowania Administarcyjnego, nie wspomnę o zwykłej grzeczności :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w zasadzie można zamknąć. Pod poniższym linkiem jest nowe rozporządzenie określające spis aktów prawnych w oryginałach, wydrukach lub wersjach elektronicznych.

 

Chyle czoła przed MTIB oraz TDT za rozsądek jaki wykazali przy tworzeniu załącznika Nr 1 tj. kontrowersyjnego do tej pory spisu przepisów na SKP w oryginale.

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=14103&sid=eaeae6eccfb49dd79c9e08cc5d5ae92d#14103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.