Skocz do zawartości

Niezgodność zapisów w DR ze stanem faktycznym


lala17

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że wynik negatywny tylko co dalej.

Prosiłbym o napisanie jak wygląda cała ta procedura.

'

Procedura jest taka że klient jedzie sobie do WK z zaświadczeniem z badania sobie wyjaśnić i do 14 dni wraca z poprawionymi danymi lub wymienioną tabliczką znamionową przez producenta pojazdu :evil: A inna procedura jest taka że mu ta tabliczka nagle zginie i przyjedzie po zastępczą lub z zastępczą a jeszcze inna najszybsza procedura to wizyta i innej SKP gdzie nie bedą mieli takich problemów jak TY :evil: Dwie ostatnie procedury są niewymienione w żadnych przepisach ale w życiu często stosowane :x:x:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    46

  • michal_k

    24

  • Psuj

    22

  • ketiw38

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z życia to ta ostatnia procedura jest najbardziej stosowana bo nic nie kosztuje :evil::evil::evil: ,a jak diagnosta klika razy próbuje takie rzeczy prostować i napotyka za każdym razem "mur" w WK to po prostu przestaje takie rzeczy zauważać .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak diagnosta klika razy próbuje takie rzeczy prostować i napotyka za każdym razem "mur" w WK to po prostu przestaje takie rzeczy zauważać .........

 

No właśnie kilka razy próbowałem a teraz mi się już nie chce ruszam tylko drastyczne przypadki :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wynik negatywny tylko co dalej.

A ja nie wystawiam wyniku"N"... :x:x Normalne zaswiadczenie z wynikiem "P" i dalej to juz tylko i wylacznie sprawa klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wystawiam wyniku"N"... :x:x Normalne zaswiadczenie z wynikiem "P" i dalej to juz tylko i wylacznie sprawa klienta...

 

Czyli bardziej życiowo. Jest szansa, że na tej podstawie WK wymieni DR, w którym wpisze dane z zaświadczenia. Gdybyś dał N to WK mogłoby to zrobić, ale bez BT nie wyda nowego DR (tylko PC i tablice tymczasowe), co niepotrzebnie skomplikuje procedurę i podniesie koszty o ponad 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że na tej podstawie WK wymieni DR, w którym wpisze dane z zaświadczenia. Gdybyś dał N to WK mogłoby to zrobić, ale bez BT nie wyda nowego DR (tylko PC i tablice tymczasowe), co niepotrzebnie skomplikuje procedurę i podniesie koszty o ponad 60 zł.

I tak przebiega to we Wrocku.

N i wycieczka klienta do WK który wydaje PC i TRZ już z właściwym parametrem w PC.

Wtedy nie ma juz przeszkód w zrobieniu OBT na zaświadczeniu które wraca do Wk, które w stosownym czasie wyda klientowi nowy DR z poprawionymi parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wystawiam wyniku"N"... :x:x Normalne zaswiadczenie z wynikiem "P" i dalej to juz tylko i wylacznie sprawa klienta...

 

Tak jest najprościej.Ale z drugiej strony poświadczamy nieprawdę.W Łodzi to nie przejdzie.Ja zacząłem niedawno pracę i sam nie wiem jak robić żeby było dobrze.Chodzi o wcześniejsze wpisy stacji która dokonywała badań.Wtedy puszczali i dawali pozytyw.Teraz wydział naciska na każdą niezgodność.Klienci zdziwieni że zawsze było dobrze a teraz nagle źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest najprościej.Ale z drugiej strony poświadczamy nieprawdę.W Łodzi to nie przejdzie.Ja zacząłem niedawno pracę i sam nie wiem jak robić żeby było dobrze.Chodzi o wcześniejsze wpisy stacji która dokonywała badań.Wtedy puszczali i dawali pozytyw.Teraz wydział naciska na każdą niezgodność.Klienci zdziwieni że zawsze było dobrze a teraz nagle źle.

 

I dlatego tabliczka ginie ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciska naciska, a jak do czego przyjdzie to wyjaśnienia przez dwa lata kto źle wystawił DR i dochodzenia WK zrobił dobrze to może ITS jak nie ITS to może zagraniczny DR jak nie DR to może diagnosta. Nie chce mi się tego tłumaczyć. Niektórzy mówią, że polski nie naprawimy :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony poświadczamy nieprawdę.

:shock::shock::shock: Przez wpis autentycznnych danych z TZ.. :?::?::?:

Chodzi o wcześniejsze wpisy stacji która dokonywała badań.

A myślisz ze ja z tym się nie spotykam...A jeszcze gorzej jezeli to wychodzi z takimi bublami z WK lub DR nie posiada pewnych danych a mimo to jest wydawany.... :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony poświadczamy nieprawdę.

:shock::shock::shock: Przez wpis autentycznnych danych z TZ.. :?::?::?:

 

Chodziło mi że nie mogę dać pozytywnego bo jest niezgodność danych.Też myślę że lepiej byłoby dać P i w zaświadczeniu napisać poprawną wartość ale ponoć w naszym wydziale to nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Opla Astrę i 800 miejsc siedzących? Oczywiście cały DR zaklepany pieczątkami, a na koniec wystawione zaświadczenie "P" bez żadnych uwag? ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że lepiej byłoby dać P i w zaświadczeniu napisać poprawną wartość ale ponoć w naszym wydziale to nie przejdzie.

 

Za to przejdzie nacisk 180 kN bez odstępstwa (i to dla kilku pojazdów). Mowa o UM Łódź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi że nie mogę dać pozytywnego bo jest niezgodność danych.Też myślę że lepiej byłoby dać P i w zaświadczeniu napisać poprawną wartość ale ponoć w naszym wydziale to nie przejdzie.

 

Ja już postępowałem różnie dawałem P i mur w WK bo homologacji jest jak w DR i nic nie zmienią. Dawałem N i też mur i to samo tłumaczenie, a czasem w innym WK dałem N czy tam P i wpisałem poprawne dane i poprawiali bez kłopotu w DR, i teraz niech mi ktoś wytłumaczy w jednym WK można a w drugim nie :P a przepisy jedne mamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie sytuację, że przedsiębiorca przyjeżdża na stację np. ciągnik samochodowy i Ty stwierdzasz, że negatywne bo: F1 - 20 000 , a brak F2 i oczywiście odstępstwa.

Wiesz co zrobi przedsiębiorca - bo ja przypuszczam, że ktoś zapłaci za postój ciężarówki.

A jak pozytywnie to niech się kłóci z WK kto jest odpowiedzialny za nie wpisanie F2.

Jak się mylę to proszę o sprostowanie :evil:

 

[ Dodano: 07-04-2012, 19:47 ]

A teraz z doświadczenia wbijam nawet pieczątkę w DR - bo polski nie zmienię :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już postępowałem różnie dawałem P i mur w WK bo homologacji jest jak w DR i nic nie zmienią. Dawałem N i też mur i to samo tłumaczenie, a czasem w innym WK dałem N czy tam P i wpisałem poprawne dane i poprawiali bez kłopotu w DR, i teraz niech mi ktoś wytłumaczy w jednym WK można a w drugim nie :P a przepisy jedne mamy :lol:

 

Sytuacje są różne i w zasadzie decydujące będzie tutaj zdanie producenta pojazdu, który albo wyda poprawną homologację albo poprawną tabliczkę (zdarzają się i takie i takie przypadki).

 

A najszybciej - 45 zł i święty spokój ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pozytywnie to niech się kłóci z WK kto jest odpowiedzialny za nie wpisanie F2. Jak się mylę to proszę o sprostowanie :evil:

 

A najlepsze jest to, że biorąc dane z katalogu dla nowego ciągnika - w ogóle nie było określone F2 (a dlaczego to już pytanie chyba tylko do ITS).

 

[ Dodano: 07-04-2012, 19:50 ]

A 45 zł to za co bo jakoś takiego badania w cenniku nie ma (tabliczka 36 kosztuje :razz: )

 

Sorki - 46 zł (tabliczka + 10 za decyzję w WK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie sytuację, że przedsiębiorca przyjeżdża na stację np. ciągnik samochodowy i Ty stwierdzasz, że negatywne bo: F1 - 20 000 , a brak F2 i oczywiście odstępstwa.

Wiesz co zrobi przedsiębiorca - bo ja przypuszczam, że ktoś zapłaci za postój ciężarówki.

A jak pozytywnie to niech się kłóci z WK kto jest odpowiedzialny za nie wpisanie F2.

Jak się mylę to proszę o sprostowanie :evil:

 

[ Dodano: 07-04-2012, 19:47 ]

A teraz z doświadczenia wbijam nawet pieczątkę w DR - bo polski nie zmienię :evil::evil:

 

DzU 155 z 2009

Dział I

Tabela 1, dział 1.1

Oględziny organoleptyczne: porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lub ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań.

pkt 3. Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.