Skocz do zawartości

waznosc butli LPG???


skp005

Rekomendowane odpowiedzi

To nie zmienia faktu że jeśli wystąpi do producenta o duplikat ,to dostanie z terminem 31.07.2013 .Nawet jak miał robiony pośredni to tej informacji nie posiada producent.

Jeżeli musi zrobić badanie auta do końca lipca ,to pismo może nie dotrzeć na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    16

  • berecik

    14

  • S.K.P-POZNAŃ

    14

  • JANUSZ60

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

chodzi zapewne o to, że mógł mieć zdarzenie w okresie ważności ale nie miał papieru na potwierdzenie

 

Dokładnie o to mi chodziło :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Podepne się pod temat: Klient ma zabrany dowód za to iż ważność butli LPG się skończyła, montuje sobie nową butle w warsztacie i teraz jak postępujecie robicie badanie dodatkowe usterka czy należy wykonać OBT skoro klient ma ważny przegląd jeszcze pół roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient ma zabrany dowód za to iż ważność butli LPG się skończyła,

Policjant sprawdził daty na zbiorniku ? dziwne to . Co masz na pokwitowaniu, skierowanie na dodatkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na pokwitowaniu, skierowanie na dodatkowe ?
no chyba takie adnotacji nie umieścił
klient ma ważny przegląd jeszcze pół roku?
i skąd ma dane na temat
Klient ma zabrany dowód za to iż ważność butli LPG się skończyła
Policjant sprawdził daty na zbiorniku ?
nie chce mi się wierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej! Weźcie nie róbcie gupków z organu. Może trafił się taki co znał się na tabliczkach zbiornika, a jak cylinder wywalony na pół bagażnika to wszystko jak na dłoni widać. A może szofer sam zaczął Protokołem/Decyzją wymachiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient twierdzi ze na podstawie protokołu który okazał policjantowi podczas kontroli a u nas nie spotkałem się jeszcze żeby policjant wypisał na pokwitowaniu ze ma to być dodatkowe badanie tylko po prostu wymieniają usterki a tu jest tak ze zatrzymano DR za brak ważności butli LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jest tak ze zatrzymano DR za brak ważności butli LPG

- to zrób dodatkowe pojazdu skierowanego przez... na podstawie... za 20 zeta wszystkich innych usterek łącznie, wynik pozytywny - wykonanych czynności/zakresu tylko dotyczy, usunięto przyczynę zatrzymania dowodu, termin następnego badania okresowego według dowodu rejestracyjnego i będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+

7. W przypadku badania technicznego pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym mowa w art. 81 ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji, podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego. Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+

Jacdiag, rozumie się samo przez się. Poza tym wspominałem o pozytywnym wyniku, czynnościach i zakresie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co w ogóle jakieś badanie. Jak nie wypisał skierowania na dodatkowe to tylko do WK pokazać kwit na nowy zbiornik i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dla świętego spokoju.

Kwit w urzędzie od kolegi, a zbiornik w aucie dalej stary.

Za piękne, aby prawdziwe było.

Trza na SKP sprawdzić, opłacić, otrzymać dokument władny by dowód oddali.

Pomijam fakt, czy na badanie literalnie skierowali.

Góral81 opisał z jego terenu panujące obyczaje.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwit w urzędzie od kolegi, a zbiornik w aucie dalej stary.

Za piękne, aby prawdziwe było.

 

To samo może być na SKP :x

 

Trza na SKP sprawdzić, opłacić, otrzymać dokument władny by dowód oddali.

Pomijam fakt, czy na badanie literalnie skierowali.

 

Pomijasz właśnie najważniejsze, bo jeśli nie skierowali to ani urząd nie może wymagać DBT, ani diagnosta go wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijasz właśnie najważniejsze, bo jeśli nie skierowali to ani urząd nie może wymagać DBT, ani diagnosta go wykonać.

Średnio połowa pokwitowań nie zawiera wymaganego skierowania, a WK przyjmuje zaświadczenia z DBT, przykre, nie ? ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób dodatkowe pojazdu skierowanego przez... na podstawie... za 20 zeta wszystkich innych usterek łącznie

 

Jakich wszystkich usterek, chyba pomyliłeś z okresowym, ponowne sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich wszystkich usterek, chyba pomyliłeś z okresowym, ponowne sprawdzenie.

No z deka wtopa lekka... oj tam. :foch:

Ale dzięki za wyprost! :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio połowa pokwitowań nie zawiera wymaganego skierowania, a WK przyjmuje zaświadczenia z DBT, przykre, nie ? ,,,

 

Pewnie że przyjmuje, bo to najpewniejsze potwierdzenie, że usterki usunięto. Natomiast literalnie - DBT wymagane nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio połowa pokwitowań nie zawiera wymaganego skierowania, a WK przyjmuje zaświadczenia z DBT, przykre, nie ? ,,,

 

Pewnie że przyjmuje, bo to najpewniejsze potwierdzenie, że usterki usunięto. Natomiast literalnie - DBT wymagane nie jest.

Widzę, że też nie zawsze siebie czytasz ,,,

A po co w ogóle jakieś badanie. Jak nie wypisał skierowania na dodatkowe to tylko do WK pokazać kwit na nowy zbiornik i tyle :)

A sam zakup zbiornika to nie to co montaż instalacji, bo nie jest do pojazdu przypisany ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient pisze oświadczenie KK , że zbiornik wymienił - papiery na zbiornik to tak posiłkowo w sumie bym wymagał tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... papiery... papiery... papiery...

Oby nie było eXtremalnie i po bandzie:

1. Klient napisze oświadczenie, lecz urzędnikowi o protokole przypomniało się. Więc co?

- ok, klient protokół doniesie

2. Jest oświadczenie z protokołem, aż tu nagle urzędnik twierdzi, iż decyzja ważniejsza jest. Więc co?

- ok, klient decyzję doniesie

3. Jest oświadczenie z protokołem i decyzją w komplecie, lecz urzędnik podejrzliwy wie, że ponowny montaż używanego zbiornika zakazany jest, a jaki w aucie tego niestety nie wie. Więc co?

- ok, klient fakturę doniesie

4. Jest oświadczenie, protokół, decyzja, faktura zakupu. Zapomnieli o rachunku za usługę (wymianę/montaż). Więc co?

- ok, klient rachunek doniesie

5. Po co to wszystko jak można za jednym podejściem pośrednio przez SKP.

- ok, klient tylko zaświadczenie przyniesie!!!

 

Poza tym, czy zawsze wymiana zbiornika konieczna jest.

(Tak, wiem Góral81 coś tam wspominał.)

Oczywiście bez urazy i z należnym szacunkiem dla pracowników po drugiej stronie... bandy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient twierdzi ze na podstawie protokołu który okazał policjantowi podczas kontroli
Dlatego zawsze klientom mówię, żeby protokół i KP zostawiali w domu. W czasie kontroli na drodze nikt nie może ich żądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co w ogóle jakieś badanie. Jak nie wypisał skierowania na dodatkowe to tylko do WK pokazać kwit na nowy zbiornik i tyle :)

 

A jako urzędnik WK, jak odniesiesz się do "Świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji(..)" które 10 lat wcześniej np. sam potwierdzałeś jako obowiązujęce dla tego pojazdu w którym dzisiaj jest już inny zbiornik, może w ogóle innej konstrukcji i rozmiarów a zmian w świadectwie, aneksu do niego brak? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak się nie odniosę. Pokaż mi przepis który by tego ode mnie wymagał.

 

Pojazd może mieć pierwotną homologację na ciężarowy, a za chwilę być już osobowym w wyniku wprowadzonych zmian (nawet nie wiem kiedy, gdzie i jak). Czy spełnia zapisy z pierwotnej homologacji? Nie!! :) Kogo to obchodzi w przypadku pojazdu już zarejestrowanego? :) Wprowadzanie zmian podzespołów w pojeździe już zarejestrowanym rządzi się innymi prawami. Nikt Ci nie wystawi nowego wyciągu ze świadectwa sposobu montażu z uwagi na zmianę zbiornika - nieznane są w tej kwestii także decyzje zmieniające... Może i kwestia nie jest uregulowana, ale tym samym nie mam się do czego odnosić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze klientom mówię, żeby protokół i KP zostawiali w domu. W czasie kontroli na drodze nikt nie może ich żądać.

 

Czy oby na pewno OKRD nie może sprawdzać ważności decyzji na urządzenie dozorowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oby na pewno OKRD nie może sprawdzać ważności decyzji na urządzenie dozorowe?

 

Na pewno nie istnieje przepis, który zobowiązywał by kierowcę do wożenia takich dokumentów. Przynajmniej z tego co mi wiadomo. Jeśli jest inaczej proszę o podanie podstaw prawnych - być może się mylę, ale...

 

Swoją drogą - dwadzieścia lat użytkuje pojazdy z LPG - nigdy nie woziłem protokołu, nigdy go tez ode mnie nie wymagano w trakcie kontroli, czy to drogowej, czy granicznej, czy jakiejkolwiek innej (oczywiście nie mówię o SKP ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.