Skocz do zawartości

waznosc butli LPG???


skp005

Rekomendowane odpowiedzi

nieznane są w tej kwestii także decyzje zmieniające... )

No tak!

To typowy brak logiki naszych przepisów...

 

 

Nijak się nie odniosę. Pokaż mi przepis który by tego ode mnie wymagał.

Spodziewałem się takiej odpowiedzi... :)

jednak ta:

Jak nie wypisał skierowania na dodatkowe to tylko do WK pokazać kwit na nowy zbiornik i tyle

jest już jakimś postępem, że jednak jest to nowy zbiornik a nie używany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    16

  • berecik

    14

  • S.K.P-POZNAŃ

    14

  • JANUSZ60

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dlatego zawsze klientom mówię, żeby protokół i KP zostawiali w domu. W czasie kontroli na drodze nikt nie może ich żądać.

 

Czy oby na pewno OKRD nie może sprawdzać ważności decyzji na urządzenie dozorowe?

PORD mówi
Art. 38.

Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie upraw-nionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

1) dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem;

2) dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu;

3) dokument potwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowód opłacenia skład-ki za to ubezpieczenie;

4) zezwolenie, o którym mowa w art. 106 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. Nr 30, poz. 151, z późn. zm.5));

5) inne dokumenty, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnej ustawy.

Czy jest jakaś ustawa nakazująca posiadanie dokumentu na zbiornik w czasie kontroli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest już jakimś postępem, że jednak jest to nowy zbiornik a nie używany!

 

Ale lubisz łapać za słówka ;)

Absolutnie nie moim zdaniem. W wypowiedzi tej miałem na myśli inny zbiornik - niekoniecznie nowy (tzw."nowy" dla klienta - tak jak kupno używanego pojazdu, ale nowego dla nas potocznie określamy mianem "kupiłem sobie nowy samochód") - byleby z jeszcze ważnym dozorem. Samego protokołu jak i oświadczenia KK wymagałbym na zasadzie art.75 i dalszych kpa

 

[ Dodano: 23-02-2014, 20:13 ]

Czy jest jakaś ustawa nakazująca posiadanie dokumentu na zbiornik w czasie kontroli?

 

No już pewnie nie tyle na zbiornik, tylko ogólnie na urządzenie dozorowe - czyli np. windę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, skrót myślowy. Chodziło o

Urządzenia techniczne objęte dozorem technicznym, z wyjątkiem urządzeń, o których mowa w art. 15 ust. 1, mogą być eksploatowane tylko na podstawie decyzji zezwalającej na ich eksploatację, wydanej przez organ właściwej jednostki dozoru technicznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lubisz łapać za słówka ;)

Chciałem wypytać o przyczynę takiej zmiany stanowiska w tej sprawie a tak, to okopujemy się na starych, znanych stanowiskach... :cool:

 

No już pewnie nie tyle na zbiornik, tylko ogólnie na urządzenie dozorowe - czyli np. windę itd.

To akurat to samo.... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wypytać o przyczynę takiej zmiany stanowiska w tej sprawie

 

A kiedy zmieniłem?

 

To akurat to samo....

 

No i to właśnie miałem na myśli - bo nie sądzę, żeby jeśli już to istniał tylko przepis dotyczący zbiorników, tylko ogólnie urządzeń dozorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze klientom mówię, żeby protokół i KP zostawiali w domu. W czasie kontroli na drodze nikt nie może ich żądać.

 

Czy oby na pewno OKRD nie może sprawdzać ważności decyzji na urządzenie dozorowe?

chyba może bo całkiem nie dawno miałem zatrzymany dowód za brak UDT. na windę

 

[ Dodano: 23-02-2014, 21:43 ]

ale gazu to raczej nie , jak jest wpis w dow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba może bo całkiem nie dawno miałem zatrzymany dowód za brak UDT. na windę

 

W "Uwaga pirat" też widziałem zatrzymany DR za brak ważnego dozoru na windę. Chętnie poznam podstawę prawną.

 

Art. 14 ustawy o dozorze technicznym mówi:

 

1. Urządzenia techniczne objęte dozorem technicznym, z wyjątkiem urządzeń, o których mowa w art. 15 ust. 1, mogą być eksploatowane tylko na podstawie decyzji zezwalającej na ich eksploatację, wydanej przez organ właściwej jednostki dozoru technicznego.

 

Natomiast z powyższego nie wynika mi obowiązek wożenia ze sobą tejże decyzji i okazywania jej kontrolującemu policjantowi. Czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość się zwyczajnie pochwalił niepotrzebnie zapewne... A wtedy już go podciągają pod bezpieczeństwo ruchu czy cokolwiek innego...

 

Wiesz co Michał - mi teraz w promocji podłączyli w kablówce cztery kanały erotyczne (dyplomatycznie mówiąc) - co i Tobie polecam, bo Ty chyba za dużo tych technicznych oglądasz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość się zwyczajnie pochwalił niepotrzebnie zapewne...

 

Nie - wymagali od niego i dostał mandat za brak.

 

mi teraz w promocji podłączyli w kablówce cztery kanały erotyczne (dyplomatycznie mówiąc) - co i Tobie polecam

 

W internecie jest większy wybór i to za darmo - bez żadnych promocji :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie jest większy wybór i to za darmo - bez żadnych promocji

Tak myślałem, że michal_k po jakichś tam marnych erotykach nie rozbierałby tak płynnie zawiłych przepisów ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W "Uwaga pirat" też widziałem zatrzymany DR za brak ważnego dozoru na windę. Chętnie poznam podstawę prawną

 

Tak tylko policjant zażądał protokołu dlatego iż nie było ważnej wklejki na windzie z datą przeglądu przez UDT a że i nie miał protokołu to i dowód zabrali.

A policjant nie widząc wklejki ani nie mając protokołu mógł uznać że ta winda może być nie sprawna a tym zagrażać BRD no i zabrał dowód i po ptokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam

Jako że temat jest o gazie mam zapytanie.

 

Czy po BT, w systemie w uwagach odnośnie gazu wpisujecie ważność butli ? Czy jest wymagany taki wpis ?

 

Czy wystarczy zamieścić tylko : Gaz 10.03.2011 TDT-123/9928/12/STA ?

System zapamiętuje, czy podczas następnego badania jest obowiązek wymagania poświadczenia od klienta skoro figuruje on już w systemie i sprawdzam tylko ze stanem faktycznym, że zbiornik jest ten sam ?

 

Chciałbym wiedzieć jak jest na innych stacjach, czy dobrze mnie uczą, czy bardziej muszę sam się szkolić...

 

Postaram się jutro wysłać skan jak to dokładnie wygląda i jeśli komuś się będzie chciało może pokazać swoje, bo wiem że będzie różnie, a może nie

 

Dzięki i pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć jak jest na innych stacjach, czy dobrze mnie uczą, czy bardziej muszę sam się szkolić...

Nie wiem jak Cię szkolą ale odpowiedź jest taka:

Ustawa PoRD

 

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po BT, w systemie w uwagach odnośnie gazu wpisujecie ważność butli ? Czy jest wymagany taki wpis ?

Coraz bardziej spada poziom nauczania, albo wykładowcy są tak przygotowani, że szkoda gadać.

Ale odpowiadając na pytanie masz to określone chociażby w zał nr 3 do 996 (zmieniony przez DZU 2013 r. poz 1675) - powinieneś powtarzać ją jak mantrę

8) Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z poda¬niem numeru z kolumny pierwszej, odpowiedniego opisu usterki z kolumny trzeciej, oraz oceny z kolumny czwartej załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu

w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca

przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

oraz paragraf 6.7

Powodzenia w nauce :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej spada poziom nauczania, albo wykładowcy są tak przygotowani, że szkoda gadać.

Gdyby poszedł na szkolenie z prawdziwego zdarzenia, myślę że wiele bym wyniósł, co diagnosta to inaczej mówi...

Nie wiem jak Cię szkolą ale odpowiedź jest taka:

Ustawa PoRD

 

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

Dzięki. Czyli bez papierka ani rusz, pomimo że znajduje się on w systemie.

Powodzenia w nauce :ok

 

Sporo przede mną ;) Podziękował i pozdrawiam.

 

Załączam plik czy taki zapis jest poprawny ?

hhh.thumb.png.3bfcd3fa46e917e84616bc10253eae89.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy taki zapis jest poprawny ?

 

GAZ - powinien być w pkt 2

 

W pkt 1 my mamy np taki:

"Data ważności decyzji: 2023-09-20

Protokół i decyzja numer: TDT/66/133802746/13/STA z dnia 2013-09-20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAZ - powinien być w pkt 2

Pisałem że każdy inaczej robi :)

Data ważności decyzji: 2023-09-20

To w końcu ważność się wpisuje czy nie ? Na pewno więcej wpisać nie zaszkodzi, ale czy jest obowiązek

Bo tu tego nie widzę ... :

informacje dotyczące wyposażenia pojazdu

w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu ważność się wpisuje czy nie ?

Wpisuje się gdy :

7. W przypadku badania technicznego pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym mowa w art. 81 ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji, podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego. Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ.

Dopiero co wałkowaliśmy te zapisy w innym temacie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.