Skocz do zawartości

waznosc butli LPG???


skp005

Rekomendowane odpowiedzi

witam panów diagnostow mam nastepujace pytanie odnosnie poj zas gazem:

jest klient na przeglad okr+lpg np.20.07.2005r a waznosc butli lpg ma do 2005.10 i co w takim przypadku robicie ????Pozd dany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    16

  • berecik

    14

  • S.K.P-POZNAŃ

    14

  • JANUSZ60

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dajesz pozytywa. Na dzień badania ma ważny dozór i tylko to cię interesuje. Oczywiście powinieneś mu na to zwrócić uwagę i np. powiedzieć, że policja b. często sprawdza ważnośc butli. To mu da dod. motywację do wymiany butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zonk -straciłem klienta bo go odeslalem zeby wymienil sobie butlę. :? -bo tak mowiili nam na szkoleniu ze jak konczy sie waznosc butli to nie wolno dac poz wyniku badania ?!Sam juz niee wiem Pozd dany :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka - jeśli jakiekolwiek urządzenie podlegające TDT ma w dniu badania ważne zaświadczenie (przegląd) TDT - dajemy pozytyw. Nieważne, że ważność upływa za 14 dni - to już zmartwienie klienta ...

A na szkoleniach różnie bywa - trzeba zawsze wiedzieć, jak to się robi na danym terenie i co na ten temat myśli nadzór nad SKP (zakładając, że jest tak prężny, jak w Bydgoszczy i wie, czego chce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

zgadza się swojego czasu panowie z Wrocławia /Golackowski AGS Polska/ na szkoleniach uczyłi inaczej-rok temu-ale to chyba wynikało z tego że jest wspówłaścicielem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi częstymi kontrolami ważności butli to chyba lekka przesada. Nie wyobrażam sobie, zeby na trasie kiedy mam zapchany bagażnik policjant sprawdził ważność butli wyładowując wszystko bo ja na pewno bym mu nie pomógł. Tak sobie myślę, że większość z nich nawet nie wie w którym miejscu jest ta data i jak to czytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Panem Siarą, ja bym też Panu POLICJANTOWI nie pomógł(łapy łapy cztery łapy a .............................. pies kudłaty) ,nawet by go nie zainteresowało gdzie jest butla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja z butlą jestem ostrożny. Po co niepotrzebnie ryzykować ? Wątpie by z pozytywnym badaniem klient badał lub wymieniał butle . A jak się coś z nią stanie to wy odpowiadacie nie UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z panem Golachowskim ( biegły sądowy w tych sprawach, wykładowca na kursach i własciciel b. dobrej firmy instalatorskiej ). Wyjaśnił, że wersje są dwie. Oficjalna i nieoficjalna. Według dz.u. 32 oficjalnie, zbiornik gazu ma mieć ważność TDT na dzień badania. Nieoficjalnie, powiedział, ma pismo z odpowiedzią na swoje pisemne zapytanie do ministerstwa, że oni są zdania, że zbiornik powinien mieć ważność co najmniej rok od daty badania pojazdu. Jeżeli będą zainteresowani, poproszę go o kopię i wrzucę skan na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według dz.u. 32 oficjalnie, zbiornik gazu ma mieć ważność TDT na dzień badania. Nieoficjalnie, powiedział, ma pismo z odpowiedzią na swoje pisemne zapytanie do ministerstwa, że oni są zdania, że zbiornik powinien mieć ważność co najmniej rok od daty badania pojazdu.

 

nie bardzo rozumiem "oficjalnie i nieoficjalnie"-panów z ministerstwa . Prawo jest prawem ,a my mamy go przestrzegać."zbiornik gazu ma mieć ważność TDT na dzień badania."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie robiłem jak ważność zbiornika była krutsza niż data następnego przeglądu to klijentowi mówiłem że ma najpierw wymienić butle lub przegląd robiłem do daty warzności butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robiłem z cysternami - koniec dozoru - termin badania ,ale po opiniach jakie

odbyły się na forum zgłupiałem . Wrzuciłem problem do PISKP może oni coś wynajdą i nas

wszystkich umoralnią - prawo jest chore :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.