Skocz do zawartości

Brak umowy...


bezelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że temat może nie odpowiedni do działu, ale mysle że mi ktoś pomoże...

 

 

Wiec tak kupiłem motorower, jest on zarejestrowany, ale nie na poprzedniego właściciela tylko na jeszcze poprzedniego, no i poprzedni właściciel (mój kolega), zgubił umowe, i nie wiemy co zrobić, próbowaliśmy skontaktować sie z tym właścicielem z dowodu, ale niestety nie mieszka już pod adresem z dowodu....

 

Co mam zrobić w takiej sytuacji? jak odzyskać umowe?, dodam że motorek kupiony w innym wojewódstwie ;)

 

Licze na jak zawsze fochową pomoc ;)

 

Pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę musisz mieć i tyle - nic bez niej nie zrobisz. Twój kolega i właściciel z DR muszą się spotkać i przepisać umowę jeszcze raz - bez tego ani rusz, więc w Waszym interesie jest aby ustalić gdzie ów właściciel teraz mieszka. A w jakich czasach i na jaką kwotę była spisana ta umowa? Bo może kolega przypomni sobie czy nie zgłaszaj jej przypadkiem w swoim Urzędzie Skarbowym - jeśli tak, to jest duże prawdopodobieństwo, że jest tam jej kopia - a taka kopia poświadczona przez Urząd Skarbowy + oświadczenie Twojego kolegi, że oryginał zgubił to już jest jakiś punkt zaczepienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie robił nawet w skarbówce, bo on nigdy z tym nic nie robił tylko bez papierów śmiga lub z nieopłaconymi na moto......

 

 

No własnie, a może powiecie mi jak mam namierzyć kolesia? Nie mieszka już pod podanym adresem w DR, nie ma telefonu domowego, nie wiadomo czy jeszcze żyje ;|, ale raczej tak...

 

Mam pytanie, czy w WK, sprawdzają date spisania umowy (ja nic nie sugeruje :razz: _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie się obawiamy, że zgłosił, i później się nie będą daty zgadzały ani nic...

 

 

To jakim sposobem można takiego kolesia namierzyć? Przecież nie bede jeźdźił po całej Polsce ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 22 lipca 2002 r.

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

 

§ 4. 1. Dowodem własności pojazdu lub jego pojedynczych zespołów jest w szczególności jeden z następujących dokumentów:

 

1) umowa sprzedaży,

 

6) prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności.

zgłaszasz do sądu i wtedy spełnisz p.6

 

[ Dodano: 30-11-2007, 14:17 ]

No własnie się obawiamy, że zgłosił,

jeżeli zgłosił to kopia tej umowy + umowa twoja i kolegi i WK nie powinien robić problemu a jeżeli nie zgłosił to j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszasz do sądu i wtedy spełnisz p.6

 

No nie do końca w tym przypadku. Taki sposób nabycia prawa własności jest szczególną formą nabycia prawa własności, kiedy rzeczywiście nie sposób ustalić pierwotnego właściciela. Tu mamy zwyczajnie zagubienie umowy przy jednoczesnej zmianie adresu sprzedającego... powiedzmy sobie szczerze - pod ziemie się nie zapadł... Wystarczy sprawdzić w biurze meldunkowym, lub być może nawet zapytać obecnego właściciela posesji, gdzie przeprowadził się poprzedni lokator i tyle. Nie sądzę, aby w tym "banalnym" przypadku sąd skłonił sie do uruchomienia instytucji zasiedzenia...

 

jeżeli zgłosił to kopia tej umowy

 

No nie bądź taki pewny - jesteś pewien, że WK podejmie decyzje o rejestracji na podstawie kopii umowy? Musiałaby to być minimum potwierdzona za zgodność przez WK w którym została zgłoszona, a i w tym wypadku aktualny WK może odmówić, bo nie przewiduje sie przedłożenia kopii dokumentu własności do rejestracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.