Skocz do zawartości

Badanie okresowe z HAKIEM


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem trochę, ale nie doszukałem się interesującej mnie następującej kwestii, więc proszę o pomoc i odpowiedzi. Jest taka konkretna sytuacja - przyjeżdżam na badanie techniczne okresowe pojazdem z zamontowanym hakiem. Mam już wpis w DR, że mam hak. Badanie kończy się wystawieniem przez Was zaświadczenia z badania na podstawie którego pojadę za chwile do WK ubiegać się o nowy dowód rejestracyjny gdyż w dotychczasowym właśnie skończyły się miejsca - taki klasyczny przypadek. I teraz - czy w zaświadczeniu z badania powinna się znaleźć adnotacja potwierdzająca, że w pojeździe jest zamontowany tenże HAK (czyli "pojazd odpowiada dod. warunkom dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy", czy tez krótko "HAK"), czy nie ma konieczności potwierdzenia tego stanu rzeczy w dokumencie z kolejnego badania okresowego?

Proszę o odpowiedzi z możliwym podaniem podstawy prawnej która to reguluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz - czy w zaświadczeniu z badania powinna się znaleźć adnotacja potwierdzająca, że w pojeździe jest zamontowany tenże HAK (czyli "pojazd odpowiada dod. warunkom dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy", czy tez krótko "HAK"), czy nie ma konieczności potwierdzenia tego stanu rzeczy w dokumencie z kolejnego badania okresowego?

Proszę o odpowiedzi z możliwym podaniem podstawy prawnej która to reguluje.

 

Wystawiając zaświadczenie mamy obowiązek potwierdzenia spełnienia dodatkowych warunków. Tą kwestie reguluje opis do zaświadczenia w Załączniku nr.8 Dz.U. 227

 

"**** Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych. W przypadku badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 8 pkt 6 ustawy, wpisać odpowiednio jeden z pkt wymienionych w art. 86 ust. 4 pkt 1-4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z pózn. zm.), np.: "art. 86 ust. 4 pkt 1 (jeden). "

 

Z tego zapisu wynika również że należy HAK, GAZ itd. potwierdzić w pozycji 2 **** dopełniając zdanie :

2. Pojazd (nie) odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla: pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczep .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ.U.227 par 13 ust 5 - w przypadku ...............diagnosta po wykonaniu badania zamieszcza w zaświadczeniu......wpis o spełnieniu przez pojazd dodatkowych warunków tech oraz dokonuje adnotacji o treści HAK....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.