Skocz do zawartości

DMC naczepy


PREZES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak z ciekawości - jaką piszecie dopuszczalną masę całkowitą naczepy 3 osiowej?

maksymalna masa całkowita konstrukcyjna wynosi 39000 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do :

W WARANCIE III dla naczepy 3 osiowej DMC czy nie powinna być 24 T + 13 T nacisk na siodło a to ze względu jak byśmy chcieli podpiąć pod tą naczepę ciągnik samochodowy 3 osiowy z podwójną osią napędową.

A co do twojego pytania :DMC naczepy 39 T, ( w każdym razie ja tak uważam)

MMC konstrukcyjna 39 T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem ten załącznik i myślę że wkradł się błąd w określeniu nacisku na siodło.

Z parametrów producenta , wychodzi nacisk 13 t , a administracyjnie ograniczono go do 11,5 t

[ tak jak by dotyczyło to ciągnika z jedną osią napędową , gdyż nacisk na siodło jest skierowany na tylną lub tylne osie ciągnika ]. Jeżeli ciągnik ma dwie osie , to nacisk może dla tych osi wynieść 18 lub 19 t , a więc nie powinno to przeszkadzać pozostawić administracyjnego nacisku 13 000 kg

 

[ Dodano: 28-11-2007, 21:59 ]

Po dokładnym przeliczeniu przykładu z załącznika, nacisk na siodło wychodzi 13200 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam problem - pierwsza rejestr. volvo fl 280 odnośnie jego dmc ( niemiecki DR F1. - 12000 kg , F2. - 11990 kg. ) Wykonałem PBT i wpisałem w DIP dmc 12000 kg , po jakimś czasie klijent przyjechał, już z twardym DR i chce zmienić dmc pojazdu na 11990kg - (jakieś za wysokie opłaty autostradowe) . Czy wolno mi poprawić dmc i jeśli tak, to jak i jak z tego wybrnąć. Z tego co wiem to nie wolno zmieniać dmc pojazdu. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie jego dmc ( niemiecki DR F1. - 12000 kg , F2. - 11990 kg. ) Wykonałem PBT i wpisałem w DIP dmc 12000 kg

 

A co miał na tabliczce znamionowej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co pamiętam to 12000 kg. Jeżeli przyjedzie jeszcze raz tą ciężarówką to jeśli ma dmc 12000 kg, to już sam sobie odpowiedziałem. :-D (Jeżeli jednak nie to jak to poprawnie można rozwiązać?)

 

[ Dodano: 07-03-2008, 07:06 ]

Około 10:00 będę wiedział - jeżeli jednak będzie bez auta to ... :P

 

[ Dodano: 07-03-2008, 07:32 ]

Z tego co wiem to dmc jest zaokrąglane do np. 12000, a nie do 11990. Na razie to tylko spekulacje. No i najważniejsze dzięki za naprowadzenie na właściwy tok rozumowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.