Skocz do zawartości

Dz.U.2005.90.756 - nowelizacja ustawy o podatku VAT


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Jest rzeczą prawie niemożliwą, żeby ktoś z PISKP nie wchodził na forum ...

Ale - już to pisałem - jestem pełen podziwu :D

Oby więcej takich ludzi na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    20

  • Bogusław Maćkowski

    11

  • wlodas

    7

  • as

    6

W umowie nie ma nic o udostępnianiu materiałów osobom trzecim.za te materiały które są też przysyłane -

płacę(firma płaci) 8 przegladów na kwartał.uważam że załaciłem i są do mojej dyspozycji.Jestem tego zdania ze jeżeli mąge pomóc to w miarę możliwości udostępniam materiały,które pomogą ujednolicić interpretacje nieraz bzdurnych przepisów.

Co będzie to będzie.panowie z PISKP POWINNI BYĆ ZADOWOLENI że z ich opinie sa rozpowszechniane -czyli reklama-klienci-kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej ! Niech dadzą do przetestowania wszelkie propozycje zmian tam na "gorze" i zrobimy tu proste i przejrzyste przepisy, o połowe mniejsze i prostrze gdyż każde państwo "im więcej w nim praw tym bardziej chore" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koledzy:) zastanawiam się nad pewnym ewentualnym problemem. Dz.U nr 32 poz.262 ...jasno określa od kiedy samochód ciężarowy musi być wyposażony w przegrodę,kratkę oddzielającą przestrzeń ładunkową od osobowej. Tymczasem przepisy ustawy o VAT które już niedługo :? będziemy stosowac a dokładnie art.86 ust.4, pkt.2 określa w jaki sposób mamy dokonywac pomiaru przestrzeni ładunkowej-wynika ze musi byc przegroda. W związku z tym coś tu nie gra skoro rozporzadzenie w spr.warunków technicznych pojazdow oraz....niewymaga kratki to jak bedziemy dokonywac pomiarow pojazdów ktore zgodnie z naszymi przepisami niemusza miec przegrody.Mamy kazać właścicielom zakładać przegrody, na jakiej podstawie? przepisów ministerstwa finansów :? Taki tam problem korzystając z uroków pracującej soboty... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie bedziemy namawiać na mocowanie kratki mamy byc jak klacz dorożkarska ( klapki na oczach ) mamy mierzyć , dzielic i patrzeć czy jest przegroda stała i finito , nia ma przegrody wynik negatywny i koniec . Mam jeszcze pytnie co z tymi Lublinami i Zukami bedzie? , w koncu co mają po 7 miejsc siedzących gdzie pięć osob siedzi w zasadzie w przestrzeni ładunkowej ???? Czy ktoś cos wie ???????? Czy przestrzen ładunkowa ma byc wolna od wszekich ławek i siedzeń i temu podobnych ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiemy co to jest "przegroda stala" i jak ma byc mocowana ? czy uzywane kratki , to przegrody stale ? czy musi byc przyspawana ,bez zadnych szczelin? Bo jezeli dla nich znaczenie pojazd ciezarowy jest inne , to przegroda "tzw kratka " tez nie bedzie przegroda stala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przestrzen ładunkowa ma byc wolna od wszekich ławek i siedzeń i temu podobnych ?????

 

Obecnie pracuje nad opinia prawna na ten temat. Opinia wkrotce powinna sie ukazac na stronie www.piskp.pl oraz bedzie rozeslana do czlonkow Izby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za pełną i wyczerpującą odpowiedź. Mam nadzieję, że możemy liczyć na opinie na ten temat u nas na forum a nie tylko na stronach kodowanych PISKP. W końcu wypowiedź tutaj nie jest syngowana znakiem firmowym i będzie odbierana jako porada kolegi z forum a nie tłumaczenie prawne, nie chcemy cudów ale mały komentarz będzie mile widziany. Bo jeśli to zostanie tylko na stronach płatnych to koledze PISKP Prawnik podziękujemy za szczerą wypowiedź

 

Forum jest bardzo ciekawe i jestem gotowy pokonferować z Państwem na tematy w nim poruszane. Natomiast nie mogę tolerować dalszej formy tego dialogu proponowanej dotychczas przez usera SKP Poznań. Ze swojej strony zobowiązuje sie odwiedzacć forum, aby slużyc Państwu swoja radą a takze, co uważam za bardziej cenne, posłuchać głosu środowiska SKP.

 

i będziemy wiedzieli, że nie mamy się co łudzić. Life is brutal, and full of zasadzkas, and sometimes dajes kopas w dupas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Psuj" wyjąłeś mi to z "UST".

Zgadzam sie z Toba w 100%

A nawet posunąłbym się dalej [reklama "obcego"] na tym forum nie jest wskazana, tak jak np na allegro i innych za spam jest ban.

Administratorze pomyśl nad tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam propozycję niech odłożą to odliczanie podatku na jakieś 10 lat bedzie czas na szkolenia dla diagnostów , egzaminy , wydanie odpowiednich Dzienników Ustaw , bo na dzień 22 sierpnia ..............nie chce mi sie nawet tego bałaganu komentowac ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Miejsca siedzace musza byc oddzielone od przestrzeni ładunkowej. Jest więc jasne, że lublin tego warunku nie spełnia. Ten który ja badałem ma w dowodzie 6 miejsc ale tak na wygląd ławki były dwuosobowe. Razem wychodziłoby 9 osób więc w ogóle odpada. Jeśli chodzi o piskp to juz gdzieś pisałem o tych kolesiach. Na garbach ludzi ktorych podstępnie ściągnęli do Warszawki zbudowali sobie gniadzdko z pełnym korytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem telefon od mojego starostwa ; jesli nie ma w dowodzie VAN, WIELOZADANIOWY rządać homologacji ,jak tam nie ma -rządać takiego wpisu od producenta. Przekonywali mnie ze komunikowali sie z innymi WK i na ogól jest taka procedura w prawie połowie WK w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi tłumaczono to lublin odpada na samym wstepie z samego opisu podrodzaju . No z wyjatkiem tych z odkryta czescia bagazową

 

[ Dodano: 01-09-2005, 09:25 ]

Swoja droga to patrzac od strony US to te ustawe komponowali naprawde łepscy ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do lublinów z bacznymi ławkami.Tak się zastanawiam jeśli taki samochód zakwalifikować jako samochod ciężarowy przystosowany do przewozu osób poza kabiną kierowcy Dz.U 32 par.40, może korzystając z tych przepisów można byłoby robić przeglądy pod kątem VAT-u, opisując że jest to pojazd przystosowany do przewozu np.drużyn roboczych ale jak ławki są złożone to jest to całkiem sympatyczne,spore autko cieżarowe z jednym rzędem siedzeń i kratką:roll: co koledzy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkcie 1 VAN i WIELOZADANIOWY czy mozna sie pokusic o interpretacje słowa "klasyifikowanych" a słowo "sklasyfikowanych" tak mysle,ze slowo sklasyfikowanych czyli cos juz dokonanego, a klasyfikowanych ze mozna cos podciagnac pod daną nazwe :) a moze wogle durnowato se mysle ?? :?

 

[ Dodano: 01-09-2005, 14:18 ]

w przepisie jest :' klasyfikowanych"

 

[ Dodano: 01-09-2005, 16:20 ]

Zadzwonilem , i dowiedzialem sie ze w moim starostwie i w miejskim tez zaczeto analizowac ten zwrot słowny :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawie jest napisane wyraźnie - " oddzielenie siedzeń od części przeznaczonej do przewozu ładunków" Lublin w tejże części posiada różnie : dwie lub trzy ławki (siedzenia ) składane. W dowodzie ma wpisane 6 miejsc siedzących. Dla mnie jest to bez różnicy czy są to siedzenia okazjonalne czy jakiekolwiek inne, nawet jeśli się je złoży to i tak będą się znajdowały w części przeznaczonej do przewozu ładunków. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.