Skocz do zawartości

Dz.U.2005.90.756 - nowelizacja ustawy o podatku VAT


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Pan Siara powiedział :

W ustawie jest napisane wyraźnie - " oddzielenie siedzeń od części przeznaczonej do przewozu ładunków"

Przepraszam, którą ustawę kolega był uprzejmy zacytować ? Bo nie mogę znaleźć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    20

  • Bogusław Maćkowski

    11

  • wlodas

    7

  • as

    6

kolega miał na myśli elementarz diagnosty, czyli Dz.U. nr 32, dział III rozdział 1,paragraf 8 ust.pkt7, który mówi między innymi, że wnętrze pomieszczenia przeznaczonego do przewozu osób powinno być w samochodzie ciężarowym oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o odpowiedniej wytrzymałości, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał na myśli elementarz diagnosty, czyli Dz.U. nr 32, dział III rozdział 1,paragraf 8 ust.pkt7

A czy kolega jest pewien, że te Lubliny i Żuki były rejestrowane pierwszy raz

po 29.05.1999 ?

Bo ja coś przeczuwam;) że wcześniej. A wtedy ten przepis ich nie dotyczy. Co dalej ?

 

tyle pytań a tak niewiele odpowiedzi. Trzeba zrobić tak, żeby było dobrze.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potrzeb ustawy o podatku Vat nie ma znaczenia kiedy pojazd był wyprodukowany. Jeśli chce mieć odpisy to musi spełniać wymogi z dziennika o warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się spotkał z informacją że zdjęcia ( zaleca to ITS oraz PISKP ) zrobione aparatem cyfrowym przy dokumentowaniu badania VAT nie są dowodem mówiącym iż na badaniu słynna kratka była zamontowana zgodnie z Ustawą o VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakis urzednik ,który jak to ktos juz ,na tym forum opisałMa takie pomysły po "ciezkiej' nocy, wymyslił nad ranem :?

 

[ Dodano: 08-09-2005, 19:02 ]

A teraz ! ze tak powiem,ciekawostka !? zadzwonila do mnie pani z jakiejs firmy, i pyta : czy moze przyjechac na badanie Vat, pojazdem z rejestracją niemiecką ... chwilke mnie zatkało. Takie auto dzierzawią i poprzednio,przed zmianą ustawy odpis był . No to ja tel. do żródła. pytam sie co na to US(w moim okregu) odpowiedziała mi urzedniczka : nie ma problemu, o ile pojazd spełnia jedno z 4 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał na myśli elementarz diagnosty, czyli Dz.U. nr 32, dział III rozdział 1,paragraf 8 ust.pkt7, który mówi między innymi, że wnętrze pomieszczenia przeznaczonego do przewozu osób powinno być w samochodzie ciężarowym oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o odpowiedniej wytrzymałości, itd.

a w całości pkt 7 brzmi tak:

7) w samochodzie ciężarowym powinno być oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o odpowiedniej wytrzymałości; przepis stosuje się do samochodu ciężarowego zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 29 maja 1999 r.;

Dlaczego kolega uważa, że jedna część tego przepisu się liczy, a druga nie ?

Unieważnili tę drugą połowę czy jak? :roll:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać można na ten temat dyskutować w nieskończoność. Ja przedstawiłem na tym forum swoje podejście do tego tematu. Radziłem się w różnych miejscach i ostatecznie zdecydowałem się na jakiś tok postępowania.To podobno wolny kraj i każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny. Tak więc ja w dalszym ciągu będę robił tak jak dotychczas a Ty (Vacum ) rób jak uważasz.Nie będę się już na ten temat rozpisywał. Ustawy są jakie są, robione są pod czyjś interes i ten kto je pisze ma przed oczyma tylko ten interes nie ogarniając całości problemu. To wszystko co mam do powiedzenia na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawy są jakie są, robione są pod czyjś interes i ten kto je pisze ma przed oczyma tylko ten interes nie ogarniając całości problemu.

Święte słowa ... No comments ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno byly poruszane tematy Vatu

Jedynym pewnikiem jest to, że każdy z nas zejdzie kiedyś z tego świata ... :D

A tak serio - nie sądzę, żeby ktoś się dowiedział tam czegoś więcej, niż na tym forum. Jest b[ałagan] i tyle ...

 

Ale relacji chętnie posłuchamy - może ktoś ją przedstawi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic konktretnego na spotkaniu PISKP w sprawie vat-u nie było

No cóż - 800,- na kwartał i żadnych wiadomości ? Aż mi się nie chce wierzyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nikt na samej górze nie chce tego tematu ruszyc ,to myslicie ze na dole dowiemy sie cos wiecej?? Panowie tu w gre wchodzą powazne sumy!! Smiem twierdzic ze nawet w Jastrzebiej Górze zadnych rewelacji nie bedzie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiem twierdzic ze nawet w Jastrzebiej Górze zadnych rewelacji nie bedzie.

Ja sie już nie łudzę - sorry ...

Juz ś.p. Niemen coś prawdziwego o tej Polsce śpiewał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jeden oryginał dla Wydziału Komunikacji + dwie kopie (jedna dla Urzędu Skarbowego druga dla właściciela pojazdu).

Ja robię jeszcze jedną kopie dla siebie i wpinam w teczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.