Skocz do zawartości

Zmiana ilości miejsc - Toyota Rav 4


rurek777

Rekomendowane odpowiedzi

Toyota Rav 4 pierwsze badanie sam. ciężarowy 2 miejsca klient chce żeby zrobić na 5 i dalej ciężarowy według mnie zmiana nie możliwa rzadko to robię może się mylę co wy na to.

 

[ Dodano: 02-12-2007, 21:48 ]

d.m.c.-1925 kg. m.w -1485 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - oryginalne miejsca kotwiczenia siedzeń

po drugie - po podstawieniu do wzoru z DZ.U.32 par 9 a , aby pojazd ten nadal był ciężarowym , to maksymalnie może mieć 3 miejsca łącznie z kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podstawieniu do wzoru też mi tak wychodziło pasy i siedzenia też miał powinien też mieć kratkę klienta odesłałem do mądrzejszych i walneli ciężarowy na 5 osób a co do kratki powiedzieli klientowi że jak będzie robił badanie na VAT to wtedy kratka .

 

[ Dodano: 03-12-2007, 20:50 ]

goście chyba wzoru nie znają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - oryginalne miejsca kotwiczenia siedzeń

Przepraszam, że znów się narzucam z tym pytaniem ale skąd się bierze stwierdzenie, że muszą być oryginalne, fabryczne, czy mogę dostać na to paragraf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i walneli ciężarowy na 5 osób a co do kratki powiedzieli klientowi że jak będzie robił badanie na VAT to wtedy kratka

Oni wcale do tego jeszcze nie znają przepisów VAT :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - oryginalne miejsca kotwiczenia siedzeń

Przepraszam, że znów się narzucam z tym pytaniem ale skąd się bierze stwierdzenie, że muszą być oryginalne, fabryczne, czy mogę dostać na to paragraf?

orginalne lub fabryczne czyli po prostu zrobione z głową że tak prosto powiem nie można siedzenia przykręcić na zwykłą śrubę z nakrętką na przelot do blachy 1 mm za takie coś można tlko dostać paragraf .muszą to być miejsca wzmocnione i śruby o odpowiedniej twardości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znów się narzucam z tym pytaniem

 

Nie narzucasz sie, musimy sobie nawzajem pomagać, ale odpowiedź już dostałeś w tym temacie http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=4430&highlight=kotwiczenia

 

Kolega S.K.P-POZNAŃ wkleił załącznik a kolega Jacdiag nawet wkleił cytat.

 

9. MODYFIKACJA TYPU POJAZDU I ROZSZERZENIE HOMOLOGACJI W
ODNIESIENIU DO SIEDZEŃ, ICH MOCOWAŃ I/LUB ZAGŁÓWKÓW
9.1. Jakakolwiek modyfikacja typu pojazdu w odniesieniu do siedzeń, ich mocowań i/lub
zagłówków wymaga powiadomienia służby administracyjnej, która udzieliła homologacji
typu pojazdu. Służba taka może wówczas: 
9.1.1. uznać, że wprowadzone modyfikacje prawdopodobnie nie będą miały istotnego
negatywnego skutku i że w każdym razie pojazd nadal spełnia wymogi; lub
9.1.2. uznać dokonane modyfikacje za istotne w stopniu wystarczająco małym, aby wyniki, o których mowa w pkt 6.2, 6.3 i 6.4 powyżej mogły zostać zweryfikowane na podstawie obliczeń opartych na wynikach badań homologacyjnych; lub
9.1.3. zażądać kolejnego sprawozdania z badań od służby technicznej odpowiedzialnej za prowadzenie badań.

 

Wystarczy wydrukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja tam wklejać ni umiem ale o to mi chodziło.

 

[ Dodano: 04-12-2007, 21:16 ]

i walneli ciężarowy na 5 osób a co do kratki powiedzieli klientowi że jak będzie robił badanie na VAT to wtedy kratka

Oni wcale do tego jeszcze nie znają przepisów VAT :shock:

OSKP i nawet kierownika mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko punkt 5 (wymogi) przytoczonego cytatu mówi:

"5.2.1. Siedzenia i kanapy muszą być trwale zamontowane w pojeździe."

Nie wspomina się o fabrycznym montażu. Drążę to bo jak wspominałem niektóre stację dają wynik badania N za brak fabrycznego montażu siedzeń mimo wykonania tego z "głową" a jak zauważyliście stwierdzenie to pojawia się bardzo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"5.2.1. Siedzenia i kanapy muszą być trwale zamontowane w pojeździe."

Jeśli nie są zamocowane do fabrycznie przystosowanych punktów , to nie spełniają pkt 9,1 , a patrząc tylko na pkt 5.2.1 , to trwałe zamocowanie przedstawił rurek 777

można siedzenia przykręcić na zwykłą śrubę z nakrętką na przelot do blachy 1 mm
- czy taka konstrukcja wytrzyma ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.