Skocz do zawartości

Pomalowane lampy kierunkowskazów. Co o tym sądzicie?


coyot

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze to moj pierwszy post to witam wszystkich :)

 

Mam male pytanko - co sadzicie o tak zrobionych lampach - wlasciwie to rzecz tyczy sie pomalowania przednich migaczy?

 

zdj zapożyczyłem z zagranicznego forum

FOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ale tylko o przyciemnianiu lamp tylnych ... mi chodzilo o przednie i tylko migacze w glownym kloszu lampy

 

[chyba ze sytucja ma sie podobnie jak z tylnymi swiatlami ... to lepiej nie bede kombinowac bo jak maja mi zabrac dowod z powodu zlego humoru to wole nie ... :P ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodzilo :) dzieki !!

 

jeszcze jedno ... z twojego postu wynika ze min 30% samochodow jezdzacych po naszych drogach nie powinno sie na nich znalezc - z powodu samych swiatel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

A ja miałem niedawno ciekawy przypadek, ponieważ mam lampy zamalowane w kolor czarnego nadwozia to w czasie kontroli policji, zwrócono uwagę na ten fakt.

Skończyło się na tym, że zapaliłem światła i wcisnąłem hamulec żeby policjant zobaczył jak świeci i był zdziwiony że światło jest mocniejsze niż seryjne w tym aucie :) i mogłem odjechać.

Tak więc to bardziej kwestia zdrowego rozsądku, bo zgodzę się że niektórzy mają tak że wogólę nie widać jakiegokolwiek światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policjant zobaczył jak świeci i był zdziwiony że światło jest mocniejsze niż seryjne w tym aucie i mogłem odjechać.

 

Poznajesz z twarzy czy to były te same bystrzachy?

 

121024547063526182cv5.jpg

 

Tak więc to bardziej kwestia zdrowego rozsądku

 

No! Skoro ty tak twierdzisz to na pewno tak jest. Chrzanić przepisy. Od jutra jako pewnik przyjmę twoje argumenty. To ,że wyciągnięte z .... ? Mniejsza o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nie zagraża bezpieczeństwu to nie widzę problemu, wystarczy zobaczyć, do tego nawet nie trzeba myśleć więc dla nikogo nie będzie męczące.

Jakby był przepis nakazujący skakanie w ogień to pewnie też byś respektował...

Aha, zawsze można napisać że będzie się miało przechlapane w czasie kontroli.

Ok zmienię sobie lampy na seryjne (te świecące zgodnie z przepisami choć je słabo widać akurat w tym modelu samochodu no ale przepisy najważniejsze) wyjadę za bramę i w ciągu 5 minut je zmieniam, a 200 metrów dalej zatrzymuje mnie policja, zajrzą w dowód i tak przyjadą do diagnosty bo pewnie nie uwierzą, że zmieniłem zaraz za bramą w 5 minut...

Więc ja akurat nie widzę różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc to bardziej kwestia zdrowego rozsądku, bo zgodzę się że niektórzy mają tak że wogólę nie widać jakiegokolwiek światła.

Skoro u niektórych brak zdrowego rozsądku , to niestety , ale przepisy są ważniejsze .

Przy ludzkiej fantazji często brak rozsądku w działaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak przyjadą do diagnosty bo pewnie nie uwierzą, że zmieniłem zaraz za bramą w 5 minut...

 

"Monitoring prawde ci powie" :D

Czytając Twoje posty mam wrażenie ,że PoRD i B.T są w Polsce niepotrzebne.

Odpiszesz-że prawo jest "głupie",ale niestety trzeba je przestrzegać ;)

"Jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził" :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisy najważniejsze) wyjadę za bramę i w ciągu 5 minut je zmieniam, a 200 metrów dalej zatrzymuje mnie policja, zajrzą w dowód i tak przyjadą do diagnosty bo pewnie nie uwierzą, że zmieniłem zaraz za bramą w 5 minut...

Więc ja akurat nie widzę różnicy...

Z opisanego twojego zachowania można by wywnioskować , że po co przepisy i te inne chocki klocki . Niech każdy sam sobie robi tak jak mu wygodnie .

Tylko że takie postępowanie wprowadza chaos , zamęt i anarchię .

Gdyby nie przepisy musiałbyś drogą jechać 30 km/h , bo przy samowolce , albo nie miałbyś miejsca na drodze , lub byś był eliminowany przez silniejszych , czy też mających większy pojazd . Dodatkowo gdy nastał by zmrok oślepiany byłbyś przez koneserów różnego rodzaju świateł poprzykręcanych i ustawionych ot tak sobie.

 

Czy takiego bezpieczeństwa na drodze byś chciał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę na codzień na polskich drogach :)

Zawsze jak jadę zgodnie z ograniczeniem prędkości to wyprzedzają mnie szczególnie ciężarówki a gdzieniegdzie nawet autobusy.

Spotkałem się też z terenówkami mającymi za nic oznakowanie :) nie mówiąc już że średnio licząc połowa samochodów jakie widzę na drodze oślepia mnie z powodu źle ustawionych świateł.

Na mnie te przykłady nie robią wrażenia bo przez niemal dekadę na polskich drogach już sie do tego przyzwyczaiłem i wg. mnie to już codzienność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tym ?

Czy to, że inni gwałcą sankcjonuje gwałt ? Czy to, że inni kradną sankcjonuje kradzież ?

 

Nie twierdzę, że to problemy takiej samej wagi jak przydymiane lampy - ale chodzi mi o Twój dziwny tok rozumowania ... Dziwny ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie uczono :"Daj przykład mądrzejszemy a ustąp głupszemu" :cool: Malowanie lamp -zmiana ich homologacji :shock: to gdzie tu fantazja. Są lampy homologowane i zadymiane sprawdzone przez producenta :cool: Więc wczym problem? Bedą ładne i diagnosta się nie czepi , a i policjant tego nie zauważy.

PS. Znajomy z resortu zatrzyma D.R. za lampy i w pokwitowaniu napisał "Dojazd do miejsca garażowania z prędkością do 20km/h". :lol::lol::lol: Zgadnijcie co było dalej po 5 minutach jazdy za delikwentem?? :hah:

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Znajomy z resortu zatrzyma D.R. za lampy i w pokwitowaniu napisał "Dojazd do miejsca garażowania z prędkością do 20km/h". Zgadnijcie co było dalej po 5 minutach jazdy za delikwentem??

Czy sugerujesz , że lepsza by była laweta ? :D:-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tok rozumowania jest taki, że to ogromna różnica przyzwalać na kradzieże i gwałty a co innego pomalowanie lamp i to tak, że ich intensywność świecenia nie ulega zmianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tok rozumowania jest taki, że to ogromna różnica przyzwalać na kradzieże i gwałty a co innego pomalowanie lamp

 

Łamanie prawa zawsze jest jego łamaniem, czy kradniesz, czy gwałcisz, czy malujesz lampy w samochodzie farbą, czy ściągasz pirackie filmy z net-u. Tylko do każdego czynu jest adekwatna kara. I nie nam jest dane zastanawiać się czemu nie wolno tylko mamy to egzekwować od kierowców i już. Np. nie dalej jak w zeszłym tygodniu klient dostał negatywa między innymi za żarówki 90/100 w lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boden- kara za łamanie prawa 8)
? ? ?
To my ludzie tworzymy historię tego świata
- tylko twórzmy ją rozsądnie z myślą również o innych.

 

[ Dodano: 11-05-2008, 21:32 ]

Po co zaraz karać , wystarczy je przestrzegać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko twórzmy ją rozsądnie z myślą również o innych.

 

[ Dodano: 11-05-2008, 21:32 ]

Po co zaraz karać , wystarczy je przestrzegać .

Nie jestem za karaniem za nic :cool: Ale jeśli przegiołeś to ponieś karę ale adekwatną do czynu np. 20PLN za ustekę i 8-lat za nieumyślne spowodowanie>>>>itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.