Skocz do zawartości

Kanał bez schodów


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pilne pytanie :

 

Teoretycznie jest kanał który ma 18m ze schodami . Likwidujemy schody z przodu i z tyłu i mamy pełnowymiarowy 18m kanał bez schodów . Czy istnieją np składane boczne schody pozwalające wejść do kanału? Czy takie rozwiązanie jest akceptowalne przez TDT i zgodnie z przepisami Budowlanymi, BHP i inne ? Jeśli ktoś widział, słyszał o takim rozwiązaniu proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku przy odbiorze stacji stwierdzono, że mamy za krótki kanał. Schody mieliśmy z obu stron. Pzyjechała ekipa, zlikwidowała schody z jednej strony, przedłużyli trochę kanał, wstawili metalowe(pospawane z materiałów własnych) schody no i poszło. Bliższych informacji nie udziele bo tymi sprawami zajmuję się szef.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś widział, słyszał o takim rozwiązaniu proszę o info.

słyszałem o wejściu "podziemnym"

w bocznej ścianie kanału przejście pod ławą pomiarową, schody w pomieszczeniu biurowym obok

wyglądało +/- jak poniżej

szkic.jpg.758e1968e794eaa736663d0bbb5951ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pilne pytanie :

 

Teoretycznie jest kanał który ma 18m ze schodami . Likwidujemy schody z przodu i z tyłu i mamy pełnowymiarowy 18m kanał bez schodów . Czy istnieją np składane boczne schody pozwalające wejść do kanału? Czy takie rozwiązanie jest akceptowalne przez TDT i zgodnie z przepisami Budowlanymi, BHP i inne ? Jeśli ktoś widział, słyszał o takim rozwiązaniu proszę o info.

 

TDT nie będzie się czepiał jak masz odebrany budynek, co do schodów składanych to przy odpowiednich parametrach przejdą odbiór INB, jeśli będzie drabinka to raczej nie odbiorą.

najlepsze rozwiązanie to wówczas schody z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze rozwiązanie to wówczas schody z boku.

 

Rozumiem że tunelem pod ławą ?

 

Kilka dodatkowych informacji :

 

Stacja okręgowa ( czyli przelotowa )- boczne schody na końcu odpadają .

Budowana w okresie gdy obowiązywał kanał 12m.

Trzeba ją dostosować do obecnych wymogów do końca 2010r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze rozwiązanie to wówczas schody z boku.

 

Rozumiem że tunelem pod ławą ?

 

Kilka dodatkowych informacji :

 

Stacja okręgowa ( czyli przelotowa )- boczne schody na końcu odpadają .

Budowana w okresie gdy obowiązywał kanał 12m.

Trzeba ją dostosować do obecnych wymogów do końca 2010r

 

nie tunelem, tylko pod klapą i dlaczego odpadają boczne schody w przypadku OSKP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tunelem, tylko pod klapą i dlaczego odpadają boczne schody w przypadku OSKP??

 

Przed tą odpowiedzią rzekł bym że przecinają tor jazdy pojazdu na stacji ale pod klapą ???

Czy takie rozwiązanie jest zgodne z przepisami budowlanymi, PIP, BHP itd.. ?

Czy odbierał taką SKP TDT?

Czy można gdzieś takie rozwiązanie zobaczyć na żywo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pod klapą

 

klapa by musiała być poza ławą (czyli gdzieś na początku kanału), poza tym przy szerokości ok 1,2-1,5m (musi tym kanałem przejść swobodnie człowiek) bedzie problem z utrzumaniem sztywności pod b. dużym obciążeniem (stacja okręgowa w końcu).

 

Zostaje faktycznie tunel. Takie rozwiązanie mają w gorzowie na okręgowej ale tylko na stanowisku do 3,5 t (stara stacja, wg strych przepisów budowana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

mam podobny problem. Stacja działa od 8 lat , mam za krotki kanał jednak istnieje możliwość przedłużenia kanału. Czy w tym przypadku będzie potrzebny odbiór budowlany? po przebudowie kanał bedzie sie różnil z tym co byl w projekcie. Czy obrzeża kanału będą musiały spełniać wymaganie dotyczące 25% udźwigu ... Słyszałem ze jeśli po przedudowie jest konieczny odbiór budowlany to TDT traktuje stację jako nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja działa od 8 lat , mam za krotki kanał jednak istnieje możliwość przedłużenia kanału. Czy w tym przypadku będzie potrzebny odbiór budowlany?

Tak musi być projekt, pozwolenie na budowę ( przebudowę ), odbiory.

po przebudowie kanał bedzie sie różnil z tym co byl w projekcie. Czy obrzeża kanału będą musiały spełniać wymaganie dotyczące 25% udźwigu ..

Tak trzeba uprzedzić projektanta by wykonał takie obliczenia i dał oświadczenie.

Słyszałem ze jeśli po przedudowie jest konieczny odbiór budowlany to TDT traktuje stację jako nową.

To raczej plotka. Dobudowałem do jednej z naszych stacji Bc nowe stanowisko pod tym samym adresem i odebrałem po rozbudowie jako ABTEc więc zachowałem rozszerzenia z przed ustawy o swobodzie ........ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się to ma do Rozporządzenia MTiB z dnia 10.02.2006??

 

Dz.U 06.40.275 par.13 ust. 5Projekt założeń kontrukcyjno-budowlanych kanału przeglądowego powinien uwzględnić możliwość przeciążenia obrzeża lub odpowiednio podłogi kanału ciężarem przekraczającym 0 25% nominalny udźwig urządzenia do podnoszenia osi pojazdu na tym kanale.

 

 

 

par. 20 Do stacji kontroli pojazdów przeprowadzającej badania techniczne pojazdów w dniu wejścia w życie rozporządzenia nie stosuje się przepisów par. 8 ust.1 pkt 4 oraz par. 13 ust. 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym przypadku będzie potrzebny odbiór budowlany? po przebudowie kanał bedzie sie różnil z tym co byl w projekcie. Czy obrzeża kanału będą musiały spełniać wymaganie dotyczące 25% udźwigu ... Słyszałem ze jeśli po przedudowie jest konieczny odbiór budowlany to TDT traktuje stację jako nową.

 

nie potrzebujesz odbioru budowlanego.

jako "dupochron" powinieneś mieć dokumentację tego co zrobisz najlepiej wykonaną przez osobę z uprawnieniami do projektowania w zakresie konstrukcji i wtedy on da Ci oświadczenie.

A odbiór budowlany jeśli stacja pracuje jest niepotrzebny ( bo to chodzi o pozwolenie na użytkowanie ). Jak coś, więcej na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.