Skocz do zawartości

SKUTER YAMAHA FINO 115cccm IMPORT JEDNEJ SZTUKI spoza UE


diagnosi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takiego klienta. Sprowadził spoza unii taki skuter(r.prod 2007). I chce go zalegalizować w Polsce.Chce zrobić badanie? I właśnie moje pytanie do kolegów z dłuższą praktyką . Jakie badanie (tak jak pierwsze z zagranicy?). I jeszcze brakuje pełnego VInu (12) - odstępstwa.Jak wnioskować o te odstępstwa ( chciałbym mu pomóc,znając nasz WK wypnie sie na niego ? Nie robiłem jeszcze takiego badania ale myśle że pierwsze zza granicy - negatyw na VIN - odstępstwa ( jaki wniosek do ministerstwa MT?). a póżniejWK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić badanie?

 

Wyślij go z dokumentami do WK, może wróci ze skierowaniem na pojazd importowany w ilości 1 szt rocznie, sam nie powinieneś robić tego badania bo nie wiesz czy klient nie kłamie a w WK złozy oświadczenie pod odpowiedzialnością karna.

 

I jeszcze brakuje pełnego VInu

 

Wynik badania N i odstępstwo (po 2003 roku dla motoroweru jest wymagany nr vin)

 

póżniejWK?

 

najpierw wk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij go z dokumentami do WK, może wróci ze skierowaniem na pojazd importowany w ilości 1 szt rocznie,

Czyli wszystkie pierwsze odsyłasz do WK? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie pierwsze odsyłasz do WK?

 

Przyłączam się do pytania... Kompletnie nie widzę podstaw do wysyłania w tym wypadku do WK - jaki niby tam wniosek miałby złożyć? Jakie skierowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie pierwsze odsyłasz do WK?

 

Przyłączam się do pytania...

 

Sprowadził spoza unii

 

Zrobiłbym tak tylko jakby sprowadził spoza unii. A to dlatego, że istnieje prawdopodobieństwo, że pojazd nie ma homo na europę a ja nie mam jak tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie pierwsze odsyłasz do WK?

 

Przyłączam się do pytania...

 

Sprowadził spoza unii

 

Zrobiłbym tak tylko jakby sprowadził spoza unii. A to dlatego, że istnieje prawdopodobieństwo, że pojazd nie ma homo na europę a ja nie mam jak tego sprawdzić.

 

Sprowadzone z USA(niektóre) nie mają wogóle homo na Europę i jeżdżą w Polsce :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze brakuje pełnego VInu (12)

Trzeba sprawdzić VIN przy pojeździe . Miałem przypadek , że w dokumentach było mniej znaków , a przy pojeździe było prawidłowo.

Wpisałem w zaświadczenie , że numery odczytano z natury i jest 17 znaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze brakuje pełnego VInu (12)

Trzeba sprawdzić VIN przy pojeździe . Miałem przypadek , że w dokumentach było mniej znaków , a przy pojeździe było prawidłowo.

Wpisałem w zaświadczenie , że numery odczytano z natury i jest 17 znaków

 

W rzeczywistości na ramie też ma 12-o cyfrowy numer sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego , w takich wypadkach wpisać N , ponadto wpisać do uwag , że pojazd jest sprawny technicznie , natomiast nie posiada pełnego numeru VIN , który zgodnie z DZ.U..32 par 11 ust 1 pkt 1 powinien mieć 17 znaków.

 

[ Dodano: 10-12-2007, 18:54 ]

Taki wpis na pewno mu pomoże w dalszej procedurze o odstępstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma jakiegoś jednego wzoru wniosku - należy zwyczajnie napisać pismo w formie podania do Departamentu Dróg i Transportu Drogowego w Warszawie na Chałubińskiego 4. Przedtem warto zadzwonić - nr Departamentu są w necie... Ja znalazłem taki: 022 630-18-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwisko....... miejscowość . data

 

MINISTERSTWO............

...................................

 

PODANIE

 

Zwracam się z prośbą o odstępstwo w sprawie numeru VIN.

zgodnie z DZ.U 32, por 11 ust 1 pkt 1 powinno być 17 znaków , a mój pojazd marki.............z numerem VIN .........posiada 12 znaków.

Został on sprowadzony z ....... , a wyprodukowany w .......roku

 

W załączeniu 2 fotografie skutera , a na jednej dodatkowo sfotografowany nr VIN, oraz zaświadczenie z badania technicznego.

Nadmieniam , że pojazd jest sprawny technicznie , a jedynie do dopuszczeniu go do ruchu potrzebne jest odstępstwo ze względu na niepełny nr VIN

 

podpis

 

 

 

mniej więcej napisać w takiej formnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj uczestniczyłem w szkoleniu w Bydgoszczy i w pomocach naukowych dostaliśmy taki

wzór pisma i wszystkie dane które muszą być w nim zawarte

 

to proszę o skanik

I jeszcze dalsza część mojego pytania.Czy w/w pojazd poddany w/w badaniu musi posiadać znaki homologacyjne"E"(podstawa prawna) w nawiązaniu już wcześniej poddawanej kwestii pojazdów np. z USA bez homolagcji na Europę :?:

 

 

Powiem że nie zwróciłem uwagi na te znaki homologacyjne ale jeszcze sprawdze . Na wypadek ( braku) zadaje to pytanie.

 

[ Dodano: 02-01-2008, 11:54 ]

Zapomniałem o pomagających ale się poprawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.