Skocz do zawartości

Zmarł Ryszard Królikowski ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj, tj. 19 XII 2007 r. odszedł od nas nagle p. Ryszard Królikowski, Dyrektor Wydziału Komunikacji w Poznaniu, przez całe nieomal swe życie zawodowe związany z poznańskim, a wcześniej wielkopolskim, rynkiem Stacji Kontroli Pojazdów.

 

Będzie mi Cię bardzo brakować, Przyjacielu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko coś powiedzieć,napisać w takiej sytuacji,odszedł człowiek który był dla nas latarnią i przewodnikiem w naszej pracy. W pewnym sensie straciliśmy ojca,a napewno mentora. (*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swój czas,

i jest wyznaczona godzina

na wszystkie sprawy pod niebem:

Jest czas rodzenia i czas umierania,

czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono,

czas zabijania i czas leczenia,

czas burzenia i czas budowania,

czas płaczu i czas śmiechu,

czas zawodzenia i czas pląsów,

czas rzucania kamieni i czas ich zbierania,

czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich,

czas szukania i czas tracenia,

czas zachowania i czas wyrzucania,

czas rozdzierania i czas zszywania,

czas milczenia i czas mówienia,

czas miłowania i czas nienawiści,

czas wojny i czas pokoju.

 

* Źródło: Koh 3,1–8 tłum: Biblia Tysiąclecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszedł prawdziwy Przyjaciel diagnostow, nigdy nikogo nie zostawil z problemem. Zawsze mówił " masz problem to dzwoń"- pozostał tylko Twój numer w komórce.

Żegnaj Przyjacielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem pana Ryszrda Królikowskiego od czasu jak jestem diagnostą przeprowadzał dla nas wraz z innymi kolegami kursy doszkalające dla diagnostów.

Tak jak jeden z kolegów napisął nikogo nie zostawił bez odpowiedzi, zawsze mówił jak macie problem dzwoncie. Takich osób jakim był pan Ryszard jest mało.

 

[*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę w to uwierzyć...

 

Odszedł od Nas PRZYJACIEL, nasze oparcie w trudnych sytuacjach, osoba która od wielu wielu lat służyła diagnostom z Poznania swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem.

 

Myślę, że znakomita większość diagnostów znała Pana Ryszarda i sądzę, że potwierdzicie to, iż zawsze ale to zawsze można było zadzwonić po poradę, z trudnym zagadnieniem i zawsze otrzymywaliśmy pomoc - zupełnie bezinteresownie.

 

Odszedł wspaniały człowiek - oddany swojej pracy i naszej "rodzinie diagnostów", osoba która znała nasze problemy i spajała poznańskie grono diagnostów - nasze kwartalne spotkania, jeżeli przetrwają, to już nigdy nie będą takie same... .

 

ŻEGNAJ :( [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie miałem przyjemności znać Pana Ryszarda, jednak współczuje rodzinie zmarłego. Trudno znaleźć właściwe słowa więc przytoczę pewien cytat: .(...) I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. to co poprzednie przeminęło".(...) Obj. 21:4 PNŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był naprawde wspaniałym człowiekiem ! Od niego dawno temu zaczeła się moja życiowa "przygoda diagnosty", to pod jego okiem zaczynałem pobierać nauki, to on był moim pierwszym nauczycielem ...

 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal jest każdego człowieka, ponieważ każdy człowiek jest historią i wraz z nim odchodzi cząstka świata. Niektórzy jednak mają większy wkład w istnienie tego świata, niż inni. Do nich należał Ryszard i odszedł w sławie. Pozostawił po sobie ogromną spuściznę - zdobytą przez lata i przekazaną innym wiedzę. Dzięki niemu wiele osób dziś potrafi lepiej wykonywać swoją pracę, a to jest dla ludzkości najważniejsze.

Przesyłam najszczersze wyrazy współczucia dla Rodziny i Znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za te wszystkie ciepłe słowa o moim ojcu. Dziękuję wszytkim którzy postanowili go pożegnać. Trudno mi opisać pustkę która czuję po jego stracie. Czytając wasze posty wierzę że pamięć o tym jakim wspaniałym był człowiekiem jeszcze długo nie zaginie. Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.