Skocz do zawartości

Czterokołowiec (QUAD)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób wypełniacie DIP takiego pojazdu (rodzaj, podrodzaj, przeznaczenie) ?

Samochodowy inny - czterokołowiec ?

Gdzie można znaleźć dane dotyczące homologacji pojazdów tego typu ?

Wymagania podane są w Dz.U.2003.32.262 - ale czy tylko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    40

  • Psuj

    33

  • JANUSZ60

    31

  • Marek1

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeszcze nie miałem przyjemności badać taki pojazd ale ja bym napisał samochodowy inny - czterokołowiec, aczkolwiek jeździ u nas taki jeden i jest zarejestrowany jako motor. Nie wiem dlaczego, same utrudnienia trza mieć prawko A, a na czterokołowca B. Ja osobiście nie mam A i był by to dla mnie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zarejestrować toto jako pojazd wolnopbieżny :D

Polacy kombinują jak koń pod górkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam !Panowie mam pytanko czy rejestrowaliscie juz QUADA ?ja bym go zakwalifikował jako :

pojazd samochodowy inny-czterokołowiec -ma spełniac warunki motocykla trójkołowego!

i zarazem prosba jezeli macie dane do YAMAHA GRYZLI 660 ROK 2005 !to prosze o kontakt!

sprowadzony z Kanady więc wszelakie info mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam tez ten problem klient chce by go zarejestrowac jako ''inny'' i co wy na to?a okresowe mialem juz i byly jako ciągnik rol.mają2 lata spokoju he :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
dane do YAMAHA GRYZLI 660 ROK 2005 !to prosze o kontakt!

sprowadzony z Kanady więc wszelakie info mile widziane!

Prawdopodobnie za późno ale jeśli ktoś kiedyś potrzebować będzie....

http://www.atvpolska.pl/index.php?s=katalogatv&type=quad&value=2

Właśnie robię badanie w tej chwili czegoś takiego i znalazłem powyższą stronkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu miałem Honde TRX350 sprowadzany z USA, klient koniecznie chciał go zarejestrować więc wypisałem mu bardzo długą liste czego brakuje w qładzie(a brakowało sporo, sygnał dźwiękowy, światła tylne,kierunkowskazy,drogomierz prędkościomierz, itp.)...w dodatku amerykaniec także światełka mijania również do wymiany. Zobaczymy czy kleint wroci :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

mam pytanie odnośnie właśnie trójkołowca.... takowy zawitał do mnie ale w dowodzie tymczasowym napisano SAM wolnobieżny a podrodzaj motocykl...... to jest samoróba z 1996 roku tak zwany "dzik" bynajmniej u nas sie to tak nazywało( na silniku 125cm3), wtedy podobno był zarejestrowany bezterminowo jak twierdzi właściciel, ale jeżeli to motocykl to musi mieć na rok.....?! I co to z tym zrobić.... jak wolnobieżny to do 25km/h, jak go traktować???? pozdrawiam.........Irenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd wolnobieżny (pomijając wszystkie pozostałe wymagania) - nie podlega rejestracji, a więc nie podlega badaniom. Po co więc trójkołowiec "wolnobieżny" przyjechał na badanie? Jeśli kiedyś jakiś WK "toto" zarejestrował to niech teraz określi po co kieruje "toto" na badanie do SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A owszem WK określił po co "ToTo" przyjechać ma : na przegląd rejestracyjny i potwierdzenie danych.... apropo waży toto ok. 400kg a łdowności ma 500 kg.... :D ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałe podobna sytuację z Hondą-kład. Ale był zarejastrowany jako"ciągnik rolniczy"

I wyobraz sobie że dzwoniłem do naszego WK i powiedzieli że jak tak jest zarejestrowany to niech tak dalej będzie(przegląd na 2 lata)i tak zrobiłem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prędkośc tego pojazdu nie jest konstrukcyjnie ograniczona do 25km/h i zachowane są odpowiednie wymiary ( Dz.U. 32 poz.262 z 2003r z póź. zmianami) to jest to motocykl trójkołowy do przewozu rzeczy - zgodnie z podanymi przez kolegę: masą własną 300kg i ładownością 500kg.

 

[ Dodano: 13-12-2005, 19:42 ]

Przepraszam - masą własną 400kg.

 

[ Dodano: 13-12-2005, 19:45 ]

Tekst ujednolicony wspom. Dz.U. - na stronach NORCOM -u.

 

[ Dodano: 13-12-2005, 19:55 ]

Kategoria homolog. L5e - w/g Dz.U. 162 poz. 1350 z 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli prędkośc tego pojazdu nie jest konstrukcyjnie ograniczona do 25km/h i zachowane są odpowiednie wymiary ( Dz.U. 32 poz.262 z 2003r z póź. zmianami)"

 

To się zgadza tylko że w dowodzie mamy zapis marka SAM typ wolnobieżny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałe podobna sytuację z Hondą-kład. Ale był zarejastrowany jako"ciągnik rolniczy"

A kierowca przyjechał w kasku i kombinezonie skórzanym , czy w drelichach i berecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.